WASZA SCENA MUZYCZNA

Wolska - Wolska - PREMIERA

Jedna z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia prezentuje swoje pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo.
Wolska na debiutanckim albumie zabiera nas do świata swojej wyobraźni. I choć jak sama mówi, opowiada w nim o zwykłej codzienności, to już od pierwszych dźwięków wiemy, że w tej codzienności nie ma nic standardowego. Ten świat przesycony jest Wolską wrażliwością, barwami nadchodzącego lata i nostalgią za beztroskim czasem dzieciństwa. A to wszystko w świeżym indie popowym brzmieniu, gdzie wyraźnie wybijają się dźwięki ulubionych instrumentów Wolskiej: skrzypice i ukulele.
Tak o albumie mówi sama Wolska:
„Moja debiutancka płyta to kartki z pamiętnika dziewczyny z sąsiedztwa, zbiór obserwacji dotyczących otoczenia, a także jej osobistych odczuć i przeżyć. I choć jest to zbiór o dość zróżnicowanej tematyce, to jest jeden, wspólny dla wszystkich utworów element – codzienności rzeczy i wydarzeń.
W każdym z tekstów jestem w stu procentach ja, Wolska aka dziewczyna z sąsiedztwa, która kolekcjonuje historie ludzi i uwielbia je opowiadać, czasem jako przestrogę, czasem jako zwykłą ciekawostkę, a czasem, żeby powiedzieć jedynie słuchaczom: „ja też tak mam”. „
Wolska– wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka… ponad 200 tekstów. Pomimo młodego wieku jej artystyczne CV pęka w szwach. Tworzy głównie w języku polskim, ale w jej dorobku nie mogło zabraknąć także utworów w języku francuskim. Fascynatka Francji i kultury francuskiej, którą na co dzień zgłębia, studiując romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim.
W jej muzyce w idealnych proporcjach miesza się to, co popularne z tym, co alternatywne, stając się tłem dla błyskotliwych i pozbawionych sztampy tekstów. Przedstawicielka pokolenia Z łączy niebanalny romantyzm z codziennymi, zwykłymi sprawami, nadając swojej twórczości niesamowicie świeże brzmienie.
Na swoim koncie ma już dziewięć wydanych singli, które zbierają entuzjastyczne recenzje, podbijając radiowe i streamingowe listy przebojów, a przygotowany wspólnie z Piotrkiem Lewandowskim, pt. Dziewczyna z sąsiedztwa, dotarł do 13. miejsca ogólnopolskiego zestawienia Airplay.