WASZA SCENA MUZYCZNA

Dawid Wojtoń - wokalista stworzony na scenę!

Dawid Wojtoń ma 24 lata i pochodzi z Podkarpacia, z małej miejscowości Haczów niedaleko Krosna, ale na co dzień mieszka i studiuje w Rzeszowie. Jest studentem Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim i w tym roku przystąpi do obrony tytułu magistra. Muzyka w jego życiu pojawiła się dość późno, bo dopiero w wieku 18 lat. To wtedy zaczął stawiać pierwsze kroki na scenie. Nigdy nie myślał, że będzie w tym miejscu kariery artystycznej, w którym aktualnie się znajduje. Chciał śpiewać, ale zawsze myślał, że skończy się na coverach i znajdzie pracę normalnego „Kowalskiego”, który musi się utrzymać. Jednak z każdą wizytą na scenie jego serce pozostawiało na niej tęsknotę. Wokalista chciał więcej występować na scenie. Edukacja wokalna w Studio Piosenki Swing działającym przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie dała mu właśnie tę możliwość, aby być na scenie dla ludzi i to właśnie ta scena zbudowała jego wrażliwość i chęć budowania emocji i więzi ze słuchaczami. 

Muzyka autorska.

Wokalista po kilku latach spoglądania na dokonania autorskie jego znajomych zaczął marzyć o czymś swoim. Marzenia przekształciły się w dzieło, którym aktualnie może się pochwalić.  Są to bardzo osobiste teksty, których jest autorem. Część Dawida, zawarta w tych tekstach pozwala mu pozostawić słuchaczom możliwie najszczerszą dawkę emocji.  To jest piękne! Wokalista nie napisał tych tekstów tylko po to, aby wyrzucić z siebie ból, smutek czy jakąś historie. Napisał je, aby także inni odkrywali w tekstach część siebie i swoje własne historie! 

Sukcesy artystyczne.

Jak wspomina w rozmowie z nami wokalista: „Biorąc udział w konkursach muzycznych, zazwyczaj kończyło się na dyplomie uczestnika, jednak gdy zaczynałem prezentować autorskie utwory, coś ruszyło i dzięki temu w kwietniu 2019 roku wygrałem studencki konkurs piosenki „Kill Me With The Music” organizowany przez Juwenalia Rzeszowskie, podczas którego wykonałem utwory „My Love” oraz „Tylko bądź”. Nagrodą było zagranie koncertu podczas otwarcia święta studentów-Juwenalia Rzeszowskie – 2019″.

W czerwcu 2020 roku Dawid wziął udział w „Międzynarodowym Festiwalu Dolnośląska Nutka”, gdzie razem ze swoim gitarzystą Krzysztofem Kasprzykiem otrzymali wyróżnienie za piosenkę „Zatańcz ze mną”.

Największym festiwalem, w jakim dotąd brał udział artysta był „Międzynarodowy Festiwal Piosenki-Carpathia Festival w Rzeszowie”. Tam utwór „Obudź mnie”, do którego Dawid stworzył tekst, a Krzysiek muzykę zdobył wyróżnienie! 

Dawid to także jeden z laureatów Konkursu Wokalnego Wasza Scena Muzyczna!

Do konkursu Dawid zgłosił autorski utwór „Obudź mnie”. Piosenka jest swoistym „oczyszczeniem” artysty od smutków. „Chce być wolny jak ptak od myśli, co ciągną na dno”. Walka ze słabościami  i strachem to główny przekaz utworu. Artysta śpiewa o swoich emocjach i przeżyciach, co buduje wiarygodny przekaz piosenki. Słuchając tego kawałka poczuliśmy się „wolni jak ptak”. To świetny popowy, radiowy kawałek, do którego powstał piękny teledysk!

"Kropka" nad i...!

Wokalista doskonale czuje się w popowych balladach, w tle fortepianu. Jego głos jest bardzo charakterystyczny i ciepły. „Jesteś kropką, samotną i milczącą”. W piosence wokalista śpiewa o historii miłosnej pełnej emocji i bólu. To bardzo osobisty i bezpośredni utwór. Muzycznie wszystko płynie, ta kompozycja doskonale sprawdzi się w wielu stacjach radiowych. 

W sierpniowym notowaniu „Holfestivalen” organizowanego przez fanów Eurowizji utwór „Kropka”, który miał premierę 14 sierpnia zdobył 8 miejsce w notowaniu, gdzie głosy oddali jurorzy, a także internauci .

Zapraszamy Was na social media artysty!

Zapraszamy Was do muzycznego świata Dawida! Na jego oficjalny kanał Youtube oraz oficjalny profil na Instagramie, a także na Fanpage wokalisty!
 
Kibicujemy w dalszej karierze i życzymy wielu sukcesów! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna