WASZA SCENA MUZYCZNA

Wskazówki dotyczące szybkiej ścieżki kariery w śpiewaniu

Czy nie nadszedł czas, żebyś zrobił/a następny krok? Jesteś na tej samej drodze, robisz to samo… dzień po dniu… Nie jesteś zadowolony z tego, gdzie jesteś dzisiaj i wiesz, że musi być lepszy sposób. Występujesz i koncertujesz, ale ciągle masz małą publiczność, jednak jesteś gotów zrobić kolejny krok na swojej muzycznej drodze?

Wiem, że to jest twój rok na wielką ekspansję. Po okresie pandemii nadchodzi bardzo realna okazja do poprowadzenia swojej kariery wokalnej na niepowstrzymaną trajektorię do sukcesu!

Jeśli chcesz być w centrum uwagi swojego muzycznego życia, musisz być nieustępliwy. Musisz wierzyć w swoje marzenia bardziej, niż w swoje lęki i wykorzystać odwagę, która rozwija się, gdy pokonujesz to, co cię powstrzymuje.

Dlatego właśnie wybraliśmy dla ciebie topowe wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć twój sukces. Wszystko na tej liście jest zaczerpnięte z programów szkoleniowych uniwersytetów muzycznych, artystycznych i menadżerskich. A więc… zrób kolejny krok!

WIDZIAŁEM, JAK TE WSKAZÓWKI ZMIENIAJĄ ZWYKŁYCH ŚPIEWAKÓW W SUPERGWIAZDY! OCZYWIŚCIE JEST TO MOŻLIWE RÓWNIEŻ DLA CIEBIE!

1. Ustal sobie codzienną rutynę śpiewania i trzymaj się jej!

Wielkim celem na początek jest zapewnienie, abyś ćwiczył co najmniej 30 minut dziennie, 5-6 dni w tygodniu! Głos jest mięśniem, który musi pozostać w dobrej formie! Tak jak profesjonalni sportowcy trenują codziennie, aby rozwijać różne grupy mięśni na siłowni w celu konkurowania na najwyższym poziomie, musisz rozgrzać się i pobudzić do pracy swoje grupy mięśni wokalnych, jako część rutyny śpiewania codziennie. Dzięki temu, masz siłę i koordynację, aby zbudować moc swojego głosu! 

2. Współpracuj z trenerem wokalnym!

2. Regularnie współpracuj z profesjonalnym trenerem wokalnym, aby zapewnić sobie narzędzia wokalne i szkolenia, które pomogą Ci odkryć, osiągnąć i utrzymać wymarzony głos i dźwięk sygnatury! Konsekwentne szkolenie z trenerem nie tylko pozwoli zmaksymalizować swój unikalny dźwięk i osiągnąć mistrzowskie techniki wokalne, ale także pomoże zadbać o zdrowie i anatomii twoich strun głosowych. Pamiętaj, to Ty jesteś odpowiedzialny za formę i zdrowie swojego głosu! Polecamy Ci portal do nauki I Heart My Voice! Oferuje on wiele opcji szkolenia, aby dopasować się do Twoich celów. Więcej informacji znajdziesz tutaj! LINK 

3. Pracuj nad tym, by Twój głos był wyjątkowy. Metoda "WOW Factor"!

3. Pracuj nad wyrazistością i czystością swojego dźwięku poprzez metodę „WOW Factor”! Jest to połączenie Twoich najpotężniejszych, najbardziej imponujących i inspirujących cech, zdolności i kunsztu, które wyróżniają Cię z tłumu, skłonią do tworzenia dzieł wokalnych, które tylko Ty jesteś w stanie wyrazić przez Twój autentyczny głos, dzięki czemu możesz pewnie wkraczać do branży muzycznej! . Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej. Zapraszamy Cię także do obejrzenia filmu, który powie Ci więcej o metodzie „WOW Factor”! 

4. Twórz własne teksty i muzykę!

Naucz się czytać i pisać muzykę! Nauczyć się podstaw teorii muzyki: skal, interwałów i akordów. Dzięki tej podstawowej wiedzy profesjonalni śpiewacy są w stanie śpiewać na scenie, w rytmie i harmonizować z innymi śpiewakami na scenie i w studio. Kiedy już będziesz mógł napisać melodie i rytm piosenek, które uwielbiasz śpiewać, będziesz uzbrojony w kreatywne narzędzia do pisania własnych oryginalnych piosenek w profesjonalnej przestrzeni muzycznej. To będzie napędzać Twój artystyczny rozwój i sukces tak dalece, jak możesz to sobie wyobrazić!

5. Współpracuj z innymi! Znajdź kompozytora i songwirtera!

Napisz 1-3 piosenki miesięcznie, aby rozwinąć swoje pisanie piosenek. Podczas nagrywania EP-ki, wybierz najlepsze z utworów. Sprawdź, które z nich lepiej działają na słuchacza, jaki mają odbiór w serwisie YouTube, jeśli chcesz wyjść poza YouTube, musisz mieć jedną świetną piosenkę. Możesz być najwspanialszym, najlepiej wyglądającym piosenkarzem na świecie, ale bez dobrej piosenki, zawsze będzie granica tego, jak daleko możesz się posunąć w swojej karierze. Katy Perry napisała kilkadziesiąt piosenek przed swoim przełomowym singlem „I Kissed A Girl”. Zastanów się również nad znalezieniem partnera do pisania piosenek. Czy wiesz, że ponad 90% piosenek na Billboard Top 100 w ostatnim roku miało własnych songwriterów? Współpraca może sprawić, że pisanie piosenek będzie łatwiejsze i przyjemniejsze, a także pomoże Ci zwiększyć szansę na napisanie tej przełomowej piosenki!

6. Opanuj 25 coverów i zaśpiewaj je na swój własny, niepowtarzalny sposób!

Zapamiętaj i opanuj sposób śpiewania co najmniej 25 największych światowych piosenek do coverowania, które uwielbiasz śpiewać! Wykonaj każdą piosenkę używając swojego niepowtarzalnego, charakterystycznego dźwięku, stylu i zakresu. Wybranie 25 piosenek może wydawać się ogromnym zadaniem, jeśli jesteś początkujący, bądź cierpliwy. Bądź zawsze na bieżąco z nowymi utworami, które możesz dodać do swojego songbooka! Teraz jesteś gotowy na występy i jam z innymi profesjonalnymi muzykami! Stwórz swój skoroszyt z 25 kartami przewodnimi swoich piosenek w Twoim prawidłowym kluczem do śpiewania oraz spisem treści. Kiedy zespół chce z Tobą zagrać, możesz być z nim na scenie natychmiast!

7. Nagrywaj swoje video z występów na żywo!

Nagraj wideo z występu na żywo i wyślij je do YouTube. Wraz z postępem technologicznym, coraz więcej muzyków wydaje przetworzone wokale studyjne. Z tego powodu przedstawiciele branży i agenci bookingowi proszą o wysłanie wideo z Twoim występem na żywo, które będzie brane pod uwagę podczas koncertów i podpisywania umów z wytwórnią. Tak więc Twój nagrany na żywo wideoklip szybko staje się Twoją nową wizytówką dla wiarygodności i rozwoju kariery! Zatrudnij profesjonalnego inżyniera wideo/audio i nagraj materiał z następnego występu na żywo lub z Twojego występu w domu lub w studio!

8. Wydaj swoją EPkę!

Wydaj 2-5 piosenek jako swoją EPkę! EP-ka powoli zastępuje album jako najpopularniejszy sposób na wydanie Twojej muzyki. Przy tak dużej ilości dostępnej muzyki, której można słuchać od razu poprzez streaming, artyści nie mogą zniknąć na rok lub dłużej bez wydania nowej muzyki, aby utrzymać zaangażowanie i zainteresowanie swoich fanów. To dobra wiadomość: ponieważ EP-ka może być tylko dwoma utworami, nie ma powodu, aby nagrywać cały album. Możesz wydać kombinację coverów i swoich oryginalnych utworów. Twoja nagrana muzyka jest oryginalną wizytówką w przemyśle muzycznym – z nagraniem, wszystkie drzwi mogą się przed tobą otworzyć, od słuchowiska radiowego po wywiady, recenzje i tak… dochód! Nie pozwól, by minął kolejny rok bez wydania twojej nowej, nagranej muzyki!

9. Zadbaj o image i profesjonalną sesję zdjęciową!

Zrób profesjonalne zdjęcia potrzebne do mediów społecznościowych, Twojej strony internetowej i promocji, będąc gwiazdą własnej, markowej sesji zdjęciowej! Przed sesją wyobraź sobie i stwórz swój niepowtarzalny artystyczny wizerunek, który będzie się identyfikował z Twoimi fanami. Stamtąd wybierz swoje stroje i lokalizacje, które Cię do tego pociągają, powiedz ludziom, kim jesteś. Znajdź fotografa, którego prace podziwiasz, a który będzie pasował do Twojej marki. Na dzień zdjęciowy zatrudnij profesjonalnego makijażystę i fryzjera – warto! Jak to mówią, zdjęcie mówi tysiąc słów, więc chcesz, aby te zdjęcia się liczyły!

10. Zadbaj o swój wizerunek w social mediach!

Uruchom swoje konta na Twitterze i Instagram oraz stronę artysty na Facebooku. Wysyłaj wysokiej jakości treści co najmniej 1-3 razy dziennie, które są autentyczne i prawdziwe dla tego, kim jesteś. Stwórz swoją markę jako artysta. Twoja marka powinna być spójna pod względem motywów, kolorów, czcionek i Twojego osobistego tonu. Jeśli nie jesteś konsekwentny w swoich postach lub w swoim brandingu i przekazie, Twoi fani będą mieli problem z uwierzeniem w Ciebie i nie będą mogli polegać na Tobie jako na początkującym artyście, z którym lubią się spotykać na koncertach. Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić w mediach społecznościowych jest KONSEKWENCJA!

11. Stwórz swoją własną stronę internetową.

Stwórz swoją własną stronę internetową. Twój najważniejszy kawałek „nieruchomości” online to Twoja osobista strona internetowa. Twoja strona jest miejscem, gdzie możesz wyrazić siebie, swój głos i swoją muzykę bardziej swobodnie i całkowicie inaczej, niż na jakiejkolwiek innej platformie. Oprócz łączenia wszystkich swoich mediów społecznościowych, możesz również łączyć się ze swoimi okładkami na żywo na YouTube, publikować swój blog, prezentować swoją galerię, podkreślać swoje biografie i sprzedawać swoją muzykę samemu jako cyfrowe pliki do pobrania – i zachować prawie 100% zysku!

12. Skorzystaj z ebooka "How To Make It In The New Music Industry"!

Pobierz cyfrową kopię „How To Make It In The New Music Industry” autorstwa Ariego Herstand’a, ostatecznego podręcznika dla każdego niezależnego artysty. Znajdziesz tu wszystkie kroki i odpowiedzi od ekspertów z branży na temat każdej dziedziny, w której można odnieść sukces jako muzyk niezależny. Otrzymasz również obszerną listę magazynów muzycznych, blogów i stacji radiowych, w których występują muzycy niezależni, jak również promotorzy muzyki niezależnej, publicyści i inne narzędzia i zasoby. Zrób przysługę swojej karierze i przeczytaj tę książkę, abyś miał wiedzę i zasoby potrzebne do zaplanowania strategii, aby napisać, nagrać, wyprodukować i wydać swój singiel, EPkę lub album! W Polsce znajdziesz także inną podobną, ciekawą książkę: ROBERT WOLFF – HOW TO MAKE IT IN THE NEW MUSIC BUS – kupisz tutaj!