WASZA SCENA MUZYCZNA

Part Of The Kitchen - zespół, którego muzyka wymyka się z ram gatunkowych!

Zespół Part Of The Kitchen powstał w marcu 2016 roku w kuchni jednej z poznańskich kamienic-gdzieś między lampką wina a kolejną dokładką makaronu. W ciągu kolejnego roku wypełnionymi spotkaniami band stał się integralną częścią kuchni na trzecim piętrze, w której powstawały pierwsze kompozycje. W marcu 2017 roku światło dzienne ujrzała epka Below The Line, zawierająca 5 autorskich utworów. W ciągu swojej działalności zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów-między innymi w CK Zamek w Poznaniu czy kultowym klubie Blue Note. Skład regularnie grywa na polskich festiwalach-na swoim koncie ma koncerty w ramach Festiwalów: Spring Break, Wschody, Songwriter, Pamiętajmy o Osieckiej czy Powidz Jam Festiwal. W 2019 roku zespół został laureatem lubelskich Wschodów, gdzie otrzymał wyróżnienie. Zdobył również główną nagrodę w ramach Kujawsko-Pomorskiego przeglądu Kapel we Włocławku. Twórczość zespołu gościła na antenie radiowej Czwórki, Antyradia, Radia Poznań, Radia Lublin, Radia Afera. Jak powszechnie wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia dlatego Part Of The Kitchen nie zwalnia tempa i jesienią 2020 roku planuje wydać płytę długogrającą składającą się z 11 autorskich kompozycji. Muzyka zespołu wymyka się z ram gatunkowych, a jej charakter najlepiej oddaje miano „muzyki nieagresywnej” – którą okładać się można na każdą ranę! 

Poznajcie Part Of The Kitchen!

Zespół tworzą: Anna Prętka-wokal, Mateusz Straszewski-gitara elektryczna i elektroakustyczna, Paweł Wojciechowski-mandolina, melodyka, banjo, gitara, Piotr Mazi Mazurek-bas, Adam Pajdowski-perkusja. Jak już wiemy, nazwa zespołu nie jest przypadkowa! 🙂 Podobnie ma się ze składem zespołu. Muzycy doskonale ze sobą współpracują. To zdecydowanie zgrana ekipa przyjaciół, których owocem pracy jest ich muzyka! 

Chociaż kosmos nie jest, na wyciągniecie ręki, "Echokosmos" jak najbardziej!

Echokosmos to singiel promujący płytę, która ukaże się już niebawem! Jak muzycznie jest w „Echokosmosie”? Pierwsze odczucia: lekko i przyjemnie! „Mimo wielu wad ten świat jest nasz” śpiewa wokalistka, by za chwilę „zawołać” by „przestać samolubnie biec”. Swojego rodzaju protest song w wersji tekstowej okraszony muzyką absolutnie piękną i zwiewną. Niezwykła harmonia między treścią a muzyką. Zgadza się tu wszystko. Artyści doskonale wiedzieli, w jaki sposób zbudować przekaz tej opowieści. Każdy znajdzie swoją „kuchnie” do posłuchania tego kawałka. 

Teksty zespołu, to zdecydowanie poziom kosmosu!

Mało jest na naszym rynku zespołów, które w inteligentny sposób budują przekaz z obiorcą. W tym przypadku jest nim człowiek nad wyraz mądry. W przypadku twórczości Part Of The Kitchen, należy zastanowić się głębiej, posłuchać piosenkę ponownie, by w pełni móc ją zrozumieć. Nadchodzący album „Echokosmos” to opowieść o niezrozumieniu na wszystkich możliwych poziomach. Grupa w następujący sposób opisuje swój album: „Nie rozumiemy tego, co dzieje się wewnątrz nas, nie do końca potrafimy skomunikować się z innymi ludźmi, nawet tymi najbliższymi, czy otaczającym nas Światem. Zarówno w relacjach międzyludzkich, jak i tych z przyrodą, stawiamy się w pewnej nadrzędnej pozycji. Prowadzi nas błędne przekonanie, że możemy nad wszystkim zapanować, zapominając jednocześnie, że jesteśmy całkowicie uzależnieni od tego, co nas otacza. Jesteśmy tylko drobnym elementem całości. Żyjemy w Echokosmosie, w którym nie ma odbiorców-wraca do nas tylko echo wypowiadanych słów…”

Autorem okładki płyty zespołu jest Wiktor Karpicki.

Hipnotyzujący wokal!

Anna Prętka to wokalistka charyzmatyczna, która potrafi „zahipnotyzować” słuchacza. Można się zapatrzeć w nią, aczkolwiek z wzajemnością! Zdanie nieprzypadkowe, nawiązujące do jednej z piosenek grupy pod tytułem „Słabości”. Barwa głosu kontrastuje do często dosadnego przekazu utworów i szczerych treści w nich zawartych. Jest to głos lekki, ciepły, bezpieczny. Od początku do końca harmonijny z muzyką. Ania śpiewa z serca. Nic tu nie jest wymuszone, każdy dźwięk jest przemyślany. To zdecydowanie świadoma swojego artystycznego świata wokalistka, pełna emocji i życiowych spostrzeżeń, które przekazuje w piosenkach. 

Kochają koncertować! Oj kochają!

O jakości zespołu często przemawia jego aktywność na scenie. Mimo pandemii niektóre zespoły ciągle pozostają aktywne i dużo koncertują. Zdecydowanie należy do nich Part Of The Kitchen. Jak już wcześniej wspominaliśmy, zespół jest częstym bywalcem festiwali. To doświadczenie zebrane podczas koncertów słychać w twórczości grupy. Zespół stworzył swój własny, charakterystyczny  i uniwersalny styl. Za co wielkie brawa! 

Part Of The Kitchen to także laureaci konkursu Wasza Scena Muzyczna!

Do konkursu zespół zgłosił swoją „wizytówkę” – utwór „Echokosmos”. To piosenka kompletna. Posłuchajcie jej koniecznie! To utwór, który mamy wrażenie, jest dziś bardzo potrzebny światu! Zawiera w sobie przekaz i mądrość, która zdecydowanie zasługuje na uznanie. 

Zapraszamy Was na social media grupy!

Zapraszamy Was na oficjalny fanpage zespołu Part Of The Kitchen na Facebooku, a także na oficjalny kanał na YouTube. Sięgnijcie po twórczość muzyków mądrych, twórczych i wyjątkowych! Trzymamy kciuki za dalszą karierę zespołu i życzymy samych sukcesów! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna