WASZA SCENA MUZYCZNA

Inside Her - grupa, która łączy w sobie elektroniczny rock, metal i synthwave!

Zespół Inside Her założyli Michał Kwolek (wokal, syntezatory, klawisze, teksty) i Łukasz Sowa (gitary, bas, syntezatory, mixowanie, programowanie perkusji, teksty). Ten duet gościnnie uzupełnia Jeremiasz Baum (perkusja). Muzycy grupy w odważny sposób łączą ze sobą różne gatunki muzyczne, takie jak nowoczesny synthpop, rock elektroniczny i metal. My usłyszeliśmy oprócz tych trzech nadrzędnych gatunków także szczyptę ambientu, dark wave czy muzykę industrialną. Z tym ostatnim skojarzyliśmy także image Inside Her i treści, które artyści przekazują w swoich utworach. Te często mają charakter dystopijny. Poznajcie bliżej Inside Her-grupę, której udało się stworzyć swój własny unikalny styl, łączący w sobie fuzję różnorodnych, ciekawych i wyszukanych brzmień.

Powstanie grupy i znalezienie muzycznego "balansu".

Muzycy w rozmowie z nami w następujący sposób wspominają początki założenia Inside Her: „Przygoda zaczęła się ponad 3 lata temu, skumaliśmy się po latach od kiedy graliśmy razem w bandzie metalowym i pod wpływem fali synthwave oraz innych tworów elektronicznego rocka uznaliśmy, że stworzymy coś eksperymentalnego w tym kierunku i połączymy to z muzyką metalową. Problem polegał na tym, że nikt nie wiedział jak się zabrać za tworzenie elektronicznych dźwięków, więc zaczęliśmy się uczyć. Raz szło to w lepszym, raz w gorszym kierunku, ale ostatecznie udało się uzyskać coś swojego, muzyczny balans, który zadowalał obie strony”. 

Na początku tworzenia najważniejsze są systematyczność, praca w sali prób i ciągłe poszukiwanie. To właśnie tą drogą poszli Łukasz i Michał. W ten sposób powstały pierwsze frazy i fragmenty utworów, które chłopaki z Inside Her szlifowali i urozmaicali z każdym spotkaniem. Po 2 latach muzycy uznali, że czas nagrać swoje pomysły, ale chcieli dołożyć oprócz perkusji elektronicznej nieco „człowieka”. Tutaj pojawił się Jeremiasz Baum (obecnie Materia), z którym Michał i Łukasz mieli okazję współpracować już wcześniej. „Jeremiasz w krótkim czasie wywiązał się z zadania i nagrał świetne ślady bębnów. Pozostały miksy i master. Odezwał się do nas Artur Kisarewski, który sam wyszedł z inicjatywą i po pierwszych testowych miksach zdecydowaliśmy się na współpracę. W końcu udało się i na świat wyszedł singiel/klip do utworu “Moonlight” promujący EP: “It Starts With The Feet” – dodaje w rozmowie z nami Michał Kwolek-współzałożyciel grupy. 

Płyta "It Starts With The Feet" ujrzała światło dzienne w lutym 2021.

Debiut grupy „It Starts With The Feet” spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy. Naszą recenzję albumu niebawem będziecie mogli przeczytać na naszym portalu w osobnym artykule. Na krążku znalazło się 6 utworów i już teraz możemy powiedzieć, że jest to dla nas pewnego rodzaju odkrycie muzyczne tego roku. Obecnie muzycy zespołu tworzą nowy materiał i rejestrują pomysły na kolejne muzyczne „dziecko”. Jednocześnie na ile to tylko możliwe, promują swoją twórczość.

Inspiracje muzyczne.

Inside Her to projekt, którego nie da się zaszufladkować. Dzieje się tu naprawdę dużo. W ich muzyce znajdziecie z pewnością wpływy takich grup jak Depeche Mode, NineInchNails, Prodigy, Ulver, a także wiele new-metalowych akcentów jak Slipknot czy Deftones. To właśnie dzięki tej różnorodności i wszechstronności muzyka Inside Her jest inna, zaskakująca, ciekawa.

Zapraszamy Was na oficjalne social media Inside Her.

Polecamy Wam zapoznanie się z twórczością grupy Inside Her. Zapraszamy Was na oficjalny kanał zespołu na YouTube – LINK, a także na ich oficjalny Fanpage – LINK

Łapcie też link do albumu „It Starts With The Feet”, który bezpłatnie możecie posłuchać na kanale YT zespołu. 

Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna.