WASZA SCENA MUZYCZNA

Julia Bury - Głos Kwietnia 2022!

Julia Bury – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Od najmłodszych lat nierozerwalnie połączona z muzyką. Na swoim koncie posiada kilka singli oraz debiutancką EP-kę pt. „Pamiętnik”, której premiera zaplanowana jest na 21 maja 2022 roku. Julia obecnie studiuje i pracuje w Szczecinie, a każdą wolną chwilę poświęca temu, co kocha najbardziej – muzyce. Niezwykle wrażliwa, młoda artystka, która w każdą cząstkę swojego utworu zaklina emocje unikalne dla każdego. Jak wskazuje nazwa debiutanckiej EP-ki – „Pamiętnik” – utwory są tworzone na podstawie jej przeżyć. Są to chwile, wspomnienia zarówno te szczęśliwe, jak i te trudniejsze.

Poznajcie nowy GŁOS MIESIĄCA – piękną duszę artystyczną, która zaczarowała nas swoim cudownym wokalem i charyzmą! 

Jedna z najbardziej oryginalnych artystek młodego pokolenia!

Tak jak śpiewa w swoim utworze Latawiec, ja także „nie boję się” powiedzieć, że Julia to jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek, którą wyróżniłem w comiesięcznym konkursie GŁOS MIESIĄCA. Zakładając portal ponad rok temu, właśnie o takim osobach pragnąłem pisać najwięcej i najchętniej. Julia to prawdziwa perełka, ma swój styl, magię głosu i potrafi przekazywać emocje jak nikt inny. Coś pięknego! 🙂 

Julia jest laureatką wielu festiwali autorskich w całej Polsce!

Sukcesy? Lista jest długa. Między innymi: Festiwal Młodej Piosenki w OssowieGrand Prix; Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne” w Lubliniewyróżnienie dla najlepiej zapowiadającego się młodego artysty; GettingOut Festivalwyróżnienie dwukrotnie z rzędu oraz wiele więcej innych, renomowanych festiwali dla kompozytorów i autorów. 

Jej koncerty wyróżniają się swoim oryginalnym charakterem. Artystka do każdego wykonywanego utworu podchodzi indywidualnie, dzieląc się z publiką historią, jaka stoi za każdym, kolejnym utworem. Dotychczas Julia występowała akustycznie z pianinem, ale dziś ma zespół, z którym szykuje się na premierę płyty i koncerty w najbliższych miesiącach.

Jej głos jest lekki jak latawiec...

„Latawiec” to jak mogliście już posłuchać, wyjątkowy utwór Julii. Jak opowiada o nim sama twórczyni? 

„Latawiec” jest utworem, który powstał, gdy leżałam w domu z zapaleniem płuc albo oskrzeli. Nie pamiętam, bo wykończona byłam strasznie. Pamiętam natomiast, że najlepszym lekarstwem dla mnie stała się wtedy muzyka. Kartka, pianino, paracetamol i inhalator – nierozłączny wówczas kwartet, który towarzyszył mi przez cały wieczór, zaowocował powstaniem tego utworu, którego właśnie słuchacie. Drugą zwrotkę podrzucił Kapi, kiedy to zdecydowaliśmy się na to, by „Latawiec” trafił na płytę – okazało się, że brakuje nam kilku wersów, ale daliśmy radę! A dlaczego „Latawiec”? To już zostawiam dla Was! Miłego słuchania!”

A my polecamy Wam posłuchać wszystkich utworów Julii, w każdym z nich odnajdziecie piękno, prawdę i magię! Tutaj jej kanał-sprawdźcie koniecznie! 🙂 

Muzyka Julii czaruje słuchacza.

Trafiła na WASZĄ SCENĘ MUZYCZNĄ jako GŁOS MIESIĄCA artystka młoda i spragniona tworzenia. Jednocześnie to osoba cholernie mądra i wrażliwa. Dzięki temu jej muzyka jest „pięknem” w różnej postaci. Czasami uspokaja słuchacza, swoją delikatnością i wdzięczną barwą głosu, który „przytula” nas do siebie. Czasami jak w „Latawcu” jest bardziej drapieżna i ekspresyjna, co mocniej podkreśla przekaz tego konkretnego utworu. Julia w tak młodym wieku już tak wiele potrafi. Ale jej największym darem jest tworzenie piosenek, o których się nie zapomina, o których się myśli i do których się wraca. Dlatego nie mam wątpliwości, że wszystko, co najlepsze dopiero przed nią, a o jej piosenkach będzie głośno. Ma zespół, wiedzę, talent, jest pracowita. Ma fundament do tego, by zbudować duży, uroczy „dom”, pełen wyjątkowej muzyki! 

Zapraszamy Was na social media Julii!

Takich artystów po prostu należy wspierać. Dlatego koniecznie sprawdźcie kanał Julii ja YT-link tutaj. Zapraszam także na jej oficjalny FanpageInstagram i TikTok. To była ogromna przyjemność „zderzyć” się z Twoją twórczością i Cię nagrodzić. Życzę spełnienia artystycznych marzeń i wszystkiego najlepszego! 🙂

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna