WASZA SCENA MUZYCZNA

Martyna Kamińska - Wyróżnienie - Konkurs Wokalny #POPULARNI

Spośród ponad 200 zgłoszeń, to tylko trzech wokalistów mogło zostać nagrodzonych w pierwszej edycji naszego nowego projektu #popularni. Jedną z laureatek poznacie właśnie w tym artykule. Wyróżnienie otrzymała 22-letnia Martyna Kamińska. Wokalistka uzyskała status #popularnej i zdobyła uznanie jurora naszego konkursu: Dyrektora Generalnego portalu Wasza Scena MuzycznaKamil Koksa, właściciel portalu stwierdził: Martyna to gotowa artystka, oryginalna, ciekawa, zapamiętywalna. Na scenie przykuwa uwagę, ma osobowość i jest charyzmatyczna (trochę przypomina swoim zachowaniem podczas występów Dolores O’Riordan, Korę Jackowską i Joannę Prykowską). Ma ciekawą, przyjemną barwę głosu, którą trudno zaszufladkować. Brawo i oby więcej takich postaci na polskiej scenie muzycznej!”. 

Warto wspomnieć, że Martyna przygodę ze śpiewem zaczęła już jako mała dziewczynka. Chodziła do szkoły podstawowej o profilu sportowym, gdzie trenowała pływanie. Wspomina to w rozmowie z nami: „To właśnie trener wychowania fizycznego przekonywał mnie, abym więcej czasu poświęciła na śpiewanie i nie zmarnowała talentu. Posłuchałam go i zaczęłam uczęszczać na zajęcia z wokalu. Tak zaczęła się moja przygoda z muzyką, która trwa do dziś!”. 

 

Martyna "umie" w muzykę i jest bardzo oryginalna.

Trzeba przyznać, że na naszej polskiej scenie (niestety!) około 50% artystów jest nijakich, albo jest kopią czegoś, co już gdzieś było. My szukamy podczas naszych „łowów” ludzi z potencjałem artystycznym, z pewnego rodzaju miksem: tajemnicy i wrażliwości …ale także co od razu widać i słychać przez artystę: „nasiąknięć” zabranych z domu, czyli tego, czy dobrej muzyki słucha, czym się inspiruje, jakie ma cele, jakie stawia sobie wyzwania muzyczne. Tutaj widać, że Martyna ma sporą świadomość muzyczną, potencjał na wielką artystkę z głową pełną pomysłów i posiadającą naprawdę ciekawą barwą głosu, taką trochę w starym stylu, dobrą do piosenek z tekstami na poziomie, o czymś… To nie często się zdarza, zwłaszcza w dzisiejszych singlach, które możecie usłyszeć w komercyjnych stacjach radiowych. Stawiając na wartość i jednocześnie zachowując siebie, podobnie jak inna z naszych laureatek konkursów, które realizujemy (patrz: Karolina Lizer), za chwile Martynę czekają festiwale i nagrody. To tylko kwestia czasu. Wystarczy, że będzie robić swoje i spotka dobrych ludzi na swojej drodze. My wiemy to już dziś! 

Ciekawe "spotkania" muzyczne i pierwsze doświadczenia koncertowe.

Podjęcie się śpiewania i bycia na scenie to także duża umiejętność, którą posiada Martyna. Utalentowana wokalistka wie, czego chce i swoją ciężką pracą realizuje się muzycznie. W rozmowie z nami opowiada o swojej artystycznej drodze: „Uczestniczyłam w wielu występach i koncertach tematycznych zarówno z repertuaru polskich artystów, jak i szeroko pojętego repertuaru world music. W 2020 roku nagrałam płytę „Explorer” z zespołem AAP (Artur Ambrożuk Project), z którym koncertowałam w województwach dolnośląskim i opolskim, zbierając doświadczenie sceniczne. Swobodę wypowiedzi muzycznej czuję szczególnie w soul’u, bluesie i jazzie, ale odnajduję się w różnych gatunkach muzycznych. Ciekawi mnie różnorodność dźwięków i rytmów, które można znaleźć na globalnej scenie muzycznej, czerpię inspirację nawet z muzyki z Bliskiego Wschodu. Moimi inspiracjami muzycznymi są przede wszystkim Tina Turner, Amy Winehouse, Aretha Franklin, Adele i Etta James. Intuicyjnie tworzę wokalizę. Wypracowując własny styl, największy nacisk kładę na technikę głosu i stworzenie czegoś unikatowego. Nie ma dla mnie dnia, w którym nie byłoby muzyki!”.

Sukcesy artystyczne i plany na przyszłość.

10 czerwca 2023 Martyna wydała swój debiutancki autorski singiel „Spłońmy”, który powstał we współpracy z gitarzystą Damianem Ziemką. Duet Pracuje nad dalszym autorskim materiałem i ma w planach niebawem wydać epkę.

Jestem nastawiona na współpracę w przyszłości z wieloma muzykami i tworzenie autorskiej muzyki, która będzie trafiała, prosto do serca słuchaczy. Największą radość ze śpiewania dają mi koncerty i występowanie przed szeroką publicznością. Pracuję nad autorskim projektem Martyna Kamińska Band, dzięki któremu wraz z zespołem muzyków już niebawem zaczniemy regularnie koncertować. Na co dzień, studiuję Analitykę Gospodarczą oraz uczę matematyki, ale muzyka to moja prawdziwa pasja, którą chcę dalej rozwijać i poszerzać swoje umiejętności” – dodaje artystka. 

Martyną ma także na swoim koncie udział w wielu konkursach i festiwalach. Oto przykładowe osiągnięcia:

  • I miejsce w ogólnopolskim konkursie wokalnym „Świat Dźwięków”
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie piosenki hiszpańskojęzycznej
  • finalistka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej „Your Song”
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wokalnym #popularni Wasza Scena Muzyczna 

Jak wyznaje z rozmowie z nami Martyna: „zaskoczeniem dla nowych widzów i słuchaczy jest zawsze to, iż mimo mojej filigranowej budowy, mój wokal jest pełen mocy, a barwa głosu charakteryzuje się niższymi brzmieniami!”. 

 

Kolejny TALENT WOKALNY portalu Wasza Scena Muzyczna o którym będzie głośno!

Martyna Kamińska to kolejny wspaniały przykład na to, jak pasja do muzyki potrafi generować muzyczny potencjał. Rozwija się pięknie, śpiewa z wielką autentycznością, świadomością, prawdziwą energią. Tym samym trafiła do działu TALENTY WOKALNE kolejna cudowna, młoda wokalistka z planami na przyszłość i dużym potencjałem. Bardzo nas to cieszy, bo takie diamenciki trzeba szlifować, wspierać i im kibicować. Taka też jest misja naszego portalu, którą z konsekwencją realizujemy od ponad 3 lat. 

Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia oficjalnego Fanpage Martyny, jej kanału na YouTube. Tutaj łapcie link do jej social mediów i singla! Życzymy wielu sukcesów, gratulujemy wyróżnienia i obiecującej popularności już na początku Twojej muzycznej kariery. Do zobaczenia na największych scenach w Polsce i na świecie! 

Wasza Scena Muzyczna