WASZA SCENA MUZYCZNA

II Dolnośląski Konkurs Wokalny dla Dzieci i Młodzieży

Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście przy ul. Dubois 5 we Wrocławiu zaprasza młodych wykonawców w wieku od 7 do 18 lat do udziału w konkursie wokalnym „Unplugged”. Konkurs zasadniczo przeznaczony jest dla mieszkańców Dolnego Ślaska, ale Organizatorzy serdecznie zapraszają również uczestników z innych województw.

Od innych tego typu konkursów odróżnia go fakt, że podczas prezentacji piosenek wykonawcy nie mogą korzystać z półplaybacków i ze wzmacniaczy.

W trakcie finału, który odbędzie się 15 marca w MDK przy ul. Dubois 5, uczestnicy zmierzą się z zaproponowanym przez organizatora repertuarem – to piosenki popularne w latach 60. i 70. ubiegłego wieku, w języku polskim i angielskim, z akompaniamentem własnym lub osoby towarzyszącej, w wersji akustycznej – unplugged.

Konkurs skierowany jest do uczestników w trzech kategoriach wiekowych:

kategoria I – 7-11 lat,
kategoria II – 12-14 lat,
kategoria III – 15-18 lat.

Uczestnicy konkursu muszą przygotować dwie piosenki z lat 60. i 70. XX wieku do wyboru w układzie:
– dwie piosenki w języku polskim;
– jedna piosenka w j. polskim, druga w j. angielskim.
Czas prezentacji dwóch utworów nie powinien przekraczać 8 minut.

Zgłoszenia należy przesyłać do 3 marca 2023 r.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie demo repertuaru konkursowego (dwa utwory) w formacie MP3 z załączoną kartą zgłoszeniową (do pobrania pod adresem www.mdksrodmiescie.wroc.pl) na adres e-mail unpluggedmdk@gmail.com do dnia 3.03.2023 r. Pliki audio należy dokładnie podpisać: imię i nazwisko uczestnika oraz tytuł piosenki.

do pobrania ze strony Organizatora konkursu:

regulamin i karta zgłoszenia