WASZA SCENA MUZYCZNA

Barbara Sikorska - "Mniejsze zło (i inne historie)" - PREMIERA

Zniknęła ze sceny niemal tak szybko, jak się na niej pojawiła. Ale zdążyła nagrać jeden z najciekawszych popowych albumów, jakie powstały w Polsce w drugiej połowie lat 80. Potem próbowała swoich sił, nagrywając piosenki m.in. z pomocą Grzegorza Ciechowskiego i muzyków Republiki. Teraz te wszystkie przygody ukazują się w formie jednej, fascynującej opowieści rozciągniętej na dwie płyty CD.

W 1987 roku na festiwalu piosenki w Opolu Barbara Sikorska zaśpiewała „CDN”, porywający i energetyczny utwór, skomponowany przez Romualda Lipko do słów Justyny Holm. Na polskiej scenie muzycznej pojawiła się nowa postać – niekwestionowany talent z wszechstronnym artystycznym wykształceniem i repertuarem pisanym przez największych. Wydawało się, że kariera jest na wyciągnięcie ręki. Niestety, mimo obecności na radiowych listach przebojów i kolejnych występów na festiwalach piosenki – nie tylko w Polsce – Barbarze Sikorskiej nie udało się utrzymać popularności w tym trudnym okresie przełomu lat 80. i 90. Pozostał na szczęście album, wydane w 1992 roku na płycie CD „Mniejsze zło”, które teraz powraca w znacznie poszerzonej formie. Na drugiej, dodatkowej płycie znalazły się pozostałe sesje nagraniowe artystki z lat 1986-94, dokumentujące jej współpracę m.in. z Ryszardem Sygitowiczem, Waldemarem Zajączkowskim czy Grzegorzem Ciechowskim.

„Mniejsze zło (i inne historie)” ukazuje się w formie dwupłytowego albumu CD. Wszystkie nagrania zostały zremasterowane z oryginalnych materiałów źródłowych, a w obszernej książeczce znalazł się obszerny szkic pióra Łukasza Hernika i niepublikowane w większości zdjęcia.