WASZA SCENA MUZYCZNA

Budka Suflera - Skaza - PREMIERA

Ponad dwa lata temu odszedł od nas Romuald Lipko.
„Skaza”, to drugi po „10 lat samotności” album z jego premierowymi kompozycjami nagrany po Jego śmierci.

O ile poprzednia płyta była zaśpiewana w całości przez jednego wokalistę, Felicjana Andrzejczaka, to „Skaza” prezentuje trójkę śpiewających artystów: Irenę Michalską, Jacka Kawalca i Roberta Żarczyńskiego. Pośród trzynastu utworów opublikowanych na tej płycie są też śpiewane duety. Do chwili obecnej powszechnie znany jest duetowy utwór „O tobie myślę w zimną noc” dedykowany ludziom uciekającym przed okropnościami wojny na wschodzie. Nagraną muzykę zilustrowała obrazem Iryny Frolova. Znany jest też prowokujący utwór „Wontpliwośći”. Tutaj agresywny rock porusza się wraz z poezją Bogdana Olewicza i filmem Jana Marciniaka, odpychając jednych, zachwycając drugich.
Różnorodna scena wokalna na płycie inspirowana jest tradycją tego zespołu. Przez wiele lat na koncertową scenę Budki Suflera wychodzili i śpiewali w trakcie jednego show: Krzysztof Cugowski, Romuald Czystaw, Felicjan Andrzejczak, Iza Trojanowska, Urszula. Każdy z nich śpiewał swoje wielkie hity. Różnorodność stylistyczna utworów zarówno kiedyś, jak i teraz, wręcz zmusza do pracy z więcej niż jednym wokalistą i nie pozwala ograniczać się tylko do męskiego śpiewania.

O jakość i piękno słowa premierowych piosenek zadbali; Bogdan Olewicz, Jacek Cygan, Justyna Holm… Absolutnie żywe granie zarejestrowano w studio „Black Kiss Records”.

Niezwykle ważnym dla nas elementem przy pracy nad nowymi utworami jest życzliwość i akceptacja rodziny Romka: żony Doroty i syna Remiego.

Energię i brzmienie Budki tworzą również instrumentaliści: Darek Bafeltowski, Piotr Bogutyn, Piotr Sztajdel, i oczywiście Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski.

„Miłego słuchania”
Budka Suflera.