WASZA SCENA MUZYCZNA

Katarzyna Chałdaś - Głos Sierpnia 2022!

Jako właściciel portalu jeszcze nigdy nie miałem przyjemności nagrodzić osoby śpiewającej z mojego rodzinnego miasta. Kozienice to magiczne miejsce z dobrą energią. Pochodzi stąd wiele świetnych, zdolnych ludzi nie tylko z branży muzycznej, ale także aktorskiej. Jest to miejsce przychylne inicjatywom artystycznym. Tym bardziej cieszę się, że nowym GŁOSEM MIESIĄCA portalu WASZA SCENA MUZYCZNA została wokalistka z mojego miasta. Poznajcie Katarzynę Chałdaś – młodą, utalentowaną dziewczynę, która już dziś w bardzo profesjonalny sposób podchodzi do śpiewania, posiada silny, a jednocześnie delikatny głos o ciepłej, interesującej barwie. W ramach naszego cyklicznego konkursu wyróżniamy różnych wokalistów, często laureatów prestiżowych festiwali, czy osiągających sukcesy w największych programach telewizyjnych jak The Voice, Szansa na Sukces. Najbardziej jednak lubimy pisać o tych najmłodszych, którzy są przyszłością polskiej sceny. Taką wokalistką bez wątpienia jest Kasia! 🙂 

Śpiewa i gra na wiolonczeli!

Katarzyna Chałdaś urodziła się 28 listopada 2006 roku w Kozienicach. Od kiedy nauczyła się mówić, zaczęła też śpiewać. Jej pierwsze domowe koncerty odbywały się w łazience przed lustrem z dezodorantem w dłoni. Kasia jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach w kl. wiolonczeli. Tam też rozpoczęła naukę wokalu u Patrycji Kawęckiej-Czerskiej. Utalentowana wokalistka od czterech lat kształci swój głos w Centrum Kulturalno-Artystycznym pod okiem Piotra Markowskiego. Dodatkowo rozwija swoje umiejętności wokalne w kozienickim Tercecie N.O.K. To super, że Kasia oprócz śpiewu, żyje muzyką i „poznała” tak wyjątkowy instrument jak wiolonczela. Tak się składa, że miałem przyjemność poznać i zabookować w Kozienicach kilku znanych artystów. Był nim między innymi Tomasz Strahl, wybitny polski wiolonczelista. Abyś poszła w jego ślady Kasiu! 

Aktywna artycznie mimo młodego wieku.

Kasia bierze udział w różnych koncertach, festiwalach i konkursach, dzięki czemu na swoim koncie ma liczne osiągnięcia i wygrane. Gra na pianinie i pisze teksty piosenek. Inspiracją jest Adele, natomiast z polskich wokalistek przemawiają do niej teksty piosenek Sanah. Główne motto dla Kasi na dalszej drodze do sukcesu brzmi: „Muzyka jest dla mnie całym życiem, a śpiew tlenem do tego, by móc żyć!”. 

To piękna myśl. Więc życzymy Ci już dziś, jak najwięcej koncertów i występów, by nigdy nie zabrakło Ci wspomnianego „tlenu”

Kasia to wokalistka przepełniona uczuciami i wrażliwością.

Co najlepiej opisze Kasię i jej osobowość? Odpowiedź brzmi: jej głos. Wielu ludzi w swoim życiu poznałem właśnie na scenie. Czasami repertuar, który wykonują, ich zachowanie na scenie, kontakt z publicznością, „przeżywanie” utworu, emocje, którymi emanują, mówią nam więcej, niż bezpośrednia rozmowa. Po to też jest się artystą. Żeby dać ujście do „wypływania” emocji. Kasia śpiewa w sposób przejmujący. Wybiera dobry repertuar dla swojego czasu i wieku. Mimo młodego wieku cechuje ją profesjonalizm w śpiewaniu i dokładność. Widać, że przykłada do tego dużą wagę na scenie, co nie jest tak częste wśród śpiewających nastolatek. Ma też charyzmę i przykuwa uwagę. Idealnie czuje się w balladach, z dużą dozą emocjonalności i mocnymi, ważnymi tekstami.   

Jestem spokojny o przyszłość tej młodej osoby. Życzę wielu sukcesów na Twojej drodze życiowej, nie tylko tej artystycznej! 🙂

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna