WASZA SCENA MUZYCZNA

Co dalej z festiwalami? Pol'and'Rock Festival 2020 odwołany!

Większość Europejskich Festiwali Muzycznych odwołana. W trosce o ogólne bezpieczeństwo społeczeństwa wydaje to się jedyna możliwa decyzja, jaką można było podjąć w dobie pandemii.

Wielbiciele koncertów będą musieli uzbroić się w cierpliwość i jeszcze trochę poczekać na kolejne wydarzenia z udziałem publiczności na żywo. Przedstawiciele festiwali takich jak Open’er, OFF Festival, Orange Warsaw Festival czy Kraków Live Festival ogłosili wspólnie poprzez oświadczenie „Festiwale europejskie mówią jednym głosem”, dając jasny przekaz, że zdrowie i bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze. Pol’and’Rock Festival 2019 także został odwołany.

Reprezentanci festiwali podkreślają, że bardzo ważne jest dla nich, by sytuacja światowa uległa poprawie, a walka z koronawirusem zeszła na właściwe tory. Trudno wyobrazić sobie życie bez wspólnego spędzania czasu, przezywania koncertów i uczestniczenia w wielkich wydarzeniach, do których przyzwyczaili tłumy organizatorzy koncertów czy festiwali, jednak kroki jakie podjęli organizatorzy, są jedynymi jakie mogli wykonać w tej sytuacji.

Cała działalność kulturalna się zatrzymała. Zamknięto instytucje kultury, teatry, kina. Odwoływane są nie tylko festiwale, ale także trasy koncertowe, spektakle, wydarzenia sportowe. Jak długo będzie trwał powrót do normalności? Nie wiadomo, jednak tylko spokój nas uratuje!