WASZA SCENA MUZYCZNA

Paula "Curly" Kucharska - 2 MIEJSCE Konkurs Wokalny Wasza Scena Muzyczna & Audiotech

Do naszego konkursu wokalnego, który zrealizowaliśmy przy współpracy z firmą Audiotech zgłosiło się około 300 wokalistów i wokalistek. Nagrodziliśmy trzy najlepsze osoby. W tym gronie znalazła się wyjątkowa artystka-Paula „Curly” Kucharska (Paula Kucharska – Dziubiel). Utalentowana wokalistka zajęła 2 miejsce. 

Przez ostatnie 5 lat zrealizowałem około 100 konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Choć wcześniej realizowałem już koncerty w 20 krajach świata i widziałem wiele uzdolnionych, silnych osobowości scenicznych to po raz kolejny mile się zaskoczyłem, przeglądając występy i nagrania Pauli dostępne w sieci. To nie tylko świetna, doświadczona wokalistka, ale także klasa na scenie, wdzięk, charyzma i pomysł na siebie (koniecznie sprawdźcie jej autorską twórczość). To jedna z tych polskich artystek, która ma szansę podbić sceny międzynarodowe. Jej głos jest zapamiętywalny, charakterystyczny i mocny. Topka kobiecych wokali w Polsce. Tym bardziej cieszy mnie, że uzupełniasz Paulo grono Talentów Wokalnych WSM

Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna. 

Muzyka, aktorstwo, szycie i... matematyka!

Paula Kucharska – Dziubiel i jest pełną energii 32-latką. Pochodzi z małej miejscowości Lubienia w województwie świętokrzyskim, gdzie mieszkała przez całe swoje niedorosłe życie razem z rodzicami, czterema braćmi i siostrą. Po ukończeniu szkoły średniej postanowiła studiować na Politechnice Warszawskiej (Logistyka i technologia transportu wewnętrznego i magazynowania). Tak wspomina tamten czas. 

Wybór uczelni o kierunku ścisłym spowodowany był moją ogromną miłością do matematyki. W Warszawie już zostałam, zamieszkałam i wyszłam za mąż. Ostatnio podjęłam ważną decyzję, zrezygnowałam ze standardowej pracy. Czułam, że duszę się w biurze. Jestem kolorowym ptakiem, który musi robić wiele rzeczy naraz i nie może być przez kogoś ograniczany. Postanowiłam robić tylko to, co kocham i co sprawia mi przyjemność. Zajęłam się muzyką, aktorstwem, szyciem i matematyką. Wiele osób nie wie, jak można to łączyć, ale ja się świetnie czuję w takim zawirowaniu. Udzielam prywatnych lekcji doszkalających z matematyki. Tworzę i śpiewam muzykę autorską, śpiewam również w zespole coverowym Boogie Band. Podczas pandemii z braku możliwości koncertowania, zaczęłam szyć. Tak powstała marka „Handmade by Curly”.

Nie tylko muzyka, ale także kariera filmowa.

W tym miejscu nie sposób pominąć doświadczenia Pauli zdobytego w aktorstwie. 

„Gram w serialach i filmach od początku studiów. To była moje pierwsza dorywcza praca, która z czasem przerodziła się w pasję. Do tej pory udało mi się zagrać w wielu serialach fabularnych i paradokumentalnych. Z największych osiągnięć mogę wspomnieć o serialu Gliniarze, w którym grałam stałą postać psycholog policyjnej Basi oraz o kilkudziesięciu odcinkach w serialu fabularnego Barwy szczęścia, gdzie wcielam się w rolę researcherki Adeli w redakcji magazynu Szok. Gram tam u boku wspaniałych aktorów takich jak: Monika Dryl, Piotr Ligienza, Michał Rolnicki czy Andrzej Popiel. Kolejnym sukcesem była rola w filmie Patryka Vegi PITBULL. Gram tam u boku Przemysława Bluszcza. Ciekawostką jest, że dzięki mojej pracy związanej z filmem poznałam mojego męża Sebastiana Dziubiela. Pracowałam przy obsadzie seriali. I mój przyszły mąż zgłosił się do mnie na casting do roli. Casting poszedł mu nad wyraz dobrze-dostał niełatwą, ale chyba wspaniałą rolę-mojego męża. W filmie również mu się udało”. 

Lista produkcji, w których zagrała Paula, jest imponująca. Znajdziecie ją TUTAJ

Wróćmy do muzyki!

Od roku 2002 scena jest cały czas obecna w życiu laureatki naszego konkursu. To nie tylko ogromne doświadczenie, wiele nagród i sukcesów, ale także zdobyta wiedza, wytrwała praca i ciągłe polepszanie swoich umiejętności. 

„W 2013 roku okrzyknięta Tiną Turbiną, stojąc na scenie i odbierając statuetkę Laureatki European Song Festival VOX 2013 za wykonanie piosenki Tiny Turner, byłam najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Uwierzyłam w to, że to mój kawałek podłogi, z którego prawdopodobnie samowolnie nigdy nie zejdę. Chcę być szczęśliwa! A moim szczęściem jest muzyka. Chcę zrobić na tej płaszczyźnie tyle, ile tylko będę mogła. Rozwijać się, uczyć, próbować sił i może z czasem wyjść na wielką scenę. Takie miałam marzenia. A plany – wtedy był jeden plan – nigdy się nie poddać! Mimo że to zdawałoby się, tylko puste słowa, ja w nie wtedy naprawdę uwierzyłam. W roku 2015 wzięłam udział w programie The Voice of Poland, w drużynie Andrzeja Piasecznego. Dotarłam w nim do etapu Nokaut. To było zderzenie z zupełnie inną odsłoną mojego marzenia. Ale pokonałam stres i zaprezentowałam się polskiej publiczności. Niesamowita przygoda, która umocniła mnie w moim przekonaniu, że właśnie to chciałabym robić. W 2019 roku postawiłam kolejny krok w stronę spełnienia moich marzeń. Podjęłam decyzję o rozpoczęciu nowej drogi-tworzenia własnej muzyki! Na potrzeby własnych utworów przyjęłam pseudonim „Curly”, czyli Kręcona, co łatwo tłumaczą moje naturalne afro loki. 11 maja 2019 r. o godzinie 17:00 wyszłam na scenę przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i pierwszy raz publicznie wykonałam swoją autorską piosenkę „Nie ja”. Jednocześnie teledysk do utworu ukazał się na portalu You Tube. Oficjalnie rozpoczęłam nową fantastyczną autorską przygodę. W październiku 2019 ukazał się mój drugi singiel „PaniKa”. Potem plany spowolniła trochę pandemia, ale w sierpniu tego roku udało się wydać trzeci singiel wraz z teledyskiem pt. „Hej, chłopcze!”. Wszystkie 3 utwory powstały przy współpracy z Marcinem Limkiem, który współpracował z takimi sławami jak Beata Kozidrak czy Ania Wyszkoni. Premiery zostały bardzo dobrze przyjęte przez portale muzyczne i stacje radiowe, m.in. utwór „Hej, chłopcze!” grany był na antenie Antyradia. Później podjęłam współpracę z Marcinem Lizakiem, członkiem zespołu Plateau, owocem której, był kolejny utwór „Poziom zgody”. Najnowszy utwór „Just breathe” powstał z producentem muzycznym Este, czyli Adamem Stępka”. 

Ważne teksty i piosenki zbudowane na życiowym doświadczeniu.

Teksty do utworów Paula w większości pisze ona sama. Artystka opisuje w nich to, co obserwuje, co ją cieszy i boli. Jej utwory są różnorodne i porusza w nich wiele spraw i aspektów codziennego życia. 

„Moje piosenki są o mnie, o codziennych problemach, życiowych rozterkach i poszukiwaniu siebie. Piosenki opowiadają również o sile wszystkich osób, które spotykamy na swojej drodze. Każda taka osoba zostawia nam jakieś wspomnienie, dobre lub złe i w jakiś sposób wpływa na nasze życie. Czy pisząc, mam na myśli kogoś szczególnego? Owszem. Jest kilka osób, które motywują mnie do dalszej pracy, o których warto wspomnieć. Dużą lekcję życia otrzymałam od moich rodziców. Dużo pracowali, żeby wychować mnie i pięcioro rodzeństwa. Od nich nauczyłam się ciężko pracować i szanować to, co mam. Na pewno chciałabym wspomnieć również o moim mężu, który odkąd się poznaliśmy, wierzył, że osiągnę w życiu wiele i że muszę śpiewać, muszę stać na scenie. Jest ogromnym wsparciem w tej niełatwej drodze. Są również skrajnie odmienne osoby. Wielokrotnie słyszałam, że to, co robię, jest bezsensowne, że komuś się nie podoba, że powinnam zająć się czymś innym… Próbowały mnie zmienić, zniszczyć wewnętrznie. Dziękuję Wam! Wy również motywujecie mnie do udowadniania sobie i innym jak wielką mam siłę”. 

Marzenia, czyli co dalej?

Paula stara się wykorzystywać to, co daje jej los. Konsekwentnie pracuje nad dalszym rozwojem artystycznym. Nagrywa nowe utwory, występuje na scenie. Jest bardzo aktywna i ciągle stawia sobie nowe wyzwania i cele. 

„Chcę tworzyć muzykę, która powoduje uśmiech na twarzy. Chcę dzielić się swoją energią i wywoływać pozytywne emocje. Chcę, by moja muzyka była swoistego rodzaju motywatorem. Chcę śpiewać o ludziach, o uczuciach, o życiu. Także o marzeniach i o tym, że ciężka praca i pozytywne nastawienie wystarczy, by je realizować. O tylu rzeczach chcę opowiedzieć. Jedyne co spowalnia moją twórczość to bardzo przyziemna rzecz-finanse. Ale i to pokonam. Los podsuwa mi rozwiązania i ufam jego działaniom. Zaryzykowałam i postawiłam wszystko na wolność i spełnienie. I choćbym nie osiągnęła wszystkiego, o czym kiedykolwiek myślałam, zawsze będę wygrana, bo przynajmniej spróbowałam spełnić moje najskrytsze marzenia”. 

"Kolorowy Ptak" na Waszej Scenie Muzycznej!

Od prawie 20 lat mam przyjemność pracować w branży muzycznej na wielu poziomach. Prowadziłem artystów z całego świata, pomagając im w rozwoju muzycznym, realizując trasy koncertowe. Los chciał, że jednym z tych artystów lata temu był zespół Plateau, z którego 1/4 (Marcin Lizak), miał okazję współpracować z naszą „świeżo upieczoną” laureatką. Ostatnio policzyłem, że tylko na moim portalu WSM przez niemal 5 lat działalności nagrodziłem łącznie już ponad 100 wokalistów i wokalistek oraz zespołów muzycznych. Wielu laureatów osiągało potem ogromne sukcesy, wychodząc poza ramy i działając właśnie na arenie światowej, na której sam pracuję od lat. To bardzo różni artyści o odmiennych charakterach i twórczości. Łączy ich jednak często wiele wspólnych cech, jak np. pracowitość, wytrwałość, pomysłowość, kreatywność. Paula Kucharska – Dziubiel to wokalistka, która posiada te cechy, ale także odwagę i pewnego rodzaju szaleństwo w sobie, które ją wyróżnia. Ta charyzma powoduje, że częściej wracasz do danego artysty. Dlatego sądzę, że Paula to świetny dowód na to, że warto poświęcić się swoim pasjom na rzecz nudnej, codziennej pracy w biurze. Zwłaszcza gdy ma się taki talent i energię jak Paula. Gratuluję i życzę wielu sukcesów. A Was zapraszam na oficjalny kanał laureatki naszego konkursu na You Tube. Śledźcie muzyczną drogę tej wokalistki-zapewniam, że warto! 

Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna.