WASZA SCENA MUZYCZNA

Marek Biliński - Po drugiej stronie światła - PREMIERA

Po małej przerwie wydawniczej, spowodowanej światową pandemią, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej swój nowy koncertowy album.

„PO DRUGIEJ STRONIE ŚWIATŁA” ukaże się na winylu (180 gr), oraz w wersji CD – Audio.

Tak jak pozostałe albumy artysty, które są wydawane na winylu, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi – endowymi systemami odsłuchowymi.

Premiera wydawnictwa przewidziana jest na dzień 13 sierpnia 2021 roku. „Pierwszy raz na płycie pojawią się akustyczne brzmienia.

Jest to połączony chór uczelni krakowskich – Chór Edukatus Uniwersytetu Pedagogicznego i Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego pod dyrekcją Jolanty Grygielskiej, który wystąpił w dwóch utworach: „E≠mc2” i „Początek światła”.

Koncert powstał z inicjatywy XV Festiwalu Nauki w Krakowie w maju 2015 r. jako widowisko multimedialne zatytułowane „Po drugiej stronie światła”. – podkreśla artysta. Dużym wyzwaniem dla artysty było połączenie brzmień elektronicznych z brzmieniem akustycznym, zarówno w opracowaniu partytury, jak i w rejestracji dźwięku.

Album w najniższej cenie możecie zamówić tutaj! Polecamy! 🙂 

Artyście zależało na tym, aby oba światy ten akustyczny i ten elektroniczny dobrze współgrały.

„Koncert został nagrany na tzw. „setkę” czyli stereo 96 kHz / 24 bity, bez dodatkowych nagrań wielośladowych. Wszystko co pojawia się w zapisie zostało wykonane na scenie.

Nacięcie płyty nastąpiło techniką DMM – Direct Metal Mastering” – dodaje artysta. Na płycie znalazły się cztery utwory. Strona „A” należy do „E≠mc2”. Na stronie „B” znajdziemy natomiast trzy utwory: „Po drugiej stronie świata”, „Początek światła” oraz niekwestionowany hit artysty „Dom w dolinie mgieł”. „Jak Państwo zauważą, nie są to wersje płytowe utworów.

Wersje koncertowe wymagają współczesnego brzmienia, poza tym zawsze przy każdym koncercie coś zmieniam, dodaję, odejmuję” – podkreśla artysta. Okładkę albumu zaprojektował artysta grafik – Darek Śliwa, współpracujący od lat z Markiem Bilińskim. Realizacja wydania tego albumu, jak i całej kolekcji albumów Marka Bilińskiego w formie płyt winylowych, stała się możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z polską tłocznią płyt winylowych X-DISC oraz firmą NAUTILUS, które zgodziły się wziąć udział w tym długotrwałym przedsięwzięciu wydawniczym.