WASZA SCENA MUZYCZNA

Anna irda (Adrianna Bednarska-Hałasa) - Głos Lipca 2023

Anna irda czyli Adrianna Bednarska-Hałasa to nasz nowy GŁOS MIESIĄCA. Tak zdecydował Dyrektor naszego portalu-Kamil Koksa, który co miesiąc wybiera i nagradza wyjątkowe talenty muzyczne na świecie. O tych Polskich… możecie przeczytać w specjalnie przygotowanym dziale na naszej stronie TALENTY WOKALNE (łącznie do tej pory wyróżniono około 70 wokalistów i wokalistek!). 

Ada swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku sześciu lat, kiedy to rodzice zapisali ją na lekcje gry na keyboardzie. Co ciekawe, ten sam keyboard, na którym wówczas uczyła się grać, towarzyszy jej do tej pory. Na nim to właśnie artystka nagrywała podkłady muzyczne do wszystkich swoich piosenek. Adrianna ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej – szkoliła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Jednak jak wspomina w rozmowie z nami: muzyka klasyczna jednak nie była dla niej… 

„Po zakończeniu sześcioletniej nauki, odkurzyłam schowany w piwnicy keyboard i wolny czas spędzałam, grając na nim głównie krótkie, improwizowane melodie, które lądowały w szufladzie”. 

Co było potem?! Zapraszamy do dalszej lektury! 🙂 

 

Wartościowe spotkania muzyczne i pierwsza piosenka.

Każdy z nas wie, jak trudne są początki i ten moment, kiedy postanowimy „wyjść” ze swoją twórczością i talentem do publiczności. Posłuchajcie zatem, jak to było w przypadku Ady… 

„W czasie, gdy odnawiałam swoje zamiłowanie do grania na klawiszach, postanowiłam odkurzyć również swoje umiejętności wokalne, i zapisałam się do chóru: najpierw śpiewałam w chórze All That Sound, a następnie dostałam się do składu chóru Voice Impact, w którym działam do tej pory. To właśnie Voice Impact, na czele z dyrygentem Jackiem Maślanką, dał mi impuls do pisania i wydawania moich własnych piosenek. Wszystko zaczęło się od jednej z prób chóru, na której podjęliśmy eksperyment napisania piosenki samodzielnie. Podczas próby udało nam się napisać kilka wersów refrenu, a gdy próba dobiegła końca, naszym „zadaniem domowym” było napisanie czegoś jeszcze. Podjęłam się tego zadania i na następnej próbie zaprezentowałam nieśmiało efekty mojej pracy, jakimi był właściwie już w pełni ukończony tekst piosenki. Ku mojemu zdziwieniu tekst został bardzo ciepło przyjęty przez zespół, i w ten sposób powstała nasza piosenka „Spraw”, której premiera będzie miała miejsce już tej jesieni”. 

Nowe brzmienie... czyli ważny krok w karierze!

Kolejnym niezwykle ważnym wydarzeniem, które ukształtowało artystycznie nasz „świeżo upieczony” głos miesiąca, był konkurs „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”. 

„Dowiedziałam się o nim zupełnie niechcący, słuchając radia, i postanowiłam się do niego zgłosić; ale jako że nie przychodziła mi do głowy żadna piosenka, która pasowałaby do tematyki konkursu, postanowiłam napisać własną. Miałam akurat wtedy trzy dni wolnego, więc w te trzy dni stworzyłam piosenkę Labirynty pod Centralnym, którą wysłałam jako zgłoszenie konkursowe, nie mając specjalnie żadnych nadziei, że uda mi się zdobyć jakiekolwiek wyróżnienie. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że „Labirynty” dostały się do finału, a ostatecznie wygrały nagrodę publiczności! Moja pierwsza samodzielnie wydana piosenka otrzymała tysiące odsłon i setki głosów słuchaczy – było to niesamowite uczucie, które zmotywowało mnie do dalszej twórczości!”. 

Budowanie świadomości artystycznej, ciekawa współpraca i inspiracje muzyczne.

W kolejnych latach jedna po drugiej powstawały kolejne nowe piosenki Ady, a jednocześnie rosło grono jej słuchaczy. Młoda wokalistka systematycznie pracowała nad dalszym rozwojem, komponowaniem i realizowaniem swoich muzycznych pomysłów! 🙂 

„W pewnym momencie, poprzez mój profil na social mediach, skontaktował się ze mną Kamil Winnicki z pytaniem, czy nie zechciałabym napisać mu piosenki. Zaprezentował mi swoją wizję na utwór, w której się zakochałam i przystąpiłam do pracy – i w efekcie powstał kawałek „Jeden”. Współpraca z Kamilem była moim debiutem w roli songwriterki i producentki muzycznej – w której to roli działam dalej, pracując właśnie nad kolejną piosenką, tym razem z innym wokalistą – ale na ten moment niestety nie mogę więcej zdradzić. Inspiracje do moich piosenek biorę praktycznie ze wszystkiego. Dosłownie – no bo czy znacie drugą piosenkę o przejściu podziemnym pod warszawskim dworcem centralnym!? Wena łapie mnie w najróżniejszych momentach, więc nieraz w naprawdę najdziwniejszych sytuacjach nagrywam zaśpiewane półszeptem kilka wersów na dyktafon, żeby potem stworzyć z tego pełną piosenkę. Większość piosenek piszę po polsku – wyjątkiem jest moja ostatnio wydana piosenka Blistering Heat, którą wydałam w języku angielskim. W planach na przyszłość mam kolejne collaby z wokalistami, jak i również samodzielną twórczość – kiedyś na pewno nadejdzie ten dzień, kiedy wydam w końcu płytę!”. 

Piosenek Ady można posłuchać m.in. na jej kanale Spotify oraz YouTube. Serdecznie polecamy! 🙂 

Nasz nowy GŁOS MIESIĄCA to Artystka z przyszłością!

Jakie cechy docenia podczas oceny nagrań i zgłoszeń do naszego konkursu, utytułowany kompozytor i Dyrektor naszego portalu Kamil Koksa? W szczególności talent wokalny, z którego jego właściciel” potrafi skorzystać. Po pierwsze: należy przyznać Adzie, że jest pomysłowa, mądra artystycznie, kolorowa, a jej piosenki są na określonym poziomie muzycznym i produkcyjnym. Ma dobry gust i kierunek, jaki obrała, pokazuje, że zmierza w dobrą stronę. W tym wszystkim jest prawda i szczerość, która ją cechuje, a nas urzeka. Ma w sobie to coś, co podkreśla jej system pracy i tworzenia (budowania kreacji siebie jako artystki). Wiemy, że przed nią wiele sukcesów i widzimy ją na scenach poza Polską, w produkcjach zagranicznych producentów. Bez wątpienia na to zasługuje i nie zdziwimy się, jak dostrzeże ją wielu ambitnych muzyków z całego świata, chcących stworzyć coś wspólnie. Takich szlachetnych, wrażliwych, a jednocześnie jeszcze raz podkreślimy: mądrych artystów, nie ma za wielu w Polsce. Wydaje się, że zasługą tego, jest też fakt, jakich ludzi Ada spotkała w swojej muzycznej przygodzie i komu zaufała. To bardzo istotne w rozwoju artysty. 

Trzymamy kciuki, życzymy wielu sukcesów, a Was zachęcamy do śledzenia kariery tej mega zdolnej wokalistki! 

Wasza Scena Muzyczna.