WASZA SCENA MUZYCZNA

Olivia Dolinna - Zwyciężczyni - Konkurs Wokalny #POPULARNI

Olivia to zwyciężczyni 1 edycji naszego konkursu #popularni. Ma 15 lat, mieszka w Gdańsku. Jak już pewnie się domyślacie, Olivia śpiewa, ale także gra na gitarze oraz pianinie. Jak większość naszych TALENTÓW WOKALNYCH od maleńkości pasjonuje się muzyką. W rozmowie z nami z wielką radością opowiada o swojej pasji: 

Nie będę tutaj oryginalna mówiąc, że po prostu robię to od dziecka, od małego, zapatrzona oglądam z zaciekawieniem i zafascynowaniem, różne teledyski! Zaczęłam śpiewać potem grać na gitarze oraz pianinie, a nawet ukulele, a następnie tworzyć swoje własne piosenki m.in. „Sorry” – piosenka, z którą udało mi się wygrać konkurs #popularni. Swoich autorskich piosenek mam już wiele, większość można usłyszeć na moim tik toku!”. 

 

Najpiękniejsza muzyka "pochodzi" z młodości.

Spośród ponad 200 zgłoszeń w 1 edycji naszego konkursu nie łatwo jest „złowić” prawdziwy talent. Taki, któremu będzie się chciało potem „wykorzystać” tę szansę i „pójść dalej”. Jak sobie wejdziecie w profil TikoTokowy Olivii zobaczycie pasję, świeżość, radość, młodzieńcze szczęście, które ta utalentowana dziewczyna prezentuje w swoim śpiewaniu i filmikach. To urocza, młoda osoba, która jest właśnie w takim momencie swojego życia, że jej śpiew jest bliższy, prawdziwszy i piękniejszy niż wielu już dorosłych, zbudowanych artystów, którzy być może często „za dużo” myślą, przez co muzycznie tracą na wartości. Olivia ma w swoim głosie delikatność i zmysłowość, a przez swój wiek jest spontaniczna w tym co robi, nie da się jej nie polubić. Ma wielki talent i chcemy, by nasza nagroda dodała jej skrzydeł i wiary w to co robi. Wasza Scena Muzyczna-to miejsce właśnie dla takich jak Ty! 🙂 

 

Lubi wykonywać piosenki w języku angielskim i kocha scenę!

Praktycznie wszystkie piosenki, które śpiewa Olivia, są w języku angielskim. Dlaczego? Dopytaliśmy o to…

„Wydaje mi się ze lepiej mi się tak wyraża emocje. Oczywiście mam kilka polskich utworów, które również można usłyszeć na tik toku! Wszystkie covery lub właśnie autorskie piosenki nagrywam sama w domu. Wiadome jest to, ze nie jest to tak profesjonalne i idealnie, lecz sprawia mi to ogromną przyjemność”. 

Muzyka towarzyszy Olivii dosłownie od zawsze! 🙂

Muzyka jest w moim życiu wszędzie-w autobusie, domu, na wyjazdach czy nawet w szkole, ponieważ dostałam się na profil artystyczny do liceum XIX im. Mariana Mokwy w Gdańsku. Jest to klasa artystyczna i dzięki temu nabrałam bardzo dużo doświadczeń m.in. mamy swój chór, który występuje w całym Gdańsku i nie tylko! Najpiękniejsze chwile przeżywam na scenie, wchodzę wtedy w zupełnie inny świat. Ja osobiście doceniam jak artysta wczuwa się i przekazuje emocje dlatego również staram się tak robić. Każda sekunda na scenie mija zdecydowanie za szybko, dlatego dążę do tego, aby moc występować na wielkich scenach gdzie będę mogła dawać swoje własne koncerty, ze swoimi własnymi utworami”.  

Inspiracje muzyczne i pierwsze koncerty!

 

Największe inspiracje „świeżo upieczonej” zwyciężczyni konkursu #popularni to: Adele, Olivia Rodrigo, Tini, Magda Bereda, Lauren Spencer Smith. Młoda wokalistka ma już na swoim koncie pierwsze osiągnięcia:

 dostanie się do finału wojewódzkiego konkursu „Masz Talent” w Gdańsku 

– wystąpiła na specjalne zaproszenie podczas uroczystego otwarcia nowej Galerii w Ośrodku OKSIR w Cieplewie

– występ w Radio Spin (Olivia zaśpiewała swój własny utwór + udzieliła wywiadu) 

– zajęcie 1 miejsca w XIX LO im. Mariana Mokwy w Gdańsku – Mam Talent

Jednak jak sama przyznaje ogromnym wyróżnieniem dla niej, jest zwycięstwo w konkursie Wasza Scena Muzyczna #popularni – 1 edycja. Dla nas „spotkanie” z tak utalentowaną, młodą osobą jest również dużą przyjemnością i wierzymy, że nasze wyróżnienie pozwoli Ci osiągać kolejne sukcesy! 🙂

Hobby pozamuzyczne i plany na przyszłość.

Oprócz śpiewania Olivia uwielbia uczyć się języków, obecnie wokalistka umie biegle angielski, norweski, w liceum zaczyna uczyć się języka francuskiego, natomiast jej marzeniem jest hiszpański. Olivia doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie wysokich umiejętności językowych w śpiewaniu: 

Nauka tych języków na pewno mi się również przyda w karierze muzycznej, już jestem w trakcie pisania piosenki po norwesku!”. 

Jak wiecie lub nie… spełnianie marzeń to nasza specjalność! 🙂 Z dumą obserwujemy, jak laureaci naszych konkursów zdobywają kolejne cele i się rozwijają. Otrzymują nagrody od nas…by za chwilę jak niektórzy z nich brać udział w trasach koncertowych, nagrywać płyty, czy wygrywać Opolskie Debiuty… To historie „naszych wychowanków”, czyli wielu z tych, którzy znaleźli się w dziale „TALENTY WOKALNE” na naszym portalu. Olivia dziś do nich dołączyła i jest nam z tego powodu bardzo miło… Jednak jej jak się okazuje także! 🙂

Dziękuję za takie wyróżnienie i szanse! Takie osiągniecie to dla mnie tylko następny powód aby się nie poddawać i wciąż robić to, co kocham najbardziej na całym świecie!”. 

Takie słowa dla nas to „miód na serce”! Życzymy Ci wszystkiego najpiękniejszego, realizacji wszystkich marzeń muzycznych i pozamuzycznych, ale przede wszystkim radości z tworzenia! Tymczasem Was zapraszamy na TikToka Olivii i zachęcamy do posłuchania jej wykonań. Do zobaczenia! 🙂

Wasza Scena Muzyczna