WASZA SCENA MUZYCZNA

Davy - artysta, który napełni pozytywnymi emocjami każdego słuchacza!

Davy (Dawid Gajda) to wokalista i gitarzysta. Pasja do muzyki przejawiała się u niego na różne sposoby. Dawid od najmłodszych lat gra na klawiszach, gitarze i w końcu śpiewa. Jak przyznaje w rozmowie z nami, jego przygoda z grą na klawiszach nie była przypadkiem. „Zainteresowałem się grą na tym instrumencie pewnie dlatego, że zawsze widziałem przy nim swojego tatę. Mimo że nauczyłem się podstaw gry, nie czułem, że jest to pasujący do mnie instrument, dlatego postawiłem na gitarę, której z czasem zaczął towarzyszyć śpiew”. Ulubioną aktywnością Dawida jest śpiewanie. Artysta ciągle się rozwija i pracuje nad dalszym rozwojem wokalnym. W rozmowie z nami Davy wyznaje: „Wiele osób, które chcą zacząć swoją przygodę ze śpiewaniem, napotyka ten niezręczny moment, kiedy w końcu musi nagrać się na dyktafon i odsłuchać. To wydarzenie jest jednak jednym z istotniejszych – przynajmniej dla mnie. Wtedy bowiem zrozumiałem, że nie wystarczą mi porady z Internetu (jak było to w przypadku nauki gry na gitarze – jestem samoukiem) i że potrzebuję kogoś, kto posłucha mnie „z boku” i powie, co robię źle. Lekcje z kilkoma trenerami wokalnymi szybko uświadomiły mi, że muszę się wziąć za praktykę. W 99% przypadków ciężko coś bez niej osiągnąć. Dziś, po kilku latach, widzę postęp w moich działaniach”.

Poznajcie bliżej młodego, utalentowanego artystę, który ma w sobie dużo pozytywnej energii, którą umiejętnie przekazuje w swojej muzyce. To wokalista szczery, pełen emocji i świadomości ciągłej nauki, dzięki czemu może się rozwijać i być lepszy w każdej płaszczyźnie związanej z muzyką.

"Przyszedł dzień, kiedy stwierdziłem, że napiszę piosenkę!"

Dobre pomysły często potrzebują czasu. Czasami jednak dzieją się także pod wpływem impulsu, chwili. Tak też było w przypadku Dawida. Pewnego dnia stwierdził, że to odpowiedni czas, by spróbować napisać autorską piosenkę. Artysta wraca do tego momentu następującymi słowami: „Przyszedł dzień, kiedy stwierdziłem, że napiszę piosenkę – najpierw powstał tekst, później melodia i utwór gotowy. Na pytanie co z nim zrobić przyszła jedna odpowiedź – Delphy Records. Współpraca z tą wytwórnią przyniosła to, na co czekałem przez wszystkie dotychczasowe dni swojego życia – „Second to none”, mój pierwszy autorski utwór. Dziś wiem, że to właśnie ich potrzebowałem. Ich wsparcie w dostaniu się na rynek muzyczny jest dla mnie nieocenione”.

Spełnienie artystycznych marzeń.

„Kompleksowa pomoc przyczyniła się do tego, że dziś możecie mnie posłuchać na wielu platformach muzycznych. Od razu wiedziałem, że chcę stworzyć ciekawy i chwytliwy utwór, a świetnym dodatkiem do tego jest teledysk” – wyznaje artysta. To prawda, wielu utalentowanych muzyków, by odpowiednio zaprezentować się jako debiutant z własną piosenką, potrzebuje profesjonalnej ekipy i odpowiednich doradców wokół siebie. Zwłaszcza w przypadku pierwszego singla. Davy miał to szczęście, że trafił na właściwe osoby. „Bardzo pomógł mi także niepowtarzalny zespół z ARTiMi Studio. Ich zaangażowanie i pomoc w istotnym stopniu przyczyniły się do efektownej premiery mojego utworu. Współpraca z nimi do dziś śni mi się po nocach – oczywiście w pozytywnym tego stwierdzenia znaczeniu” – dodaje wokalista. 

Pozytywny debiut na rynku muzycznym.

Piosence „Second to none” przyjrzymy się bliżej w naszej recenzji, którą w następnym tygodniu opublikujemy na łamach naszego portalu. Już teraz jednak możemy powiedzieć Wam, jak ważna jest dla autora. „Jest to utwór, w którym postarałem się wyrazić moje głębokie uczucia w dość bezpośredni sposób. Fakt, że jest to mój debiutancki utwór, sprawił, że bardzo się do tego dzieła przyłożyłem. Uważam, że jako młody człowiek (jeśli jeszcze tak nazwa się 25-latka), który postanowił sam wziąć swój muzyczny świat w swoje ręce, udało mi się stworzyć kompozycję, która przypadnie do gustu i napełni pozytywnymi emocjami każdego słuchacza”. Potwierdzamy! 🙂 Dawno nie natknęliśmy się na tak energiczną, wakacyjną, żywą piosenkę z ciekawym i emocjonalnym tekstem! 

Czekamy na więcej!

Davy to bez wątpienia świeża, nowa persona na polskiej scenie. Jesteśmy ciekawi jego kolejnych kroków w branży i kibicujemy w dalszej działalności artystycznej. Czekamy na kolejne single, mając w uszach utwór „Second to none”, do którego często wracamy i który polubiliśmy. Dziękujemy za dawkę pozytywnych muzycznych wibracji i przekazanie nam cząstki siebie, poprzez muzykę.

Zapraszamy na social media artysty!

Davy to bardzo ciekawa postać na naszym rynku muzycznym i z pewnością jeszcze nie raz dostarczy nam muzycznych emocji.  Zachęcamy Was do odwiedzenia oficjalnego Instagrama Dawida oraz do subskrybowania oficjalnego kanału artysty na YouTube – link. 

Łapcie też jeszcze gorący teledysk do singla artysty „Second to none”. Piosenkę możecie posłuchać także we wszystkich największych serwisach streamingowych

Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna.