WASZA SCENA MUZYCZNA

15 książek (autobiografii) o muzykach.

Piosenkarze, autorzy piosenek, muzycy i wykonawcy opowiadają własne historie.

Muzycy to jedni z najważniejszych artystów współczesnego świata. Jak inaczej odnosilibyśmy się do kogoś, kto opowiedział historię, która nawet w niewielkim stopniu przypomina naszą własną? Ci ostatni poeci są jednymi z głównych wykonawców emocji, opowieści, głosu i instrumentów, które świat chce rozróżnić. Każdy z nich ma do opowiedzenia własną historię, a każda z nich jest zupełnie inna niż poprzednia. 

Przedstawiamy Wam 15 książek wartych uwagi, naszych ulubionych autobiografii muzyków i przy każdej z nich chcielibyśmy porozmawiać trochę o tym, dlaczego ich lubimy i co oferują nam, jeśli chodzi o spojrzenie na historie ich życia. Oto jedni z największych, najbardziej tajemniczych nazwisk rocka, popu, bluesa, soulu i wielu innych w swoich własnych opowieściach! 

"Starting at Zero" - Jimi Hendrix

Zaczynając od zera to świetna książka dla każdego fana Jimiego Hendrixa. Cała książka daje nam wgląd w umysł jednej z największych legend rocka. Pokazuje, jak naprawdę pisał piosenki i dlaczego w ogóle tworzył. Jego piosenki były zawsze bogate w sformułowania, jego muzyka była zawsze idealnie zgrana i dostrojona. Ta książka pokazuje dokładnie, jak to zrobił. To tak, jakby zaglądać do umysłu geniusza – to coś wyjątkowego i mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Książkę możecie zamówić tutaj! 

"Blues All Around Me" - B.B King

Jako jeden z ojców chrzestnych Bluesa, kariera BB Kinga jest tak ekspansywna, a jego muzyka nadal jest tak dobra. Muzyka Kinga może być ponadczasowa, a sposób, w jaki grał i śpiewał bluesa, jest epicki – ale jego historia jest czymś do przeczytania, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ewolucji bluesa w XX wieku. Walki, trudności i okropny świat, w którym żył i przezwyciężył – BB King opowiada nie tylko historię swojej muzyki, ale także historię swojego życia jako czarnoskóry mężczyzna w amerykańskim Ruchu Praw Obywatelskich. Książkę możecie zamówić tutaj! 

Many Years From Now by Paul McCartney (and Barry Miles)

Paul McCartney jest niewątpliwie jednym z najważniejszych muzyków XX wieku i ma za sobą długą historię bycia wielkim autorem tekstów, a także genialnym piosenkarzem. Jego historia jest obszerna, od skromnych początków, o ciężkiej pracy i hojności. Ta książka zawiera artykuły, wywiady i wiele więcej na temat dowodów na to, że Paul McCartney może być jedną z najważniejszych postaci w historii Wielkiej Brytanii. Książkę możecie zamówić tutaj! 

"Journals" - Kurt Cobain

Czasopisma Kurta Cobaina są czymś do przeczytania, ponieważ dają ci zupełnie nowy wgląd w tego mężczyznę, który kiedyś był postrzegany jako obraz „wściekłego nastolatka”. Zamiast tego był zabawny, czasami cyniczny, miał dużą ilość inteligencji i był w rzeczywistości dość elokwentny. Czytanie tych dzienników naprawdę zmienia twoje spojrzenie na faceta, jeśli już nie słuchasz Nirvany tak jak ja. To naprawdę daje nowy wgląd w człowieka, który stworzył i umarł z ruchem grunge. Książkę możecie zamówić tutaj! 

"Cash" - Johnny Cash

Świetnie napisana autobiografia jednej z najważniejszych osób, jakie kiedykolwiek śpiewały w gatunku rockowym. Jeden z najwspanialszych głosów, jakie kiedykolwiek usłyszałeś, historia człowieka w czerni jest tak samo ważna jak jego muzyka i nagrania. Od wczesnych dni do Sun Records, do jego ukochanych i do ciemnej strony uzależnień. Jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w historii muzyki i ma jedną z najbardziej niesamowitych historii, jakie kiedykolwiek opowiedziano. Gorąco polecam tę książkę. Zamówicie ją tutaj! 

"Chuck Berry: The Autobiography" - Chuck Berry

Historia Chucka Berry’ego jest dla mnie zarówno niesamowita, jak i zagmatwana. Jest świetnym muzykiem i niesamowitym piosenkarzem i nie ma co do tego wątpliwości, trochę źle się czuję, że poszedł do więzienia u szczytu swojej kariery (nie powiem ci dlaczego, bo musisz przeczytać książkę) . Ale stworzył kilka świetnych, ponadczasowych piosenek, takich jak klasyczny „Johnny B. Goode”, „Havana Moon” i oczywiście jego najsłynniejszy „Roll Over Beethoven”. Wraz z moimi ulubionymi utworami, takimi jak „Rock and Roll Music” i jego wykonanie „Brown Eyed Handsome Man”, te kawałki są niesamowite. Mam nadzieję, że dasz tej książce szansę! 🙂 Książkę możecie zamówić tutaj! 

"I, Tina" - Tina Turner

Od swoich początków do występów na scenie, Tina Turner stała się ikoną muzyki XX wieku. Zrobiła wszystko, od rockowych piosenek do śpiewania soul i bluesa, z jednym z najbardziej wszechstronnych głosów w historii, czego oczekujesz? Jest ponadczasowym głosem rocka i epickiej duszy. Włączając masę potajemnych walk w jej własnym życiu, naprawdę otrzymujemy wersję uwielbianej gwiazdy rocka, Tiny Turner.

"I Am Brian Wilson" - Brian Wilson

Brian Wilson, zwykle nazywany mózgiem The Beach Boys, był autorem jednego z najwspanialszych i najbardziej pamiętnych zespołów XX wieku. The Beach Boys odnieśli ogromny sukces i mają dziedzictwo, które nigdy nie umrze. Dzięki niesamowitym i ponadczasowym albumom, takim jak słynny „Pet Sounds”, życie Briana Wilsona jest tak samo legendarne jak muzyka. Pisze swoją książkę z niesamowitą precyzją, nieustannie wyjaśniając, dlaczego nikt oprócz niego nie może właściwie opowiedzieć jego historii. Jedyną rzeczą tak dobrą jak ich muzyka jest jego legenda. Książkę możecie zamówić tutaj! 

"Born to Run" - Bruce Springsteen

Od dorastania w katolickim gospodarstwie domowym do zobaczenia Elvisa Presleya w programie Ed Sullivan Show, wszystkiego pomiędzy i później. Bruce Springsteen jest jedną z najważniejszych osób w muzyce rockowej i ma do opowiedzenia obszerną historię. Muzyka Bruce’a Springsteena jest ponadczasowa, a jego historia to genialna mieszanka poetyckiego geniuszu i niesamowitych wykonań. Proszę, przeczytaj to, koniecznie! 🙂

"Bound for Glory" by Woody Guthrie

Woody Guthrie. Bohater. Legenda. Muzyk. Tekściarz. Piosenkarz. Aktywista. Jest wiele rzeczy, które możesz skojarzyć z jego imieniem, ale najważniejsze jest to, że napisał coś, co niektórzy nazywają „drugim hymnem narodowym Ameryki” – piosenkę „This Land is Your Land”. Niektórzy nazywają Woody’ego Guthriego patronem amerykańskiego buntu przeciwko establishmentowi. To prawda, ale jego historia jest genialna, a jego pisarstwo jest oszałamiające dla człowieka, którego niestety zabrała nam straszna choroba. Od swoich wczesnych, skromnych początków do stania się jednym z najbardziej szanowanych nazwisk w historii muzyki, Woody Guthrie jest figurantem amerykańskiej muzyki ludowej. Koniecznie sprawdź tę książkę! Książkę możecie zamówić tutaj! 

"Satchmo" - Louis Armstrong

Nazwisko Louisa Armstronga jest w zasadzie synonimem terminu „Jazz” i jest on prawdopodobnie jedną z najważniejszych osób w historii muzyki od zawsze. Jego głos, muzykalność, wielkość przedstawia każdy jego utwór, a za muzykę, którą od niego dostaliśmy, będziemy na zawsze wdzięczni. Ta książka opowiada nam o tym, gdzie dorastał Louis Armstrong i jakie trudności napotkał, obserwując, jak jego matka jest bita i opluwana, podczas gdy on ciężko pracował, aby przeżyć. To był okropny, okropny czas, ale stał się wielkim, jakim pozostaje tak długo po swojej śmierci. Ta historia jest świetna do przeczytania, tak bardzo otwiera oczy na rodzaj przemocy, jakiego doznał. Książkę możecie zamówić tutaj! 

"I, Me, Mine" - George Harrison

Quiet Beatle to jedna z najbardziej interesujących historii muzycznych na świecie. Od całkiem normalnych początków George Harrison opowiada o wczesnej Beatlemanii i tym, jak to było przez te wszystkie lata. Następnie przechodzimy do jego miłości do Indii i tego, czego się tam nauczył, jego miłości do duchowości i nadmiernego wykorzystywania różnych aspektów religii hinduskiej w swojej własnej karierze solowej. George Harrison jest prawdopodobnie najbardziej szanowanym Beatlesem z całej czwórki, ponieważ zawsze był taki „nieśmiały” i „cichy”. Nie tylko to, jest szanowany ze względu na swoją ogromną inteligencję. Jest w nim coś niesamowicie inteligentnego i ta książka dokładnie to Wam powie.

'Just Kids' by Patti Smith

Zwykle nazywana jedną z największych autobiografii, jakie kiedykolwiek napisano, ta książka opowiada historię nienasyconego apetytu Patti Smith na sztukę, doświadczenie, pisanie i poezję. Jej słowa są równie wspaniałe, jak jej spuścizna, jej kariera równie wspaniała jak jej pisanie, a jej anegdoty równie interesujące jak jej muzyka. Patti Smith jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych kobiet w historii muzyki i ma swoje miejsce jako jedna z największych poetów XX wieku dzięki ciągłym studiom nad Rimbaudem i jej życiem na scenie beatowej pod kierunkiem Allena Ginsberga. Patti Smith miała piekielnie ciekawe życie, polecamy Wam jej opowieść! 

"Moonwalk" - Michael Jackson

Wydana w 1988 roku autobiografia Michaela Jacksona niemal zerwała literaturę faktu. To człowiek, który jest zwykle uważany za największego wykonawcę wszechczasów. Człowiek, który ma imię, które może przyciągać miliony tłumów w jednej chwili. Michael Jackson otwarcie opowiada o swoich dniach spędzonych w Jackson 5 i dorastaniu, problemach związanych z ojcem i relacjami z braćmi i siostrami. Mówi także o niesprawiedliwych plotkach dotyczących jego wyglądu, które zdefiniowały tych, którzy sprzymierzyli się z nim. To ich wina, a nie jego. Jeśli jest jedna rzecz, która jest całkowicie prawdziwa, to to, że Michael Jackson nigdy cię nie okłamie. To jego własna historia, bez zewnętrznych wpływów i innych pisarzy – to historia największego artysty w historii zachodniej cywilizacji. Książkę możecie zamówić tutaj! 

"Chronicles: Volume One" - Bob Dylan

Imię Boba Dylana zwykle przywołuje obrazy barda, człowieka, który całą swoją karierę wpisał w społeczne zmagania XX wieku. Człowieka, który jest szanowany za swoją twórczość i którego inni artyści się go boją ze względu na swoją wielkość. Musi tylko napisać piosenkę, nie musi jej śpiewać, żebyś wiedział, że zaraz wydarzy się coś wspaniałego. Zwykle nazywany Głosem pokolenia lub Bogiem ludu – Bob Dylan nie jest człowiekiem, którego należy lekceważyć. Jego książka przywołuje obrazy Greenwich Village z wczesnych lat 60. i tego, jak naprawdę zaczęła się jego kariera. Książki, o których wspomina, że przeczytał, piosenki, o których wspomina wystarczą, ta książka nas „wciągnęła”! Książkę możecie zamówić tutaj!