WASZA SCENA MUZYCZNA

Wytwórnie muzyczne, które szukają nowych artystów!

Jako wieloletni menadżer artystów, który zorganizował ponad 400 koncertów na całym świecie, wiem, jak ważne dla rozwoju artysty jest trafić we właściwym czasie, we właściwe ręce. Dlatego też stworzyłem na portalu katalog: „Talenty Wokalne”, w którym prezentuję ciekawe talenty wokalne z Polski! To, czy ktoś pokocha naszą muzykę i w nią uwierzy, jest kluczowe dla odniesienia końcowego sukcesu. Aby bycie czynnym muzykiem sprawiało radość i satysfakcje potrzebujemy zgromadzić wokół siebie dużo przyjaznych nam osób, zaczynając od publiczności, przyjaciół, wsparcia najbliższych, kończąc na naszych współpracownikach. I to właśnie od nich zależne jest to, czy będziemy mieć odpowiednie warunki do pracy i to, czy będziemy mieć motywację do nagrywania i tworzenia. Dystrybucja muzyki to jedno, a odpowiednia jej prezentacja to drugie. Wytwórnie (nawet te małe, rodzinne biznesy) często są najlepsze. Mamy możliwość bycia „poza wielkimi” graczami, którzy nie mają często „zdrowego” odniesienia do materii, jaką są młodzi twórcy. Dlatego warto zastanowić się do kogo się odezwać, kto być może potraktuje nas „po ludzku”. Wreszcie, kto uwierzy w nas i naszą muzykę. Przygotowałem dla Was listę wytwórni, miejsc, ludzi, do których warto napisać i wysłać swoją muzykę. A więc startujemy! 🙂 

Babygrande Records

Z ponad dziesięcioletnią tradycją w branży muzycznej, Babygrande słynie z wprowadzania nowych talentów na rynek i promowania kariery doświadczonych artystów. Firma ma ponad 3000 wydawnictw skupiających się na różnych gatunkach, takich jak hip-hop czy indie rock. Możesz skontaktować się z nimi przez e-mail lub śledzić ich konta w mediach społecznościowych, aby otrzymywać aktualizacje od firmy. Babygrande wydało piosenki artystów z gatunku elektronicznego, hip-hopu i rocka: Oto niektóre z nich: Brand Nubian, Havoc, Jus Allah, Freeway, U-God, The Alchemist, Drako, the Yutes, Journalist 103. Sprawdź, czy Twoja muzyka oferuje podobne pokłady gatunkowe. Jeśli tak, odezwij się do nich! 🙂 

Kontakt do wytwórni tutaj! 

Brand Nubian to jeden z artystów wytwórni!

Chris Cohen to jeden z artystów wytwórni! 

Captured Tracks

Inną obiecującą firmą dla artystów jest Captured Tracks, dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu w odkrywaniu piosenkarzy, promowaniu albumów i organizowaniu koncertów, z pewnością uzyskasz przewagę nad konkurencją. Wyślij swoje linki i przykładowe utwory, a także przedstaw krótkie, ale konkretne wprowadzenie. Unikaj tworzenia zbyt długich narracji dotyczących swojego portfolio, ponieważ ta część pojawi się później, gdy uznają Cię za interesującego.

Istnieją artyści z różnych gatunków, którzy zostali zakontraktowani przez Captured Tracks. Niektórzy z nich to Chris Cohen, Wild Nothings i Craft Spells. Wśród utworów wydawanych przez Captured Tracks są piosenki popowe, indie-rock, indie-pop i post-punk. Jeśli lubisz tego typu kompozycje, najwyższy czas, by słuchacze docenili Twoją muzykę. Koniecznie wyślij im swoje demo! 

Kontakt do wytwórni tutaj! 

Jednym z artystów wytwórni jest The Souljazz Orchestra! 

Strut Records

Strut Records to brytyjska wytwórnia płytowa kontraktująca artystów, którzy interesują się muzyką taneczną i afrobeatem. Są oddani w odtwarzaniu starej muzyki tanecznej, promowaniu i pakowaniu undergroundowej muzyki oraz odkrywaniu zabójczych tanecznych piosenek, które mogą przyciągnąć optymistyczną publiczność. Współpracują również z K7, aby rozszerzyć swoją sieć. Tak więc, jeśli zajmujesz się produkcją utworów tanecznych, najlepiej wysłać im swój materiał i zostać ich kolejnym artystą!

Strut Records ma siedzibę w Londynie i promuje takie gatunki muzyczne jak afrobeat, funk, dance, disco, jazz i soul.

Kontakt do wytwórni tutaj!

Third Man Records

Założona przez Jacka White’a w 2001 roku, Third Man Records to nie tylko zwykła wytwórnia płytowa. Mają też sklep z płytami, tłocznię i salę koncertową, aby w pełni promować swoje talenty. Firma skupia się na gatunku blues rock. Do ich popularnych artystów należą The Dead Weather, Dan Sartain, The Raconteurs, The White Stripes i Carl Sagan. Wytwórnia jest bardzo otwarta na nowych, perspektywicznych artystów, więc warto próbować wysłać im swoje demo! 

Kontakt do wytwórni tutaj!

Jednym z artystów grupy jest The Dead Weather! 

BBE Music

BBE Music to domowa wytwórnia płytowa DJ Spinna, Johna Moralesa i J. Dilla. Została założona przez Petera Adarkwaha i Bena Jolly’ego w 1996 roku. Znani są z serii Beat Generation i wydają utwory od hip-hopu, jazzu, soulu po funk. Jeśli lubisz któryś z tych rodzajów muzyki, skontaktuj się z nimi za pośrednictwem ich strony internetowej i prześlij swoje utwory do oceny. Firma oferuje swoim artystom świetne oferty!

Kontakt do wytwórni tutaj!

Jednym z artystów wytwórni jest John Morales!

Jednym z artystów wytwórni jest Aloe Blacc!

Stones Throw Records

Stones Throw Records istnieje od 1996 roku jako niezależna wytwórnia, a dziś ma niezliczoną liczbę odnoszących sukcesy artystów, w tym Madvillain, Aloe Blacc, DJ Harrison i Gary Wilson.

Firma jest otwarta na eksperymentalne rodzaje muzyki. Nieustannie dywersyfikują swój skład, przyjmując artystów oferujących nowe gatunki! 

Kontakt do wytwórni tutaj!

Atlantic Records

Chociaż to ogromna wytwórnia i dostęp do nich nie jest łatwy, przeszłość pokazuje, że artyści mało popularni są także ich źródłem zainteresowania. Więc próbujcie, bo warto! Podpisanie kontraktu z Atlantic Records otwiera wiele możliwości przed nowym piosenkarzem takim jak ty. Jeśli uważasz, że masz to, czego potrzeba, aby zostać ich artystą, śledź ich na Twitterze, aby uzyskać listę informacji i najnowszych możliwości. Atlantic Records uczynił muzyczne gwiazdy we wszystkich gatunkach. Wcześniej zaczęli od soulu, jazzu, rocka i R&B. Jednak w miarę jak firma rozrosła się dzięki swoim spółkom zależnym i Warner Bros., przyjęli także więcej artystów, bardziej zróżnicowanych gatunkowo. Oto niektórzy artyści współpracujący z Atlantic Records: Cardi B, Led Zeppelin, Charlie Puth i Bruno Mars.

Kontakt do wytwórni tutaj!

Jednym z artystów wytwórni jest Bruno Mars! 

Victory Records

Victory Records to jedna z niezależnych wytwórni płytowych, która robi duże wrażenie w branży. Zamiast skupiać się wyłącznie na głównych wytwórniach, możesz rozpocząć z nimi nowy rozdział swojej artystycznej kariery. Są otwarci na muzykę alternatywną i metalową i przyjmują dema pocztą elektroniczną. Do wytwórni Victory Records należą między innymi Ringworm i Bayside. Dzięki ich doświadczeniu w promocji i marketingu możesz rozpocząć swoją karierę zawodową jako artysta!

Kontakt do wytwórni tutaj!

Jednym z artystów wytwórni jest Ringworm! 

Co dalej?

Teraz gdy lista wytwórni płytowych poszukujących piosenkarzy jest już gotowa, upewnij się, że Twój materiał jest idealny do podpisania umowy. W przeciwnym razie nawet najbardziej wpływowa osoba nie pomoże ci osiągnąć sukcesu. Jak więc właściwie zdobyć kontrakt z wytwórnią płytową? Oto dodatkowe wskazówki, które Cię poprowadzą.

Nagraj swoje najlepsze piosenki.

Kiedy mówimy tutaj „najlepsza piosenka”, mamy na myśli tę, która może zainteresować nawet twoich konkurentów. Utwór powinien być atrakcyjny od początku do końca. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że przesłana piosenka nie trafi do kosza, jest umieszczenie jej jako pierwszej na demo. 

Kilkakrotnie przećwicz materiał, aż go udoskonalisz. Zapytaj o opinię innych artystów, zanim ostatecznie prześlesz go do jakiejkolwiek wytwórni. Jeśli to konieczne, popraw to wszystko, co wymaga udoskonalenia, aby nagranie było świetne. Nigdy nie przesyłaj źle nagranych utworów. To będzie ślepa uliczka dla twojej kariery jako piosenkarza. 

Auto-promocja.

Możesz nie mieć zasobów, powiązań i sieci głównych wytwórni płytowych, ale masz moc, by stać się popularnym, przynajmniej w swoim kręgu. Wykorzystaj swoje konta w mediach społecznościowych, aby zwiększyć swoją bazę fanów. Kiedy firmy widzą, że masz wielu obserwujących i subskrybentów, mogą nawet zainicjować negocjacje, aby Cię zakontraktować. Autopromocję można osiągnąć, umieszczając swoje filmy na Facebooku, YouTube i Instagramie. Bądź aktywny i łącz się ze swoimi obserwatorami i subskrybentami. Odpowiadaj na komentarze, wiadomości i poproś ich o udostępnienie twoich linków. Kampania wirusowa w Internecie to jeden z najlepszych sposobów na zwrócenie uwagi kierownictwa wytwórni płytowych.

Prześlij swoją muzykę do jak największej liczby wytwórni płytowych.

Im więcej zgłoszeń, tym większe szanse, że uda ci się podpisać kontrakt. Z pomocą Internetu znalezienie najlepszej firmy pasującej do Twojego gatunku jest znacznie łatwiejsze. Wymieniliśmy tylko kilka, ale czekają na Ciebie setki innych wytwórni!

Wniosek!

Dzięki tym informacjom jesteś zaledwie kilka kroków od swoich marzeń. Śmiało! Wyślij swoje materiały demo do tej listy wytwórni płytowych. Kto wie, może zostaniesz ich następną gwiazdą? 🙂 Trzymam kciuki! Kamil Koksa,  Dyrektor Generalny, Wasza Scena Muzyczna