WASZA SCENA MUZYCZNA

Angelika Piznal

Angelika Piznal ma 22 lata i mieszka na Śląsku, w Bielsku-Białej. Jej przygoda z muzyką zaczęła się właściwie od dziecka, od najmłodszych lat śpiewała i występowała, a w wieku 11-13 lat zaczęła tworzyć swoje teksty piosenek do podkładów znanych hitów tamtych czasów. W rozmowie z nami wokalistka wspomina: „Mama śpiewała w chórze oraz gra na gitarze i keyboardzie, natomiast tata gra tylko na gitarze – ja niestety umiejętności do grania po rodzicach nie odziedziczyłam, dlatego tylko śpiewam i czasem coś pogram dla przyjemności”. 
 
Angelika ukończyła szkołę o profilu organizacja reklamy i z wykształcenia jest technikiem organizacji reklamy, ma za sobą również wiele szkoleń i kursów z zakresu marketingu, reklamy w social media, ponieważ bardzo tymi tematami się interesuję. Obecnie uczęszcza do Bielskiego Studia Piosenki – prywatnej szkoły muzycznej w Bielsku-Białej. Swoją dalszą edukację młoda artystka planuję związać z muzyką. 

Poznajcie Angelikę, laureatkę TOP 3 naszej LISTY PRZEBOJÓW. Jej utwór pod tytułem „Pałac” zajął drugie miejsce w głosowaniu publiczności spośród kilkudziesięciu piosenek biorących udział w plebiscycie! 🙂 

Pierwsze kroki na scenie

Angelika w rozmowie z nami wyznaje: „Pierwszy raz wystąpiłam przed publicznością w 2 klasie gimnazjum podczas szkolnego „Mam Talent”. Tak naprawdę bez żadnego przygotowania technicznego, ani pojęcia o tym jak działa nasz głos, nasz oddech”.
 
Świadomość pracy nad głosem, to coś, czego brakuje wielu adeptom śpiewu. Angelika w 2019 roku zapisała się na emisję głosu do Marty Jeż (EUFONIA – Centrum logopedyczno-szkoleniowe), a od Marty trafiła do swojej pierwszej nauczycielki śpiewu Magdaleny Leśniak, która kształciła ją przez ponad rok. Następnie trafiła pod skrzydła Klaudii Miszczyk, która obecnie kształci młodą wokalistkę oraz wspiera w działaniach, motywuje i udziela cennych rad, wskazówek, z których Angelika korzysta na co dzień. 

Aktywność artystyczna.

Zanim rozpoczęła się pandemia, Angelika występowała na festiwalach i konkursach w mieście oraz w okolicy (Cieszyn, Ustroń). Okres pandemii niestety spowodował zatrzymanie się wszystkich koncertów, konkursów, dlatego też, żeby nie tracić czasu i nie marnować go, wokalistka zaczęła szukać rozwiązania, żeby w jakiś sposób dalej się rozwijać i tak też trafiła na polskie chóry wirtualne, dzięki którym nauczyła się bardzo dużo jeśli chodzi o edukację muzyczną. Angelika opowiada o tym w następujący sposób: „Kiedy już poczułam niedosyt „śpiewania” to zaczęłam szukać chórów zagranicznych, w których mogłabym wziąć udział. Aktualnie projektów chóralnych z moim udziałem jest ponad 70 i wciąż powstają kolejne, z czego się bardzo cieszę. W okresie pandemii również uczęszczałam i nadal uczęszczam w wielu warsztatach, szkoleniach z zakresu muzyki, wokalu. Biorę udział w konkursach polskich jak i międzynarodowych, w których osiągam wysokie miejsca. Muszę przyznać, że przez ten rok bardzo się rozwinęłam i nie sądziłam, że z pandemii wyjdzie jak dla mnie tyle pozytywów i tyle osiągnięć. I cieszę się, że ten czas wykorzystuję najlepiej, jak mogę”. 

Wyróżnienia i nagrody.

W ubiegłym roku Angelika została zaproszona do współpracy przy projekcie charytatywnym „Serce Dla Serca”, którego owocem jest płyta z takimi artystami jak Kayah, Maja Kapłon czy Ich Troje (więcej o wydarzeniu tutaj). Projekt ten jest poświęcony Iwonce, która zmaga się z kifoskoliozą piersiowo-lędźwiową i wymaga operacji w USA, na którą zbierana jest kwota 5 mln zł.
 
„Jestem bardzo wdzięczna, Panu Krzysztofowi Rydzelewskiemu oraz Panu Dariuszowi Gajdzie (pomysłodawcom projektu), że podoba się im moja twórczość, moje covery. Bardzo to doceniam. Na potrzeby płyty wydałam cudowny i łapiący za serce utwór „Pałac”, z którego jestem ogromnie dumna, ponieważ jest on poświęcony osobie, która jest dla mnie najważniejsza (link do utworu tutaj). Prywatnie jestem w szczęśliwym związku narzeczeńskim i jestem niesamowicie wdzięczna za całe wsparcie, motywację i dobre słowo jakie mi codziennie daje mój narzeczony. Mam ogromne szczęście, że go poznałam i że otaczam się dobrymi ludźmi” – wyznaje artystka.
 
W tym roku utalentowana wokalistka została nominowana do tytułu „Osobowość Roku 2020” w kategorii Kultura za realizację utworu na potrzeby charytatywnej płyty oraz za udział w międzynarodowych chórach i konkursach 🙂 Więcej o tym wyróżnieniu przeczytacie tutaj. 
 
Warto dodać, że dużym sukcesem dla młodej artystki był występ w 2019 r. jako support przed Roksaną Węgiel na Stoku Narciarskim Dębowiec (link do występu zobaczycie tutaj!)

Piękna piosenka o miłości.

Utwór „Pałac” zdobył drugie miejsce w plebiscycie LISTY PRZEBOJÓW portalu Wasza Scena Muzyczna, zdobywając 188 głosów. Gratulujemy wyróżnienia! 
 
Piosenka opowiada o miłości, azylu dwóch osób, które omijają nienawiść i zmierzają do celu. Miłość ta jest gwiazdą na niebie, która prowadzi nas przez wspaniałą drogę i dzięki niej możemy zdobyć szczyty.
 

Serdecznie zapraszamy Was na oficjalny kanał Angeliki na YouTube, sprawdźcie jej kawałek z serii #Hot16Challenge2 (tutaj link). Koniecznie zajrzyjcie także na oficjalny Instagram wokalistki oraz jej profil na iSing! 🙂