WASZA SCENA MUZYCZNA

Kamil Jachyra - Zwycięzca Konkursu Wokalnego POPULARNI YOUNG!

Poznaliśmy zwycięzcę 1 edycji naszego nowego projektu #POPULARNIyoung, w którym brało udział łącznie ponad 200 wokalistów i wokalistek z całej Polski. Zwyciężył Kamil Jachyra, który zgarnął super nagrody: 500 zł, statuetkę i promocję na naszym portalu! Decyzja o wyborze zwycięzcy nie była prosta, mamy bowiem wielu młodych, popularnych, utalentowanych wokalistów w całym kraju. Tacy także brali udział w naszym konkursie. Tym razem juror konkursu, kompozytor, muzyk i Dyrektor naszego portalu-Kamil Koksa wyróżnił swojego imiennika 🙂 

Oto kilka słów od jurora: „Kamil Jachyra to wspaniały, wrażliwy, młody artysta, który jak nikt inny zasłużył na nagrodę i nasze wyróżnienie. Posiada piękną, delikatną barwę głosu, śpiewa z serca, z niezwykłą delikatnością i spokojem. Mam nadzieję, że nasze wyróżnienie doda mu skrzydeł do dalszej wytrwałej pracy nad rozwojem muzycznym. Wielkie brawa!”. 

Szybko zauważony przez branżę muzyczną!

Kamil Jachyra to 16-letni uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, który od dziecka rozwijał swoje pasje wokalne. W 2021 roku wystąpił podczas przesłuchań w ciemno w 4 edycji The Voice Kids, gdzie odwrócił wszystkie fotele i wybrał drużynę Dawida Kwiatkowskiego. Pomimo tego, że programu nie udało mu się wygrać, przez ostatnie dwa lata ciężko pracował  i w tamtym roku wystąpił w jesiennej edycji Szansy na Sukces w odcinku z Robertem Chojnackim. Pan Robert wraz z zaproszonymi gośćmi, dał Kamilowi wielką szansę, wybierając go na zwycięzcę odcinka i tym samym zapewnił mu wstęp do wielkiego finału tego programu. W grudniu zeszłego roku Kamil wygrał finał i otrzymał bilet na Koncert Debiutów podczas 60 Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonał autorski utwór „Kocham Cię” napisany na tę okazję we współpracy właśnie z Robertem Chojnackim i Filipem Siejką. Wydaje się, że to bardzo ważne „spotkanie” w życiu młodego wokalisty, które pozwoliło mu szybko zaistnieć na ogólnopolskiej scenie muzycznej. Bez wątpienia zasłużył na to nie tylko wytrwałą pracą nad głosem i śpiewem, ale także przez swoją skromność, odpowiedni charakter i pokorę, której dzisiaj tak często brakuje wielu początkującym artystom. Poza tym, gdy słyszymy nazwisko Chojnacki, szybko kojarzymy jego piosenki właśnie z takimi wrażliwymi duszami, jak Kamil. Dzięki temu otrzymaliśmy piękną piosenkę „Kocham Cię”, którą gorąco polecamy Wam posłuchać!  

Co aktualnie? i hobby... 🙂

Aktualnie Kamil nadal ćwiczy swój wokal i pracuje nad nowymi utworami. Widząc jego zachowanie na scenie i poza nią oraz profesjonalne podejście do wykonywania zawodu artysty, jesteśmy przekonani, że to będą piękne piosenki! Poza śpiewaniem Kamil interesuje się podróżami, kuchnią a przede wszystkim muzyką z Korei Południowej. Często łączy śpiew razem z tańcem, który także uwielbia! Często jeździ  na wycieczki rowerowe lub chodzi na dłuższe spacery. Kamil jest niezmiernie wdzięczny za tak ogromne wsparcie, które codziennie dostaje od Was, pomaga mu to rozwijać się z jeszcze większym zapałem, mocniej w siebie wierzyć oraz spełniać kolejne swoje najskrytsze marzenia! 

Naturalny "prawdziwek".

W dzisiejszym świecie młodzi ludzie, którzy emanują skromnością i jednocześnie energią oraz pasją do śpiewania są na wagę złota. Dlatego nie dziwi nas ani wyróżnienie przyznane przez Dyrektora naszego portalu Kamila Koksy, organizatora ponad 400 koncertów na całym świecie, który widział setki koncertów i występów konkursowych i w pełni mógł docenić umiejętności tego chłopaka!

Kamil Jachyra, to bowiem „prawdziwek”, czyli gość po prostu stworzony na scenę, by wzruszać i czarować widownie. Ma to coś, co sprawia, że wiesz, że jest sobą, że jest prawdziwy w tym, co przekazuje przez śpiewanie. Jego barwa głosu jest czuła, przyjemna i lekka. Swoboda w śpiewaniu, to coś, co „rzuca się od razu w uszy”. Nic nie robi na siłę. Jego śpiew jest spójny z jego wyglądem, osobowością, charakterem. To chłopak, przed którym naprawdę duża przyszłość! Cieszy nas, że trafił na ludzi podobnych do niego, jak Robert Chojnacki czy Henryk Czich, czyli jak mawiamy dobrych ludzi w branży, którzy „poprowadzą” i pomogą w rozwoju, takim naturszczykom jak Kamil Jachyra. Jesteśmy więc zbudowani, że go dostrzegli, docenili, dzięki czemu także my mogliśmy poznać i docenić jego wyjątkowość i talent. 

Nadzieja Polskiej Muzyki!

Kiedy słuchamy „starych” wykonawców, myślimy, że już dziś takich, ziemia muzyczna nie „rodzi”. Otóż to błąd. Owszem, jest ich nie wielu, ale są, trzeba ich tylko dostrzec, podać pomocną dłoń i powiedzieć: jesteś super! Tak jest także z działalnością i misją naszego portalu. Przez ostatnie 3 lata nagrodziliśmy ponad 70 wykonawców z całego kraju. To same perełki! O wszystkich z nich przeczytać możecie tutaj-LINK. Cieszymy się, że dołącza dziś do nich Kamil, bez wątpienia wyjątkowy i wrażliwy wokalista, który jest nadzieją na przyszłość i może tworzyć piosenki o czymś ważnym i istotnym, pełne przekazu i emocji. A takich artystów w dzisiejszym świecie jest deficyt. 

Kamilu, życzymy Ci wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów! 🙂

Wasza Scena Muzyczna