WASZA SCENA MUZYCZNA

Olga Gębik

Olga Gębik ma 21 lat. To utalentowana wokalistka i dusza artystyczna. Muzyka pełni ważne miejsce w jej życiu, odkąd była małym dzieckiem. Jak mówi w rozmowie z nami: „Rodzice zawsze puszczali coś w domu, sami też mieli związek z muzyką – grali, śpiewali. To oni zarazili mnie pasją i ogromną miłością do niej!”. 

Poznajcie laureatkę naszego konkursu wokalnego (zdobywczynię 2 miejsca) – młodą, twórczą wokalistkę, która wie, co chce osiągnąć i posiada niezwykle delikatną barwę głosu! 

Samodzielna i pomysłowa!

Takie obcowanie z muzyką od małego, sprawiło, że Olga poznawała coraz więcej nowych gatunków muzycznych oraz wykonawców. Młoda wokalistka ukończyła I stopień szkoły muzycznej w Zakopanem, który był połączony z Państwową Ogólnokształcącą Szkołą Artystyczną, do której chodziła. Ta droga, pozwoliła Oldze rozwijać się nie tylko muzycznie, ale również w innych artystycznych dziedzinach. Po gimnazjum ruszyła własną ścieżką artystyczną. Początkowo były to indywidualne lekcje śpiewu. Wokalistka uczęszczała do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a teraz wszystkiego uczy się sama, zarówno jeżeli chodzi o śpiew, jak i nagrywanie. W rozmowie z nami Olga wyznaje: „Muzyka sprawia mi ogromną frajdę oraz poczucie spełnienia. Od kilku lat nagrywam covery, które wrzucam do siebie na kanał na YouTube, a niedawno udało mi się wraz z przyjaciółmi nagrać pierwsze autorskie piosenki, którymi bardzo chciałabym się z Wami podzielić”. Tak więc posłuchajmy twórczości Olgi, a jest, nad czym się „pochylić”. To ciekawe covery oraz autorska twórczość – bogata tekstowo, przemyślana, „podana” w sposób prawdziwy, oryginalny i estetyczny. 

Piękne i mądre teksty od Olgi!

Olga uwielbia pisać wiersze, robi to od podstawówki, co też sprawiło, że chciałaby w tekstach swoich piosenek zapisywać piękno i przekazywać je dalej ludziom. Trzeba przyznać, że młodej artystce udaje się to świetnie realizować! Wokalistka w rozmowie z nami wyznaje: „Nie ograniczam się do tworzenia jednego gatunku muzycznego i nie chcę tego robić, ponieważ uważam, że to bardzo blokuje, więc tworzę to co czuję, to co mi się podoba i nie ukrywam, że często jest to mieszanka wybuchowa!”.

Taka wolność artystyczna to złoty środek, który chce osiągnąć każda osoba, która tworzy. Słuchając piosenek Olgi słychać ogromną wrażliwość artystyczną i otwartość, co pozwala jej realizować się w projektach różnorodnych muzycznie. Dzięki temu Olga Gębik może zdobyć rzesze fanów w przyszłości, ponieważ nie zamyka się na jeden wybrany gatunek i jest wokalistką uniwersalną. Jej wielowymiarowe podejście do tworzenia, powoduje, że jesteśmy ciekawi jej kolejnych piosenek i nigdy nie wiemy, czego dokładnie się spodziewać. A przecież w muzyce chodzi o to, by być ciągle ciekawym dla słuchacza. 

Olga to także laureatka konkursu wokalnego WASZA SCENA MUZYCZNA!

Nie sposób oddać w kilku zdaniach wrażliwość, uczuciowość i oryginalność artystyczną, którą „zaraziła” nas Olga. W naszych konkursach wyróżniamy często osoby utytułowane, mające duże doświadczenie. Czasami jednak nasi laureaci to także osoby będące na początku swojej drogi, które mamy przyjemność „odkrywać” i opowiadać Wam o nich w naszych artykułach. Taką wokalistką jest Olga – piękna artystyczna dusza, przed którą wszystko, co najlepsze! To artystka z wielkimi perspektywami na przyszłość! Do konkursu młoda wokalistka zgłosiła cover utworu „Lonely – Justin Bieber, Benny Blanco”. Spodobała nam się jej barwa głosu, subtelność, delikatność i lekkość w śpiewaniu. Od początku powstania działu „Talenty Wokalne” na naszym portalu, głównym celem było pisanie o osobach najbardziej utalentowanych wokalnie. Dziś do tego grona dołączyła taka osoba! Cieszę się Olgo, że już pierwszego dnia (kiedy ogłosiliśmy konkurs) zgłosiłaś się i opublikowałaś swoje nagranie na naszej grupie. To właśnie takich artystów jak Ty chcemy wspierać! Wszystkiego najlepszego w dalszej drodze artystycznej! 🙂 Kamil Koksa, właściciel portalu Wasza Scena Muzyczna

Zapraszamy Was na oficjalne kanały Olgi!

Covery Olgi i jej autorską muzykę możecie posłuchać na jej oficjalnym kanale na YouTube

Zapraszamy Was także na jej oficjalny profil na Instagramie! 🙂