WASZA SCENA MUZYCZNA

Cigarettes After Sex - "X's" - PREMIERA

Z każdą płytą, od EP-ki z 2012 roku, przez debiutancki albumem „Cigarettes After Sex” z 2017 r i „Cry” z 2019 r. – Gonzalez był wierny swojej muzie – miłości. Ale podczas gdy poprzednie albumy czerpały z amalgamatu związków, w większości ich trzeci, niecierpliwie oczekiwany zatytułowany „X’s”, koncentruje się tylko na jednym związku, który trwał cztery lata.

„Ta płyta brzmi naprawdę brutalnie” – przyznaje Gonzalez. „Mógłbym usiąść i porozmawiać z kimś o tej stracie, ale to by nie wystarczyło. Muszę naprawdę o tym napisać, zaśpiewać, mieć muzykę, a potem mogę zacząć analizować i wyciągać wnioski. Albo po prostu przeżyć to na nowo – w dobry sposób. Nie mam tego „Eternal Sunshine”, czyli chęci zapomnienia”.
Dla Gonzaleza zachowanie, katharsis i głęboka autorefleksja są absolutnie niezbędne w jego procesie i sztuce. „To było tak intensywne doświadczenie i naprawdę piękne, dopóki trwało” – wyjaśnia Gonzalez. „Chodzi o romans, ale także o to, kim byłem w tamtym momencie. Jak radziłem sobie w takich sytuacjach? Co zrobiłem? To bolesne, widząc siebie wtedy”.

Ten okres był dla Gonzaleza okresem ogromnego rozwoju osobistego, ale to także w tych latach Cigarettes After Sex osiągnęli nowy, oszałamiający poziom w swojej karierze. Ich kariera z pewnością jest cały czas na fali wznoszącej, zaczynając powoli od wiralowego zamieszania wokół ich najwcześniejszej muzyki i przyspieszona przez nieustanną etykę koncertową, która wyniosła ich na wyżyny  na całym świecie, od Chile po Egipt czy Indonezję i wszędzie pomiędzy.

Ale coś jeszcze wydarzyło się podczas ogólnoświatowej pandemicznej pauzy. „Cry” ukazał się pod koniec 2019 r. – od tego czasu CAS stali  się czymś więcej niż tylko wybitną indie grupą, ale jednym z najbardziej globalnie utalentowanych zespołów w każdym gatunku, gotowym do zajęcia centralnej sceny jako supergwiazdy.

Dowodem na to są liczby: od lutego 2024 r. ich 23 miliony miesięcznych słuchaczy  na Spotify plasuje ich w czołówce 240 najczęściej streamowanych artystów na platformie. Ich muzyka została użyta 6,4 miliarda razy (i wciąż ta liczba rośnie) na TikToku, zajmując piąte miejsce w 1% wszystkich wiralowych kreacji audio. W 2023 r. sprzedali ponad 200 tys. biletów na całym świecie (nie będąc w cyklu albumów).