WASZA SCENA MUZYCZNA

Olivia Hausner - Wyróżnienie - Konkurs Wokalny POPULARNI YOUNG!

Olivia Hausner to kolejna laureatka naszego konkursu wokalnego POPULARNIyoung. Utalentowana wokalistka została nagrodzona przez nas wyróżnieniem. Olivia to 15-latka, która aktualnie zaczęła uczęszczać do Liceum Samorządowego im. Cypriana Kamila Norwida w Stalowej Woli. Jest uczennicą III klasy II stopnia na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli. Olivia kocha śpiew, skrzypce, a także interesuje się biologią, chemią i matematyką. 

Olivia gra na skrzypcach w Nadsańskiej Orkiestrze Kameralnej pod batutą Edwarda Horoszko. Należy także do Studia Wokalnego VIVO pod dyrekcją Pani Ewy Woynarowskiej. Gra i śpiewa w zespole folklorystycznym „Lasowiacy”. W tym roku rozpoczęła też wokal w Państwowej Szkole Muzycznej I i Ii stopnia w Stalowej Woli im. I.J. Paderewskiego. 

Jest ciepłą, młodą, wrażliwą i pracowitą dziewczynką. Swoją przygodę ze śpiewem zaczęła w wieku 5 lat, gdzie szybko została zauważona i doceniona w konkursach jako solistka. 

Silna i wrażliwa.

Słuchając śpiewu Olivii, jak np. w tym nagraniu, odczuwamy właśnie siłę i wrażliwość. Ta młoda wokalistka podejmuje wyzwania muzyczne, które potrafi „udźwignąć” na scenie. To bardzo artystyczna osobowość. Zresztą nie po raz pierwszy okazuje się, że osoby grające na instrumentach, takich jak skrzypce obdarzone są dodatkową energią do śpiewania i wyjątkową wrażliwością na dźwięki. Olivię cechuje ponadto bardzo profesjonalne podejście oraz wytrwała praca na swoim warsztatem muzycznym. Ewidentnie widać, że jest odpowiednio „prowadzona”, przez profesjonalistów w swoim fachu. Mimo młodego wieku Olivia posiada już dziś lokalną popularność i ma na swoim koncie wiele nagród i tytułów. Pora na rozgłos ogólnopolski. Nasze wyróżnienie, to także swojego rodzaju „pieczątka jakości” i duża odpowiedzialność. Bowiem do naszego działu TALENTÓW WOKALNYCH, w którym możecie poczytać o wielu wspaniałych wokalistach i wokalistkach, nie trafia nikt, kto jest przeciętny. Olivia to kolejna „perełka” obdarzona pięknym głosem. Takie diamenty trzeba szlifować! 🙂

Skrzypce, fortepian i pasja do muzyki!

Olivia jest bardzo wszechstronna w realizowaniu swoich pasji. Widać, że nie zamyka się na jeden instrument i interesuje się szerokim spektrum muzycznym, co pomaga jej w realizowaniu się w śpiewie. Chętnie akompaniuje sobie na fortepianie czy skrzypcach podczas występów na żywo. Dzięki temu jeszcze cudowniej przekazuje emocje, które przecież w muzyce są najważniejsze dla słuchaczy. Młoda wokalistka świetnie radzi sobie także podczas koncertowania z orkiestrą, co pokazuje, że umie współpracować na scenie z innymi muzykami. A przecież doskonale wiemy, że nie wystarczy tylko „mówić”, trzeba umieć także „słuchać”. A to cechuje tylko profesjonalnych artystów. Takie właśnie bezcenne doświadczenie zdobywa Olivia na scenie. 

Ważne osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej!

Olivia jest bardzo aktywna na scenach ogólnopolskich. Chętnie bierze udział w wielu konkursach czy festiwalach. Oto jedne z jej najważniejszych osiągnięć:

– I miejsce w XXVIII Ogólnopolskim  Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu-styczeń 2023

– I miejsce w  Ogólnopolskim VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im Henryka Rasiewicza „KIMA” gdzie mogła wystąpić jako jedna z 6 finalistek w Filharmonii Krakowskiej „Zapora. Nigdy się nie poddam”  Koncert pamięci mjr. Hieronima Dekutowskiego emitowany w TVP Kraków (18.02.2023).

– I miejsce w Wojewódzkim VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im Henryka Rasiewicza „KIMA” (20.05.2022)

– I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Patriotycznym „Ojczyzna w Poezji, pieśni i piosence” (Zarzecze 13.11.2022)

 I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Utworów Patriotycznych w Sanoku w kategorii Zespoły, a także w kategorii Soliści. (Sala koncertowa PSM  I i II stopnia w Sanoku 30. 11. 2022)

– III miejsce w MIĘDZYNARODOWYM  KONKURSIE MUZYCZNYM  „OPUS 2022”  IV edycja w Krakowie w kategorii skrzypce

– III miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie im. „Janiny Garści” – kategoria skrzypce (23 – 26.05.2018) 

– III miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie im. „Janiny Garści” – kategoria skrzypce (10 -14. 05. 2021)

 I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Folklorystycznym „Inspiracje folklorystyczne w muzyce artystycznej-działalność Oskara Kolberga”  – 20 kwietnia 2022.

– Zdobywczyni „Gęsiego Pióra” w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych-kwiecień 2023

 Zdobywczyni I miejsca w Konkursie Piosenki Angielskiej ” YOU CAN SING” (22.04.2022). 

Olivia to także zdobywczyni wielu sukcesów z chórem „Puellarum Cantus” pod dyrekcją Pani Katarzyny Pisera.  m.in:

– DYPLOM ZŁOTY  w Studium Muzyki Liturgicznej – IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek (Rzeszów 29 stycznia 2022)

– Srebrne Pasmo w II Ogólnopolskim Konkursie Chórów Dziecięcych „Filii Melodiis” Połczyn-Zdrój 2022

Wyjątkowy talent do muzyki.

Jest na tym świecie wielu „aniołów”, które pozwalają innym wznieść się wyżej. Nam także przyświeca taka idea. Jedną z naszych ról, jako portalu jest właśnie to, by prezentować Wam takie talenty wokalne jak Olivia Hausner, która posiada delikatną, piękną barwę głosu. 

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój muzyczny i wierzymy, że jeszcze nie raz, nie dwa o Tobie usłyszymy. Jesteś uroczą, młodą osobą, przed którą bez wątpienia wiele sukcesów. Życzymy realizacji wszystkich Twoich marzeń muzycznych i nie tylko! 🙂

Wasza Scena Muzyczna