WASZA SCENA MUZYCZNA

Baza danych międzynarodowych konkursów wokalnych! Część 2.

Ze święcą szukać w Internecie zebranych w jednym miejscu artykułów o konkursach wokalnych, w których możecie wziąć udział. Dlatego postanowiłem przygotować na moim portalu serię artykułów z konkretnymi konkursami światowymi, do których możecie się zgłosić, w większości drogą online! Pozdrawiam Was cieplutko! Tymczasem ruszamy z już drugim artykułem tej serii. Miłej lektury! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna

Euro Pop Contest „Berliner Perle”

Grand Prix Euro Pop Contest „Berliner Perle” to międzynarodowy konkurs wokalny dla młodych, obiecujących artystów w wieku od 10 do 24 lat. Pod koniec każdego roku najlepsi śpiewacy z całego świata przyjeżdżają do Berlina, aby rywalizować w międzynarodowym finale EPC. Głównym celem konkursu jest promocja śpiewu utalentowanych dzieci i młodzieży z różnych narodów, a co za tym idzie – możliwość wyrażenia za pomocą pieśni specyfiki narodowych kultur oraz zaprezentowania się przed liczną publicznością i profesjonalnym jury! Dodatkowo można zdobywać nowe doświadczenia w rywalizacji i nawiązywać nowe znajomości. Strona konkursu i szczegółowe informacje tutaj.

Konkurs pop-rocka miasta Bilbao

To w zasadzie konkurs dla młodych zespołów, naturalnie jednak jeśli jesteś wokalistą i masz kapele, warto się zgłosić, tym bardziej że to konkurs u naszego sąsiada i nie jest tak daleko. Festiwal zrzesza wspaniałych muzyków i możesz zdobyć wiele nowych znajomości i kontaktów. Szczególnie mile widziane są zespoły z dziedzin pop-rocka i metalu. Fajne nagrody pieniężne w wysokości od 1000 do 4000 euro oraz nagrody rzeczowe. Mogą zgłaszać się zespoły z krajów UE z maksymalnie dwoma wydaniami CD. Tutaj więcej informacji.

European Burghauser Junior Jazz Prize

Świetna impreza muzyczna dla wszystkich muzyków jazzowych. Wiemy, że na naszej grupie jest wielu wokalistów jazzowych, więc być może ta propozycja Was zainteresuje. Konkurs dla talentów w dziedzinie jazzu. Super nagrody pieniężne: 5000 euro (I nagroda), 3000 euro (II nagroda) oraz 1000 euro (III nagroda). Dla zwycięskiej formacji możliwość pojawienia się jako support w programie festiwalu. Mogą startować zespoły z całej Europy, na scenie minimum w składzie 3-osobowym. 

sanremoJunior

Jest to międzynarodowy konkurs dla wokalistów solowych od 6 do 15 lat. W związku z pandemią edycja sanremoJunior 2020 została odwołana. Nowa edycja 2021 roku odbędzie się prawdopodobnie w maju. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na stronie organizatorów. 

RIGA SINGS

II RIGA SINGS – MIĘDZYNARODOWY KONKURS CHÓRALNY & IMANTS KOKARS CHORAL AWARD odbędzie się w dniach 1 – 5 maja 2021 r w Rydze, Łotwa. To ogromny festiwal dający wielkie możliwości wszystkim pasjonatom śpiewu. Serdecznie polecamy. Więcej informacji znajdziecie tutaj. 

SOUND WAVES LINZ

Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chórów to wielki festiwal dla wszystkich pasjonatów śpiewania odbywający się w pięknym mieście Linz w Austrii – polecam je odwiedzić! 🙂 W tym roku odbędzie się w dniach 20-24 maja. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.