WASZA SCENA MUZYCZNA

MDRUMMER - Pozytywny - recenzja.

Mariusz Dzwonek to twórca piosenek do projektu MDRUMMER (nazwa nie przypadkowa, patrz inicjały „MD” 😉 ) Oprócz tego, że muzyk to bardzo „płodny”, to przede wszystkim jest to bardzo pozytywna osoba, która przekazuje nam dzięki swojej muzyce, dużo jasnej, ciepłej energii i motywacji. Taka twórczość jest nam bardzo potrzebna, zwłaszcza że nie wiadomo co nas czeka, a muzyka po nas zostanie. Niedawno na naszej grupie na FB ktoś zapytał: „Czy muzyka rockowa w Polsce nadal istnieje?” Odpowiedź brzmi: TAK! A doskonałym na to przykładem jest najnowszy singiel zespołu pod tytułem „Pozytywny”!   

Krok do przodu!

„Pozytywny” to piosenka, która bez wątpienia jest artystycznym krokiem do przodu w twórczości MDRUMMER. Mariusz Dzwonek tym razem poszedł bowiem „o krok dalej”, łącząc piękną i naturalną prostotę muzyki rockowej z niekonwencjonalnym brzmieniem klawiszy. Kiedy usłyszałem fragment utworu ze wstawką klawiszy – pomyślałem: „pasuje jak ulał!”. Zespół znalazł bowiem złoty środek, na pogodzenie zwolenników „starego polskiego rocka” z brzmieniem nieco nowocześniejszym, lekko „kosmicznym” w pozytywnym sensie tego słowa. Na usta przychodzą takie projekty jak Whitesnake (tło klawiszy), ponownie IRA i Oddział Zamknięty (z którą już wcześniej łączyliśmy projekt MDRUMMER). Fragmentami słyszę tu pomysły nawiązujące do muzyki progresywnej. Osobiście klawisze porównałbym do „dźwięków” Władysława Komendarka, Marka Bilińskiego, czy do mojego ulubionego projektu z tej półki: przyjaciół ze Special Providence!   

Mariusz Dzwonek to muzyk z krwi i kości!

Nie sztuką jest robić coś trudnego artystycznie (jeśli nie ma się wystarczających środków wyrazu itp.). Sztuką jest wiedzieć, co się potrafi, co się chce przekazać i jak to zaprezentować. Projekt MDRUMMER choć dla jednych może wydać się zbyt „prosty” w warstwie muzycznej, jest od początku do końca spójny! Muzykom grupy nie można odmówić dobrego warsztatu i konsekwencji w działaniu. To wszystko nie wydarzyłoby się gdyby nie tak zwana „mądrość artystyczna”, choć czasem dla wielu niepotrzebna, dla mnie bardzo ważna – skromność! Te cechy plus dojrzałość muzyczną, posiada lider projektu MDRUMMER. Dzięki temu dostajemy finalnie muzykę „przygotowaną” do zaprezentowania i dobrze wydaną. Wszystko się tu zgadza, dzięki temu jako słuchacz czuję się „bezpiecznie” i mam wrażenie, że po drugiej stronie stoją ludzie, którzy są muzykami prawdziwymi, z potrzeby serca. A to bardzo ważne! 

"Alarm" od MDRUMMER.

Jeśli chodzi o tekst piosenki, tutaj także nie można odmówić konsekwencji. Czytelny przekaz, pewnego rodzaju „alarm”. Czas na pozytywny zwrot”! – trafnie opisana rzeczywistość i postawa wielu grup społecznych, a to przecież właśnie od nas zależy przyszłość. Muzyka już nie raz zmieniała bieg historii, miejmy nadzieję, że „Pozytywny” będzie miał, choć minimalny wpływ na postawę wielu z nas. 

Zostaw suba i "dzwoneczek"! 🙂

Dla kogo, jak kogo, ale dla Mariusza –  frontmana grupy MDRUMMER, „dzwoneczek” trzeba zostawić! 🙂 Trzymamy kciuki za płytę grupy i jej duży rozgłos! Pamiętajcie, by zawsze być POZYTYWNI! 🙂 Zapraszamy Was na oficjalny Facebook MDRUMMER, na oficjalną stronę internetową MDRUMMER oraz na oficjalny YouTube projektu! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna