WASZA SCENA MUZYCZNA

Wytwórnie muzyczne, które szukają nowych artystów! Część 3.

Ponieważ otrzymaliśmy wiele próśb o kolejne części tej serii. Oto i ona! Zapraszamy do trzeciej części artykułów z adresami do miejsc, do których warto wysyłać swoją muzę! Przedstawiamy Wam listę wytwórni, w których gusta macie szanse trafić. Wszystko co możecie zrobić to budować relacje i nawiązywać nowe kontakty. Więc… do dzieła! 🙂 

Kamil Koksa, Dyrektor Generalny, Wasza Scena Muzyczna. 

Carpark Records

Carpark Records zaczynali jako mała wytwórnia płytowa w 1999 roku w Nowym Jorku, przenosząc się do Waszyngtonu w 2005 roku. Są najbardziej znani ze swojej eksperymentalnej, psychodelicznej elektroniki, a także alternatywnego rocka. Od tego czasu rozszerzyli działalność o wytwórnie takie jak: Acute Records i Paw Tracks.

E-mail: carparkrecords@gmail.com

Strona internetowa.

Fat Possum Records

Fat Possum Records to lokalny gigant w Oksfordzie w stanie Mississippi, z długą historią podpisywania kontraktów z artystami bluesowymi od 1992 roku. Ostatnio wytwórnia płytowa poszukiwała młodszych talentów do promocji muzyki, podpisując wiele kontraktów, kreując światowe gwiazdy. 

E-mail: matthew@fatpossum.com

Strona internetowa. (na stronie pełna lista maili i kontaktów!)

Rough Trade Records

Rough Trade Records pochodzi z Londynu w Wielkiej Brytanii i zostało założone w 1978 roku na zapleczu sklepu muzycznego. Specjalizując się w punk rocku i wczesnym postpunku, współpracowali z wielkimi zespołami, jak The Strokes, Warpaint i Arcade Fire.

E-mail: demos@roughtraderecords.com

Strona internetowa.

Lion Bold Records

Lion Bold Records to wyjątkowa alternatywa dla tradycyjnych wytwórni płytowych. Lion Bold Records współpracuje tylko z niewielką grupą artystów, którzy są w 100% oddani osiągnięciu sukcesu w branży muzycznej.

Najlepsze jest to, że inwestują w ciebie 1:1, tak jak menedżer artystów, abyś nauczył się umiejętności potrzebnych do życiowego sukcesu muzycznego. Jeśli jesteś artystą szukającym sposobu na rozwój swojej kariery, nie wahaj się skontaktować z naszymi znajomymi z Lion Bold Records.

Do tego czasu każdego dnia powiększaj swoją publiczność dzięki szkoleniom w Akademii Muzyki Indie!

Strona internetowa.

E-mail/kontakt TUTAJ. 

Ambitiouz Entertainment

Latem 2015 roku narodziła się Ambitiouz Entertainment, największa niezależna wytwórnia płytowa zdefiniowana i inspirowana pasją do muzyki i rozwijania młodych talentów. Zgodnie z zasadą „Defining an Era, Changing life” Ambitiouz Entertainment dała początek młodym i świeżym talentom z RPA, takim jak wielokrotnie nagradzany duet afro-popowy, Blaq Diamond, urodzeni w Lesotho artyści Malome Vector czy Wave Rhyder i wielu innych. 

Strona internetowa. 

Tutaj wyślij swoje DEMO.

Kalawa Jazmee Records

Kalawa Jazmee Records jest pionierską niezależną wytwórnią płytową w RPA od ponad 25 lat swojego istnienia. Nadal inicjuje nowe trendy w muzyce tanecznej i przyczynili się do ewolucji muzyki kwaito, afro-popu i house poprzez Dangerous Combination Crew, działającą pod nazwą Kalawa Jazzmee Records.

Od momentu powstania Kalawa Jazmee Records stworzyła i wprowadziła nieznanych artystów do czołówki, a ich artyści są na szczytach list przebojów z rekordową sprzedażą. To stawia tę wytwórnię płytową we współczesnej historii jako instytucję dziedzictwa muzyki młodzieżowej, jak żadna inna.

Kalawa Jazmee Records jest domem dla pokoleń płodnych artystów i legendarnych grup, takich jak Trompies, Boomshaka, Mafikizolo, BOP, Bongomuffin, Profesor, Uhuru, Zonke, Dj Zinhle, Black Motion, BigNuz, Busiswa i Vigro Deep.

Strona internetowa/kontakt TUTAJ. 

Glassnote Records

Jest to stosunkowo młoda wytwórnia, która powstała w 2007 roku, wydawała takich artystów jak Mumford & Sons i Childish Gambino. Muzycznie interesuje ich centrum indie rocka i alternatywnego hip-hopu.

E-mail:  demos@glassnotemusic.com

Strona internetowa.

XL Recordings

XL to niezależna brytyjska wytwórnia, która nie zamyka się na żadne gatunki muzyczne jeśli chodzi o wybór artystów. Zaczęli w 1989 roku jako centrum muzyki rave i dance, a później postanowili poszerzyć swoje horyzonty i rozwijać bardziej oryginalnych artystów. Zdobyli sławę w 2000 roku dzięki udanym artystom i gorącym debiutanckim albumom, takich gwiazd jak: The White Stripes, MIA, Jack White i Adele. 

Ich zgłoszenia otwierają się i zamykają:  sprawdź, czy aktualnie je akceptują.

Domino Recording Company

Art Pop i muzyka ludowa to najmocniejsze strony Domino Recording Company. Założona w 1993 roku w Londynie firma Domino wyrosła na prestiżową wytwórnię, która nie boi się próbować współpracy z eksperymentalnymi, nieszablonowymi artystami.

Demo możesz wysłać tutaj! 

Young Turks

Young Turks zostało założone w 2003 roku jako odgałęzienie XL Recordings, ale od tego czasu wyrosło na pełnoprawną, niezależną wytwórnię. Są również wyjątkowi, ponieważ zajmują się także prowadzeniem audycji radiowych, oprócz muzyki.

E-mail:  demos@theyoungturks.co.uk

Strona internetowa.