WASZA SCENA MUZYCZNA

Roksana Sapota - Głos Sierpnia 2021!

Ta sytuacja przerosła nasze oczekiwania. W sierpniu, zanim zdążyliśmy ogłosić kolejną edycję GŁOSU MIESIĄCA naszego portalu, niespodziewanie sami wybraliście zwyciężczynię! Takie zdarzenia nie dzieją się same. Nie często post z nagraniem na FB cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Otóż Roksana zamieściła na naszej grupie nagranie ze swoją autorską piosenką. Post na dzień dzisiejszy (8 września 2021) ma 753 reakcje, 242 komentarze i 100 udostępnień! To niesamowite, jak ogromne emocje wśród widzów i słuchaczy wzbudziła ta młoda, szczera i utalentowana wokalistka. Poznajcie bliżej osobę, której śpiew porusza publiczność! Przed Państwem: Roksana Sapota! 🙂 

Pasja do śpiewania!

Roksana Sapota ma 22 lata, pochodzi z małej wioski nieopodal Częstochowy. Na co dzień studiuje „Muzykę w przestrzeni publicznej”, specjalizacja: wokalistyka estradowa w Częstochowie. Natomiast gdy przychodzi weekend, wokalistka pakuje się i wyjeżdża do Torunia, gdzie czekają na nią chłopaki z jej zespołu „MarsaAlam”. Roksana opowiada w rozmowie z nami, jak wygląda taki zespołowy dzień: „Najpierw „próbujemy”, a potem ruszamy w dalszą drogę, aby towarzyszyć parze młodej w ich cudownym dniu. Mówiąc kolokwialnie, śpiewam do kotleta, ale strasznie to kocham. Nowe miejsca, nowi ludzie i pasja-czego chcieć więcej. Moja przygoda z muzyką zaczęła się już w przedszkolu, jeszcze wtedy nie wiedziałam, że tak bardzo się w to wkręcę”.

Aktorstwo, chór i pierwszy konkurs wokalny.

Na początku Roksana mocno interesowała się aktorstwem, w rozmowie z nami wspomina: „Szczerze, najpierw strasznie pchało mnie w stronę aktorstwa. Jako dziecko uwielbiałam się wygłupiać, przebierać i odgrywać różne role. Czułam się jak „pączek w maśle”. Do dziś pamiętam, jak grałam diabełka w szkolnych jasełkach i żałuję, że nikt tego nie nagrał. Przedstawienie było naprawdę komiczne, a ja identyfikowałam się wtedy z tym diabełkiem. Jeśli chodzi o śpiewanie, to mój pierwszy większy występ był na mojej komunii świętej, gdzie dane mi było zaśpiewać psalm (nie pamiętam dokładnie jaki), ale wiem, że się strasznie stresowałam. Ponoć wyszło w porządku, więc później w szkole podstawowej odeszłam od aktorstwa i gdy ktoś prosił, żebym zaśpiewała na jakiejś uroczystości, po prostu śpiewałam, tak sama z siebie. Nigdy nie chodziłam do szkoły muzycznej, ani nie brałam prywatnych lekcji, bo najzwyczajniej w świecie nie było na to środków. Uczyłam się piosenek i słuchałam ich po kilkanaście razy. Na tamten moment działało. Awansując do 4 klasy, zmienialiśmy budynek, szkoła znajdowała się wioskę obok i okazało się, że jest tam prowadzony chór! Bez zastanowienia, od razu postanowiłam się zapisać. Uwielbiałam na niego chodzić, jednak smucił mnie fakt, że wcale nie jestem aż taka dobra i są o wiele lepsi. Szczególnie zauważyłam to jak postanowiłam wziąć udział w konkursie, który był tam co roku organizowany. O zajęciu jakiegokolwiek miejsca mogłam tylko pomarzyć. Dalej śpiewałam, ale nie dawało mi to już takiej radości, wiedziałam, że nie mam szans z innymi, którzy uczą się śpiewu. Trochę odpuściłam i zajęłam się nauką”.

Od realizacji dźwięku do muzyki w przestrzeni publicznej.

W gimnazjum młoda wokalistka dalej próbowała swoich sił w konkursach wokalnych. Udział w jednym z nich spowodował, że nauczyciel śpiewu jej koleżanki zaprosił Roksanę na jego zajęcia wokalne. „Ucieszyłam się strasznie, wiedząc, że w dodatku ten Dom Kultury jest blisko mojego miejsca zamieszkania i lekcje były darmowe, więc mogłam sobie na to pozwolić i tak co sobotę rozwijałam swoją pasję. GOK organizował różne koncerty i wydarzenia, w których z przyjemnością brałam udział. W liceum mało co śpiewałam, zajęcia w domu kultury już nie były prowadzone, jedynie w domu sama dla siebie nagrywałam piosenki na różnych aplikacjach (smule ,Ising). W klasie maturalnej już trzeba było decydować co dalej. Bardzo chciałam iść w kierunku muzyki, ale w moim mieście nie było jeszcze wokalnego kierunku, a nie chciałam wyjeżdżać do innego miasta. Zdecydowałam się na realizację dźwięku i na początku było całkiem w porządku, ale przytłoczyło mnie chyba programowanie, którego była masa. Na szczęście po moich zajęciach były organizowane warsztaty wokalne, na których zostałam i okazało się, że od października otwierają nowy kierunek u nas: „Muzykę w przestrzeni publicznej”. Będąc jeszcze na poprzednim kierunku, złożyłam papiery na ten nowszy. Musiałam przejść dwuetapowe przesłuchanie, ale udało się i za niedługo piszę pracę licencjacką”. 

Co możemy dodać od siebie? Roksana żyje muzyką 🙂 To warte zauważenia! Widać, że dziewczyna ma charakter, łatwo się nie poddaje i dzielnie walczy o swoje artystyczne marzenia. Brawo! 

Śpiew Roksany wzbudza emocje!

Roksana zdecydowanie woli słuchać, co inni mają do powiedzenia. Dlatego też zdecydowała się opublikować swoje nagranie na naszej grupie. Jest dość wstydliwa i nie była to łatwa decyzja. Ale opłaciła się! Chyba nie ma nic lepszego dla nieśmiałego artysty, niż otrzymać takie wsparcie od publiczności i worek pozytywnych słów. Co to oznacza? Roksana, masz już swoich fanów! To ludzie, na których wpłynęłaś swoim pięknym głosem i przekazałaś część siebie, poprzez muzykę i tekst piosenki. To cudowne przeżycie. Dziękujemy w imieniu wielu osób, które zareagowały na twoje nagranie. Mamy wielką nadzieję, że to wydarzenie doda Ci dużo pewności siebie i zapału do dalszej pracy. 

Jaka jest na co dzień?

Roksana to wesoła i pełna pomysłów wokalistka. Wiecznie uśmiechnięta, bezpośrednia i zaskakująca. A jak widzą ją inni? „Znajomi cenią mnie za moje poczucie humoru i dystans do siebie. Dla mnie nie ma ludzi gorszych i lepszych, jeżeli ktoś szanuje mnie, to ja też szanuję tę osobę. Trzymam się ludzi, którzy pną mnie do góry, zamiast spychać w dół. W głowie mam zawsze mnóstwo pomysłów, nie mam problemów z pisaniem tekstów, wystarczy mi tylko temat, a potem jakoś to idzie. Gorzej u mnie z tworzeniem muzyki. Na studiach dopiero zaczęłam uczyć się grać na pianinie i dalej nie do końca się lubimy, ale póki mogę to jeszcze z nim walczę 😉 Jeżeli chodzi o tremę na scenie, to można powiedzieć, że się jej wyzbyłam i wręcz uwielbiam stać przed publicznością. Grunt to dobra zabawa. Aktualnie na weselach jestem elastyczna i śpiewam dosłownie wszystko, natomiast jeżeli chodzi o gatunek muzyki, w którym się najbardziej widzę to zdecydowanie rock. Oprócz śpiewania uwielbiam również tańczyć, czytać książki, oglądać horrory, pływać oraz spędzać aktywnie czas wśród ludzi”.

Wszystko najlepsze przed Tobą!

Roksana Sapota to wokalistka, która ma wielki potencjał artystyczny. Wydaje się, że wszystko, co najlepsze dopiero przed nią! Jest wesoła, energiczna i wrażliwa. Potrafi wpłynąć na słuchacza, szybko wzbudzić zaufanie, umie przekazać emocje. Jej wielkim atutem jest jej szczerość i naturalność, za co bez wątpienia polubią ją inni. Jej teksty piosenek są bardzo osobiste, emocjonalne, przez co wzruszają. Jedno jest pewne, ta dziewczyna powinna dalej tworzyć swoje. Nagrywać, pisać i pokazywać światu swój talent. Wierzymy, że ten artykuł także przyczyni się do tego, by więcej osób dowiedziało się o Roksanie i da jej motywacje do dalszego działania. 

Tymczasem zachęcamy Was do śledzenia Roksany na jej profilach społecznościowych. Koniecznie sprawdźcie jej kanał na YouTube – link tutaj, zajrzyjcie na jej oficjalny Instagram oraz TikToka – tutaj

Czekamy na Twoje kolejne piosenki, życząc wszystkiego muzycznego i realizacji marzeń! 🙂 

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna