WASZA SCENA MUZYCZNA

Najlepsi i najciekawsi wokaliści młodego pokolenia! Część 3.

Sprawdź trzecią część wokalistów, którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Prawdopodobnie nie o wszystkich z nich słyszałeś. To prawdziwe perełki!

Jacqueline Marie Evancho znana bardziej jako Jackie Evancho (ur. 9 kwietnia 2000 w Pittsburghu) – amerykańska wokalistka wykonująca muzykę classical crossover. Karierę rozpoczęła w wieku 9 lat, a znana szerszej publiczności stała się w 2010 roku za sprawą udziału w amerykańskiej edycji programu „Mam talent!” w którym zajęła drugie miejsce. Od 2009 roku wydała sześć albumów studyjnych, z czego jeden otrzymał platynę, co uczyniło ją najmłodszą artystką, której album osiągnął ten status. Została odnotowana także w księdze rekordów Guinnessa jako najmłodsza osoba, której trzy albumy osiągnęły szczyt amerykańskiej listy sprzedaży.

Johnny Orlando (ur. 4 stycznia 2003 r.) jest autorem coverów, piosenkarzem i YouTuberem. Po raz pierwszy zyskał uznanie dzięki umieszczeniu na swoim kanale YouTube coverów piosenek pop takich artystów jak: Austin Mahone i Justin Bieber. Wraz ze starszą siostrą Darian stworzył teledyski do oryginalnych piosenek zatytułowanych „Summertime”, „Replay” i „Never Give Up”. To przykład wokalisty, który pokazuje nam, że warto wrzucać do siebie swoje wersje coverów i przez to stać się sławnym. Aktualnie wokalista nagrywa także swoją muzykę i kolaboruje z innymi artystami. 

Loren Gray (ur. 19 kwietnia 2002 r.) jest aktorką, modelką, muzykiem i tancerką najbardziej znaną z profilu musical.ly, na serwisach YouTube i Instagram. Występowała w Teen Vogue i Seventeen Magazine. W 2016 roku otrzymała nominacje do nagród People’s Choice Awards, Teen Choice Awards i VMAs.

Austin Harris Mahone (urodzony 4 kwietnia 1996) jest amerykańskim piosenkarzem i autorem tekstów piosenek. Mahone zyskał popularność wykonując covery piosenek pop na YouTube. Obecnie podpisał kontrakt z Elektra Records w 2019 roku. Wydaje także autorską muzykę. 

Mackenzie Frances Ziegler (ur. 4 czerwca 2004 r.) jest amerykańską tancerką, piosenkarką, aktorką i modelką. Przez sześć lat występowała w programie Lifeetime’s reality dance: Dance Moms i jest młodszą siostrą tancerki i aktorki Maddie Ziegler.

Joelle Joanie „JoJo” Siwa (ur. 19 maja 2003 r.) jest amerykańską tancerką, piosenkarką, aktorką i osobowością na YouTube. Znana jest z tego, że przez dwa sezony występowała w Dance Moms wraz z matką, Jessalynn Siwa, oraz z piosenek „Boomerang” i „Kid in a Candy Store”. Siwa zamieszcza codzienne filmy ze swojego życia na swoich kanałach YouTube, „JoJo Siwa TV” i „It’s JoJo Siwa”. Jej fani nazywają się Siwanatorz.

Rolf Jacob Sartorius (urodzony 2 października 2002 r.) jest amerykańskim piosenkarzem i osobowością internetową. Zdobył sławę za pośrednictwem mediów społecznościowych, publikując komediowe filmy między innymi na TikTok. W 2016 roku wydał swój debiutancki singiel „Sweatshirt”, który w Stanach Zjednoczonych osiągnął szczyt 90. pozycji na liście Hot 100. 

Jasmine Thompson (ur. 8 listopada 2000 w Londynie) − brytyjska piosenkarka i autorka piosenek tworząca muzykę z gatunku pop. Jasmine zaczęła swoją karierę w 2010 roku, mając 10 lat. W 2011 zamieściła w serwisie YouTube swój film w którym śpiewa piosenkę Bruno Marsa. Potem nagrała jeszcze wiele coverów. Mówiono o niej, że ma niesamowity jedwabisty, matowy głos. Wspierało ją BBC Radio 1. W 2013 roku odbył się jej pierwszy występ w radiu. Nagrała też cover Chaki Khan – „Ain’t Nobody”, który po wydanym w 2015 roku remiksie niemieckiego DJ-a i producenta muzycznego Felixa Jaehna pod tytułem „Ain’t Nobody (Loves Me Better)” przyniósł jej większy rozgłos. Wystąpiła w singlu Robina Schulza „Sun Goes Down”. W 2015 nagrała swój pierwszy singel „Adore”. Co ciekawe, w 2016 roku została gościem gali Eska Music Awards w Szczecinie

Lauren Alaina Kristine Suddeth (ur. 8 listopada 1994) jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów i aktorką z Rossville w Gruzji. Była finalistką dziesiątego sezonu American Idol. Jej debiutancki album studyjny, Wildflower, został wydany 11 października 2011 roku. Jej drugi album, „Road Less Traveled”, ukazał się 27 stycznia 2017 roku. Później Alaina osiągnęła swój pierwszy numer 1 na liście Country Airplay z tytułowym utworem albumu. Jej drugi numer 1 pojawił się później w tym samym roku, kiedy wraz z przyjacielem i byłym kolegą z klasy, Kane’em Brownem, zajęła pierwsze miejsce na pięciu listach przebojów Billboardu w duecie „What Ifs”. Brała udział w amerykańskiej edycji „Tańca z gwiazdami” i uplasowała się na 4. miejscu u boku swojego partnera Gleba Sawczenki.

Jack Gilinsky (ur. 10 września 1996 r.) to piosenkarz i gwiazda mediów społecznościowych, która wraz z Jackiem Johnsonem zyskał sławę jako jeden z Jack’ów ze słynnego konta Jack & Jack. Ich przebój „Wild Life” z 2014 roku osiągnął 87 miejsce na US Billboard Hot 100 Chart. Zdobyli nominację do nagrody Teen Choice Award za najpopularniejszy utwór w 2014 roku, a podczas MTV Woodie Awards 2015 zostali wybrani jako najlepsi w kategorii Social Climber.