WASZA SCENA MUZYCZNA

Duffy udostępniła nową piosenkę.

Duffy udostępniła swoją nową piosenkę fanom. To druga piosenka, odkąd piosenkarka publicznie powiedziała o tym, że została porwana i zgwałcona. „To na lepsze dni, które nadejdą”  – napisała na Instagramie, ogłaszając „River in the Sky”. 

„Dlaczego, dlaczego płaczemy / Tak jak rzeka na niebie?” – śpiewa Duffy w refrenie piosenki. W jednym z fragmentów śpiewa „Boję się ciemności i tej „obecności” która mnie nachodzi w nocy, która uczy mnie radzić sobie z bólem”.  Duffy wcześniej pokazała fanom utwór „Something Beautiful” w BBC Radio 2. Artystka stwierdziła, że to utwór, który może być czymś miłym, dla wszystkich osób zamkniętych w swoich domach. 

 

Duffy przyznała, że została zgwałcona.

Duffy jest u szczytu swojej kariery. Wydała dwa albumy, które zostały bardzo dobrze ocenione przez krytyków „Rockferry” (2008) i „Endlessly” (2010), ale nagle zniknęła. Świat chce wiedzieć, co stało się z jedną z najbardziej charakterystycznych wokalistek na świecie. Musieliśmy długo czekać, aby poznać dramatyczną prawdę. „Wielu z was chce wiedzieć, co się ze mną stało, gdzie i dlaczego zniknąłem” – napisała Duffy w poście na Instagramie pod koniec lutego. W poruszającym wpisie walijska piosenkarka napisała, że została porwana, zgwałcona i odurzona narkotykami. „Zadałem sobie pytanie, jeśli moje serce jest złamane, jak mogę śpiewać z serca?”

Duffy to wrażliwa dusza muzyczna za którą tęsknią miliony fanów!

Duffy, a właściwie Aimee Anne Duffy, to angielska piosenkarka, której styl można określić jako muzykę pop z dźwiękami retro i soul. Urodzona w Bangor w Walii 23 czerwca 1984 r. Ukończyła słynną brytyjską szkołę BRIT SCHOOL, co dodatkowo podkreśla jej talent i umiejętności wokalne. Artystka od najmłodszych lat próbowała różnych projektów, w tym startowała do walijskiego programu talentów „Wawffactor” i zdobyła tam drugie miejsce. W 2004 roku nagrała EP w Walii, po czym postanowiła przenieść się z Walii do Londynu. Jeanette Lee z Rough Trade Records i Bernard Butler, były gitarzysta zespołu Suede, dołączyli do zespołu wokalistki. Dzięki temu trio, Duffy stworzyła swój niepowtarzalny styl muzyczny, który pokochały miliony fanów na całym świecie. 

W 2008 roku ukazał się album Duffy „Rockferry”, najpierw promowany przez singiel „Rockferry”, a następnie spopularyzowany przez popularny „Mercy” lub „Stepping Stone”. „Mercy” zajął pierwsze miejsce na liście singli w Wielkiej Brytanii. Ponownie wydana wersja deluxe zawiera również dodatkowy hit „Rain on Your Parade”. Album „Rockferry” pochodzi z wyspy, na której mieszka babcia Duffy i był to czwarty najlepiej sprzedający się album na świecie w 2008 roku. W 2010 roku Duffy wydała nowy album „Endlessly”, którego brzmienie przypominało słuchaczom poprzedni krążek. Album był promowany przez singiel „Well, Well, Well” koprodukowany z The Roots i nie przyniósł komercyjnego sukcesu jak „Rockferry”. Ta piosenka jest pierwszą i ostatnią piosenką na albumie, która wyszła jako oficjalny singiel. W 2011 r. Duffy postanowiła zawiesić działalność artystyczną. Nową piosenkę artystki możecie posłuchać na jej OFICJALNYM INSTAGRAMIE, który obserwuje prawie 200 000 osób. Zresztą, jest to aktualnie jedyne nagranie opublikowane na profilu artystki. Cieszymy się, że wróciła i odważyła się powiedzieć wszystkim, co wydarzyło się w jej życiu. Utworu posłuchacie TUTAJ: LINK.