WASZA SCENA MUZYCZNA

#2 Konkursy Muzyczne

Oto seria artykułów z gotowymi propozycjami międzynarodowych konkursów dla muzyków. Znajdziesz tu informacje o bardzo ciekawych konkursach, w których możesz wziąć udział. Są to konkursy dla różnych muzyków: od pianistów, przez perkusistów po osoby grające na harfie. Każdy znajdzie w tej serii coś dla siebie. Być może to właśnie na Twoje zgłoszenie czekają organizatorzy i to właśnie dzięki nam trafisz we „właściwe miejsce” we „właściwym czasie”! 🙂

Zapraszam do drugiej części wyjątkowej serii artykułów stworzonej specjalnie dla Was! 

Kamil Koksa, Dyrektor Generalny, Wasza Scena Muzyczna. 

Konkurs interpretacji muzycznej „Marcello Pontillo” Florencja.

Wyjątkowy konkurs z wspaniałą atmosferą, oferujący wiele możliwości młodym muzykom podczas Festiwalu. Laureaci otrzymają szczególne nagrody.
Zgłoszenia do 05. 11. 2022 r. 
Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ. 

Międzynarodowy Konkurs ArsClassica.

Międzynarodowy Konkurs na Skrzypce i Fortepian ArsClassica jest otwarty dla młodych utalentowanych muzyków z całego świata, każdej narodowości w wieku od 18 do 35 lat. Celem konkursu jest pomoc młodym, wyjątkowym muzykom w rozwoju ich wczesnej kariery poprzez umożliwienie im wyrażenia swojego muzycznego potencjału poprzez profesjonalne nagrania audio-video, a także stworzenie artystycznego partnerstwa pomiędzy młodymi muzykami z różnymi doświadczeniami i z różnych stron świata.

Laureaci I nagrody – skrzypek i pianista – otrzymają profesjonalne nagrania audio i wideo o wartości 30 000 €
Zwycięzcy wystąpią również na koncercie galowym w Rzymie.

Laureaci 2 i 3 nagród zostaną zaproszeni do udziału w Koncercie Galowym, a także w innych projektach ArsClassica, takich jak kursy mistrzowskie, recitale i koncerty.

Zgłoszenia kandydatów dostępne online do 31 grudnia 2022 roku.

Zgłoszenia/Zgłoszenia TUTAJ.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Arturo Benedetti Michelangeli".

Konkurs zostanie wpisany do kalendarza wydarzeń „Brescia Bergamo Capitale Italiana della Cultura 2023”. Z tego powodu bierze swoją nazwę od Arturo Benedetti Michelangeli, słynnego pianisty z Brescii, którego stulecie obchodzono w 2020 roku. Konkurs jest otwarty dla pianistów wszystkich narodowości, urodzonych po 28 października 1993 roku. Nagranie wideo do oceny do celów selekcji. Do Konkursu zostanie dopuszczonych maksymalnie 32 pianistów. Brescia przywita ich w październiku 2023 roku, kiedy Konkurs rozpocznie się trzema rundami solowymi. Do finału zostanie dopuszczonych maksymalnie trzech pianistów, którzy wystąpią z orkiestrą w Teatro Grande w Brescii. 

Zgłoszenia przyjmowane do: 20 grudnia 2022 roku. 
Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ.

IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny i Organowy im. MK Čiurlionisa.

Konkurs odbędzie się w Wilnie na Litwie w dniach od 13 września do 24 września 2023 roku. Konkurs jest otwarty dla pianistów wszystkich narodowości urodzonych w dniu 1 stycznia 1993 r. lub później oraz organistów urodzonych w dniu 1 stycznia 1988 r. lub później.

Główny Fundusz Nagród Konkursu w obu kategoriach wynosi 42.000 EUR .
Każda kategoria:
I nagroda – 10 000 euro
II nagroda – 5 000 euro
III nagroda – 3 000 euro

Dyplom – każdy 1000 euro
(różne nagrody koncertowe)

Opłata rejestracyjna: 100 euro
Termin składania wniosków: 21 lipca 2023 r.

Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ. 

Zgłoszenia do: 21 lipca 2023 roku. 

Music in the Vineyards (konkurs muzyczny online).

Music in the Vineyards International Music Competition to internetowy konkurs muzyczny, otwarty dla muzyków klasycznych bez względu na wiek i narodowość, W KATEGORIACH: fortepian, instrumenty smyczkowe, śpiew i kameralistyka (2 – 5 instrumentów). Każda Z nich jest podzielona na różne kategorie wiekowe.

Celem konkursu jest odkrycie zarówno młodych talentów, jak i wyjątkowych wykonawców, którzy osiągnęli już poziom zawodowy oraz udział w ich drodze do międzynarodowej kariery. Wybrana grupa zwycięzców zostanie zaproszona na koncert w Vršac w Serbii podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Vrsac we wrześniu 2023 roku. Koszty podróży pokrywają laureaci.

Wszyscy laureaci otrzymają dyplom. Jury składające się z profesjonalnych muzyków o międzynarodowej karierze wysłucha wszystkich kandydatów i na żądanie przedstawi oświadczenie jury. W każdej kategorii będzie wielu zwycięzców.

Zgłoszenia przyjmowane do 02. 10. 2022 roku. 
Zgłoszenia/Szczegóły TUTAJ.

Międzynarodowy Konkurs Muzyki i Kompozycji Classic Pure Vienna.

Vienna Classic Pure to organizacja konkursów muzycznych i kompozytorskich, której celem jest wspieranie muzyków i kompozytorów naszych czasów poprzez pomaganie im w odkrywaniu ich muzyki i prezentowaniu ich talentów.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich narodowości i grup wiekowych.

TERMIN ZGŁOSZENIA DO: 20 października 2022
Ogłoszenie wyników: 1 listopada 2022
Zwycięzcy zostaną zaproszeni na uroczysty koncert w MOZARTHAUS VIENNA, który Classic Pure Vienna zorganizuje 4 grudnia 2022.

Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ. 

London International Concerto

London International Concerto 2022 to platforma dająca utalentowanym solistom możliwość występu z orkiestrą na żywo w Londynie.

Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni do wykonania jednej lub kilku części koncertu z London City Philharmonic na publicznym koncercie w sobotę 5 listopada 2022 roku.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich narodowości i bez ograniczeń wiekowych.

Zgłoszenia do: 30 września 2022 roku.
Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ.

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Singapurze 2022

SINGAPUR MIĘDZYNARODOWY KONKURS MUZYCZNY 2022 – PIANINO I SKRZYPCE.

Termin zgłoszeń do: 30 września 2022 roku. 

Nagrody i stypendia:

– Koncert galowy na żywo i ceremonia wręczenia nagród
– Trofea i Certyfikaty dla zwycięzców
– Nagranie nagród przez KNS Classical Label
– Koncert na żywo z orkiestrą
– Stypendia na nagrody na żywo i online Międzynarodowe festiwale muzyczne i kursy mistrzowskie

Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ.

Międzynarodowy konkurs pianistyczny „Piano Neuchâtel-Val de Travers”.

Międzynarodowy konkurs pianistyczny „Piano Neuchâtel-Val de Travers” odbędzie się w Neuchâtel w Szwajcarii w dniach 24-26 lutego 2023 roku. Wszyscy pianiści w wieku od 6 do 25 lat są zaproszeni do przesłania video na rundę preselekcji i następnie wybrani do przyjazdu do Szwajcarii, aby zagrać w Konserwatorium Neuchâtel w rundzie finałowej. Fundusz nagród to 15 000 CHF z koncertami i nagrodami specjalnymi.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 listopada 2022 r.
Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ. 

Konkurs pianistyczny online.

Konkurs Pianistyczny Online jest otwarty dla Pianistów Klasycznych i Duetów Fortepianowych z całego świata!

Termin nadsyłania zgłoszeń:  do 31 października 2022 r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji renomowanego Konkursu Pianistycznego. Wszystko, czego potrzebujesz, to zrobić najlepsze nagranie wideo swojego występu. Po prostu prześlij go na YouTube lub podobną platformę publiczną i aplikuj!

TRZY nagrody pieniężne o łącznej wartości 1000 EUR!
Zwycięzcy absolutni, którzy otrzymają najwyższe noty we wszystkich kategoriach, otrzymają nagrody pieniężne oraz specjalne, niepowtarzalne Dyplomy.

Zgłoszenia/Szczegóły TUTAJ. 

III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Montecatini

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Montecatini ma na celu wspieranie najwybitniejszych młodych muzyków poprzez dostrzeganie ich pełnego potencjału. Laureaci nagród mają możliwość występów na międzynarodowych festiwalach pianistycznych w Londynie, Florencji, Tokio czy Vršac w 2023 r./Sezon 2024, a także otrzymują profesjonalną promocję w mediach, jako ważny krok na drodze do kariery artysty koncertowego. Ich międzynarodowe jury poszukuje wyjątkowych talentów muzycznych, a przede wszystkim artystycznej indywidualności jako wykonawcy.

Przed upływem terminu prześlij formularz zgłoszeniowy online wraz z linkiem do filmu z występem, który został przesłany na jeden z następujących kanałów: YouTube, Vimeo lub Dysk Google.

Zgłoszenia przyjmowane do: 29 października 2022 r.
Zgłoszenia/Szczegóły TUTAJ.