WASZA SCENA MUZYCZNA

The Gospel Time - W Tobie Siła

The Gospel Time to profesjonalny zespół muzyczny działający na rynku od 2007 roku, nieustannie zarażający ogromną pasją oraz wielką energią i mocą muzyki gospel. Wyróżnia się otwartym podejściem do muzyki oraz potrzebą dzielenia się swoją radością z wielbienia Boga z innymi ludźmi, nie tylko w kościele. Za cel grupa postanowiła sobie propagowanie muzyki gospel nie tylko na koncertach dla wybranej publiczności, ale też w mediach i programach rozrywkowych. Jako jeden z pierwszych chórów The Gospel Time wystąpił w programach talent show tj. Mam Talent i Must Be The Music. Ci młodzi, utalentowani wokaliści pojawili się również w Dzień Dobry TVN, Dobry wieczór, Strefa miejska, Maksymalnie kulturalnie na antenie TVP Łódź oraz TV TOYA. Można było ich usłyszeć na antenie radia Eska, Żak, Planeta, czy Wawa. 

The Gospel Time – W Tobie Siła – to także piosenka, którą wyróżniliśmy w naszym konkursie na autorską muzykę publikowaną na naszej grupie dla wokalistów, muzyków i artystów z całej Polski! 🙂

Chór prowadzą dwie dyrygentki: Malwina Lewińska oraz Natalia Lesiak. Członkami chóru są zarówno studenci jak i absolwenci łódzkich uczelni.

Zespół współpracuje z profesjonalnymi nauczycielami emisji głosu na podstawie techniki Speech Level Singing jak i utalentowanymi łódzkimi muzykami. Zespół z wyjątkową pasją i zaangażowaniem uczestniczy w wielu warsztatach na terenie kraju prowadzonych przez artystów muzyki gospel z USA, UK czy Danii.

Muzyka Gospel łączy!

Oprócz dwóch autorskich utworów, które pojawiły się na kanale Youtube „Pomóż mi” oraz kolędy „Utulaj” 10 października 2020 chór wydał swoją pierwszą płytę EP zatytułowaną „W Tobie siła”. Niedawno ukazał się kolejny singiel grupy pt. „Miłość Twa”. Grupa sama o sobie mówi w rozmowie z nami: „Chcemy komunikować światu, że muzyka gospel to nie tylko modlitwa: to szczęście, taniec, zabawa i niesamowita energia, która niesie za sobą tłumy!”. W repertuarze The Gospel Time znajdują się utwory zarówno w jęz. polskim jak i angielskim. Grupa na koncertach wykonuje standardy muzyki gospel w swoich własnych aranżacjach, a także popularne utwory muzyki rozrywkowej. W okresie Świątecznym młodzi wokaliści śpiewają także kolędy gospel. 

The Gospel Time - W Was siła! 🙂

Grupę The Gospel Time postanowiłem wyróżnić za energię do życia, jaką przekazują w swoich utworach. Ich siła tkwi we współpracy i wspólnej miłości do muzyki, co słychać zwłaszcza w piosence „W Tobie siła”.

Płyta „W Tobie siła” jest efektem muzycznych poszukiwań łódzkiego zespołu The Gospel Time. Są to reprezentacyjne utwory ponad 10-letniej działalności grupy. Pierwszy oficjalny zbiór kompozycji własnych, jak i znanych na całym świecie pieśni uwielbienia w autorskich aranżacjach, jest próbą pokazania w Polsce muzyki Gospel w pozytywnej, energicznej, a przede wszystkim nowoczesnej odsłonie. TGT to kolektyw ludzi z pasją, muzyków o podobnej wrażliwości, którzy za pomocą dźwięków formułują przesłanie podnoszące na duchu, którym chcą dzielić się z publicznością. Różnorodne muzyczne inspiracje, od tradycyjnego Gospel przez R’n’B i Funky, śmiałe nawiązania do współczesnych trendów, wpłynęły na powstanie tej wielowarstwowej, oryginalnej propozycji muzycznej. Zapraszamy do zanurzenia się w treść i melodykę utworów The Gospel Time. Patronami płyty zostali Radio Łódź, TVP3 Łódź, Stowarzyszenie Gospel, Łódzki Dom Kultury, Gość Niedzielny oraz Klub Dobrej Muzyki.

Zapraszamy Was także na oficjalną stronę internetową grupy oraz ich oficjalny Fanpage. Życzymy wszystkiego najlepszego i koncertowania w największych salach koncertowych na całym świecie! 🙂 

Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna.