WASZA SCENA MUZYCZNA

Tedeschi Trucks Band - "I Am The Moon" - PREMIERA.

12-osobowy zespół założony przez małżeństwo, wokalistkę-gitarzystkę Susan Tedeschi oraz gitarzystę Dereka Trucksa, Tedeschi Trucks Band, ogłasza wydanie „I Am The Moon”, najbardziej ambitnego projektu studyjnego w swojej historii. To epickie przedsięwzięcie to cztery albumy z 24 oryginalnymi utworami. Inspiracją do stworzenia projektu stała się mityczna perska opowieść o przeklętych przez gwiazdy kochankach, a podkład emocjonalny nadała mu pandemiczna izolacja. „I Am The Moon” obejmuje ponad dwie godziny muzyki, podczas których ten niezwykły amerykański zespół eksploruje nowe twórcze terytorium redefiniując popularny muzyczny gatunek.

Cztery albumy składające się na projekt "I Am The Moon — I. Crescent, II. Ascension, III. The Fall, and IV. Farewell" — będą wydawane sukcesywnie, począwszy od "I. Crescent".

Decyzja o wydaniu „I Am The Moon” w czterech odrębnych częściach pojawiła się „kiedy zaczęliśmy myśleć o płytach, które kochamy. Nagranie trwa 36 minut. W ten sposób można łatwo strawić płytę”, mówi Trucks, powołując się na „Axis: Bold as Love”, album Jimi Hendrix Experience z 1967 roku. W wyniku przemyśleń związanych z tym albumem, TTB postanowili stworzyć „I Am The Moon: The Film”, czyli wizualizacje towarzyszące każdemu albumowi. Odpowiednie filmy zadebiutują na trzy dni przed każdym wydaniem płyty audio, oferując fanom wyjątkowe doświadczenie audiowizualne za pośrednictwem kanału zespołu na YouTube. Filmy wyreżyserowane przez Alix Lambert łączą nagrania studyjne z występami z klimatycznymi obrazami. Projekt rozpocznie „I Am The Moon: The Film – I. Crescent”.

Koncepcję „I Am The Moon”, piątego studyjnego albumu zespołu, nagrodzonego GRAMMY, zasugerował wokalista TTB Mike Mattison w maju 2020 roku. Było to dwa miesiące po tym, jak pandemia zmusiła zespół do zawieszenia trasy. XII-wieczny wiersz Layla & Majnun perskiego poety Nizami Ganjavi, który stał się podłożem projektu, był również tytułową inspiracją dla podwójnego albumu Erica Claptona z 1970 roku nagranego wraz z Derek and the Dominos, „Layla and Other Assorted Love Songs”. Ten album wywarł wielki wpływ na TTB. Jednak Mattison i reszta zespołu postanowili potraktować tekst poety w zupełnie inny sposób odnajdując złożoną fabułę tego 100-stronicowego wiersza i tworząc jego współczesną interpretację. Każdy z członków zespołu dokładał swoje unikatowe spojrzenie tworząc materiał wspólnie jak i kolaboracyjnie. Zespół nagrywał w domowym studiu Tedeschi and Trucks, Swamp Raga, w Jacksonville na Florydzie, z Derekiem jako producentem i wieloletnim realizatorem studyjnym Bobbym Tisem odpowiedzialnym za nagrania i mix do stycznia 2021 roku.

Tedeschi Trucks Band w „I Am The Moon” odkrywa romantyczną historię, ludzki upór, walkę i wiarę. „To niesamowite, ponieważ większość tej muzyki napisaliśmy w dość krótkim czasie. Są tu nawet pochody harmoniczne odróżniające od siebie poszczególne płyty – oraz motywy, wariacje i podteksty liryczne, które spajają wszystko w całość. Zawsze chce się zrobić coś większego i z wspólnym motywem. Po raz pierwszy wyszło to naturalnie” – mówi Trucks.