WASZA SCENA MUZYCZNA

Julia Kołatek LULYA - Artystka o pięknej barwie głosu i ciekawej osobowości.

Julia Kołatek LULYA ma 19 lat. Mieszka w Rdzawce koło Rabki-Zdrój. W tym roku rozpoczęła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Muzyka i śpiew są jej pasją od dziecka. Mając 8 lat, rodzice zapisali ją do zespołu góralskiego „Majeranki”, gdzie uczyła się tańca, gry na skrzypcach i śpiewu. W 2015 roku Julia rozpoczęła naukę śpiewu w „Studiu Piosenki Young Stars” w Rabie Wyżnej. Swoje początki z profesjonalnym śpiewem utalentowana wokalistka wspomina w rozmowie z nami: „Pod okiem niesamowitej „mamy mojego śpiewu” mgr. Beaty Czajki-Rolińskiej rozwijałam umiejętności wokalne, choć początki były trudne. Zawsze miałam mocny głos, a śpiew góralski to potęgował, więc słyszałam… „Julka delikatniej…” ale później już jakoś poszło i udało się nad tym zapanować”.

Julia podczas zdjęć do swojego autorskiego singla

Osiągnięcia artystyczne i przywiązanie do góralskich tradycji.

Ważniejsze osiągnięcia Julii to II miejsce na XVI festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki” w Nowym Wiśniczu, udział w finale 6 ogólnopolskiego „Danuta Rinn Festiwal” i finale VI edycji międzynarodowego konkursu wokalnego „The Golden Voice” w Krakowie. W 2018 roku utalentowana wokalistka trafiła do zespołu „Mała Armia Janosika”, gdzie śpiewała jako solistka i kontynuowała naukę gry na skrzypcach pod smyczkiem Damiana Pałasza. Tam brała udział w nagraniach dwóch płyt i dzięki temu poznała tajniki powstawania produkcji muzycznych. 

Aktualnie Julia śpiewa w „Kapeli AleGroo”. „Gramy głównie covery inspirowane muzyką folkową, rockową i popową. Uczyłam się śpiewu jazzowego i dzięki temu łatwiej mi tworzyć improwizacje solowe. Nie chcę się ograniczać tylko do śpiewania coverów. Moją inspiracją i idolem jest pani Danuta Błażejczyk, którą miałam okazję poznać. Pani Danusia należy do artystów, którzy byli i są na scenie prawdziwi i zaistnieli przez talent, a nie „elektroniczne ułatwienia”. To osoba szczera i pokorna, mimo że w życiu wiele osiągnęła”. 

Takie inspiracje tej młodej osoby pokazują, że „spotkaliśmy” się z wokalistką szlachetną, która posiada odpowiednią pokorę i dystans do wykonywania zawodu wokalisty. Julia ma szacunek do góralskich korzeni, oddaje je w swoim wizerunku scenicznym i śpiewie, co w dzisiejszych czasach bardzo doceniamy. 

Koncert z Małą Armią Janosika

Własna piosenka i spełnienie marzeń.

„Dziś rozumiem, wiem” to pierwsza autorska piosenka Julii. Jak to zazwyczaj bywa, jest to ważny krok w życiu każdego artysty. Zapytaliśmy o szczegóły powstania tego singla.

„Piosenkę pisałam w wesołych i smutnych chwilach życia rozładowując emocje na kartce papieru i pianinie. Komponując, myślałam, że gdzieś jest ktoś, kto w tym momencie jest smutny, bo radość i smutek przeplatają się ze sobą jak chmury na niebie, a my mimo wszystko dalej jesteśmy ciekawi, co przyniesie nowy dzień. Chciałam, żeby sprawiała ona innym radość i dawała nadzieję na lepsze jutro. Ten utwór jest dla mnie ważny, bo od niego rozpoczęłam tworzenie własnej muzyki i tekstów. Moim ogromnym marzeniem jest znaleźć, chociaż małą grupkę ludzi, do których trafi moja muzyka, bo w głowie mam już kilka pomysłów na nowe utwory”. 

Kapela AleGroo w pełnym składzie na scenie!

Lulya to wokalistka z ogromnym potencjałem!

Lulya to bez wątpienia artystka o wielu „kolorach”. Poza ciekawą barwą głosu wokalistka posiada wyobraźnię muzyczną. Jej zamiłowanie do muzyki góralskiej sprawia, że młoda artystka może jeszcze nie jeden raz zaskoczyć nas, łącząc różne gatunki muzyczne w swojej autorskiej twórczości. To wokalistka, która jest pracowita, rozwija się u boku profesjonalistów i jest bardzo pomysłowa. Między innymi z tego powodu nie możemy doczekać się jej kolejnych piosenek. Niebawem przeczytacie na łamach naszego portalu recenzję debiutu „Dziś rozumiem, wiem”. 

Tymczasem zapraszamy Was na social media artystki: jej oficjalny InstagramTikTok i Fanpage.  Koniecznie też zajrzyjcie na oficjalny kanał Julii na YouTube. Polecamy! 🙂 

Wasza Scena Muzyczna

Julia podczas zajęć na lekcji w studiu piosenki Young Stars