WASZA SCENA MUZYCZNA

TALENT WOKALNY ROKU 2023 - PREZENTACJA FINALISTÓW!

W tym artykule przedstawiamy Wam TOP 5 wokalistek, które zdobyły najwięcej głosów, w Eliminacjach na Talent Wokalny 2023 naszego portalu.

Już w czwartek 23 listopada wystartuje ankieta finałowa, w której to Wy, nasza publiczność zdecydujecie o tym, kto otrzyma ten wyjątkowy tytuł i statuetkę! Tymczasem, zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami finalistek. To wyjątkowo utalentowane wokalistki z ogromną pasją do śpiewania! 😍 

Wasza Scena Muzyczna.

Sawa Jastrzębska

Sawa już od najmłodszych lat była bardzo muzykalna. Nuciła każdą melodię, która tylko wpadła jej w ucho. Kiedy miała 6 lat zaczęła naukę gry na pianinie, jednak po 3 latach stwierdziła, że śpiew to jednak to, co kocha najbardziej i co chcę robić w życiu. W wieku 9 lat rodzice zapisali Sawę na pierwszą lekcję śpiewu. We wrześniu 2020 pojechała z mamą na lekcję próbną do „Yamaha Szkoła Muzyczna w Częstochowie”. Jeszcze wtedy nie wiedziała o tym, że zostanie tam na dłużej i będzie to jedna z jej najlepszych decyzji w życiu. Sawa uczy się śpiewać pod opieką pana Dawida Adamskiego. Jej największe sukcesy to: 1 miejsce w powiatowym konkursie Piosenka od serca, 2 drugie miejsce w konkursie międzyszkolnym piosenki obcojęzycznej, 3 miejsce w powiatowym konkursie Kolorowy mikrofon oraz występ na koncercie urodzinowym Galerii Jurajskiej. Jeżeli chodzi o hobby, utalentowana wokalistka lubi robić praktycznie wszystko, co powiązane jest choć trochę z muzyką, np. gra na instrumentach czy pisanie własnych tekstów piosenek. Na przestrzeni lat miała wiele przeróżnych inspiracji, od Sylwii Grzeszczak po Billie Eilish, jednak bez twórczości Billie nie wyobraża sobie swojego życia muzycznego. Teraz Sawa stara się już coraz bardziej odbiegać od inspirowania się kimkolwiek, ponieważ odkrywa siebie i swój własny styl bycia na scenie! 

Wiktoria Krawczyk

Wiktorię zawsze fascynowała muzyka od najmłodszych lat. Już jako 4-latka zaczęła uczęszczać do szkoły musicalowej w Anglii. Brała udział w występach na scenie. Kiedy wróciła do Polski, Wiki miała 6 lat – zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu i gry na pianinie – gdzie ułożyła krótką  swoją piosenkę. Występowała również na koncertach. Następnie zaczęła uczęszczać do Broadway Musical School we Wrocławiu gdzie jako jedna z najmłodszych miała swoją solówkę na kończącym występie co było bardzo wyróżniające. Przez cały czas uczęszcza na indywidualne lekcje śpiewu. Bierze udział w licznych konkursach oraz festiwalach np. 5-dniowy festiwal Vistual Sond w Ciechocinku. Wiktoria zajęła 1 miejsce w kategorii do 10 lat „Muzikos Talentu Liga”  na Litwie i została zaproszona do litewskiej telewizji LRT- ostatnio było to emitowane w ich telewizji. W tym roku dostała się jeszcze do chóru w Narodowym forum muzyki we Wrocławiu, uczęszcza od 2 miesięcy na lekcje fortepianu. Wiki jest dzieckiem pełnym pasji muzycznym, śpiewa od maleńkości. Jednak to nie tylko jej talent wokalny czyni ją wyjątkową. Wiktoria to również utalentowana autorka tekstów! Napisała I skomponowała ze swoją nauczycielką śpiewu pierwszy autorski utwór: „Śpiew kocham ja”! 

Laura Rutkowska

Laura Rutkowska jest niesamowicie zdolna, oprócz  pięknego wokalu dysponuje też innymi talentami m.in. gra na skrzypcach. Lubi biegać często wygrywa zawody lekkoatletyczne i uwielbia koty. Jest absolwentką szkoły muzycznej I st. Obecnie kontynuuje naukę w III kl. II st. szkoły muzycznej. Posiada wspaniałą sceniczną osobowość, jest charyzmatyczna i zarazem skromna. Cechuje ją ogromna wrażliwość muzyczna. Zdobyła bardzo wiele nagród w konkursach wokalnych, sięgając po najwyższe miejsca. Często jest zapraszana do udziału w koncertach, gdzie prezentuje swój talent wokalny. Grała role w spektaklach i musicalach.  Talent wokalny rozwija pod okiem wspaniałego nauczyciela i producenta muzycznego Pana Artura Sekury. Nagrywa covery i często je prezentuje podczas swych występów. Rok temu nagrała teledysk do coveru ,,Falling slowly”. Obecnie zakończyła nagrania kolejnego a niebawem ukaże się w serwis YouTube nagrany na plaży u schyłku lata teledysk jednego z coverów. Laura jest bardzo pracowita, wytrwała, ma bardzo pogodną osobowość i bardzo angażuje się w swój rozwój muzyczny.

Roksana Roszkowska

Roksana Roszkowska ma 18 lat. Jest uczennicą IV klasy Technikum reklamy w ZSM w Radziejowie. Muzyka to jej życie, śpiewa od najmłodszych lat. Jej pasją jest śpiew i gra na ukulele. Roksana kocha koncertować i sprawiać, że ludzie się wzruszają i uśmiechają, kiedy dla nich śpiewa. Ta wyjątkowa wokalistka ma na swoim koncie wiele sukcesów w konkursach wokalnych, między innymi zajęcie I miejsca w Festiwalu Piosenkarzy Im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina w Kielcach, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki VOCALE 2023 w  Świeciu, I miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej Włocławek-Kowal, III miejsce w Finale XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie, Grand Prix II Festiwalu Piosenki Zaangażowanej Sompioza 2023 oraz wiele innych konkursów.

Daniela Mbas

Daniela Mbas – wspaniała, utalentowana wokalistka o wyjątkowej barwie głosu. Daniela urodziła się 17 lipca 2009 roku. Od najmłodszych lat, przejawiała zainteresowanie muzyką. Od 4 roku życia gra na skrzypcach. Naukę gry zaczęła w ART „Violinki” u pani Katarzyny Puzio-Senczak w Zamościu, a od roku uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej w Zamościu. Mama utalentowanej dziewczynki wyznaje w rozmowie z nami: „Myślałam, że będzie to krótkotrwałe zainteresowanie. Pomyliłam się i trwa to już 8 lat, a 4 lata temu doszedł do tej fascynacji muzyką również śpiew”. Daniela od pięciu lat bierze udział w konkursach wokalnych. Jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich.