WASZA SCENA MUZYCZNA

Mark Knopfler - One Deep River - PREMIERA

 „One Deep River” to dziesiąty studyjny album Marka Knopflera. Na płycie znajdzie się 12 niespiesznych i pełnych elegancji piosenek zaśpiewanych akcentem Geordie. Artysta zadbał o to, by nowe piosenki lśniły nie tylko pod względem tekstów, ale także charakterystycznego brzmienia jego gitary.

Tytułowy utwór, „One Deep River”, jest odzwierciedleniem ogromnej sympatii Marka Knopflera do przepływającej przez jego rodzinną miejscowość Newcastle rzeki. – „Przekraczanie Tyne jest czymś, co na zawsze pozostaje w twoich myślach. Kojarzy ci się to z rzeczami, które robiłeś, opuszczając miasto jako młody człowiek. To uczucie jest tak samo silne za każdym razem, kiedy to robisz. Nie zależnie od tego, czy wyjeżdżasz, czy wracasz, przekraczanie tej rzeki zawsze kojarzy się z twoim dzieciństwem. Moc tego uczucia nigdy nie zanika” – komentuje artysta.

„One Deep River” prezentuje niepowstrzymany nurt przyszłych klasyków Marka Knopflera, z charakterystycznymi, dobrze przemyślanymi tekstami i wyrafinowanymi teksturami gitary. Czerpiąc z doświadczenia życiowego, przekraczają genialne składniki i wpływy bluesa, folku, rocka i nie tylko, jak zawsze ujawniają swoje uroki z nieśpiesznym wdziękiem i głębokością.