WASZA SCENA MUZYCZNA

Angelika Piznal - Zwyciężczyni Konkursu Wokalnego Popularni 2!

Poznaliśmy laureatkę głównej nagrody w naszym konkursie dla wokalistów Popularni (Edycja 2). Została nią Angelika Piznal (Angela), która uzyskała, najwięcej głosów publiczności. 

Nagrodzona otrzymała od nas super nagrody: 1 000 zł oraz statuetkę! 🤩

Dziś zaprezentujemy Wam bliżej sylwetkę tej popularnej, młodej i utalentowanej artystki, która ma na swoim koncie już wiele sukcesów i nagród. Nasz konkurs jest dowodem na to, że wśród naszej społeczności funkcjonuje wiele cudownych, uzdolnionych osób realizujących się na scenie. Angelika jest przykładem na to, że ciężką pracą, wytrwałością i zbieraniem doświadczenia można wspaniale realizować się w branży muzycznej. 

Zapraszamy do lektury! 🙂 

Wasza Scena Muzyczna

Odważna i pracowita!

Angelika ma 24 lata i pochodzi z Podbeskidzia, na Śląsku – Bielska Białej. Aktualnie mieszka w Warszawie. Jej pierwszy występ, nie licząc przedszkola, sięga roku 2014, kiedy to wystąpiła podczas szkolnego „Mam Talent”. Bez przygotowania i uczęszczania na lekcje śpiewu, nie zdając sobie sprawy z tego jak działa nasz głos, nasz oddech. Tak wspomina ten czas w rozmowie z nami:

„W 2019 roku zaczęłam uczęszczać na emisję głosu do Marty Jeż (EUFONIA – Centrum logopedyczno-szkoleniowe), a od Marty trafiłam do swojej pierwszej nauczycielki śpiewu Magdaleny Leśniak, która kształciła mnie przez ponad rok. Następnie trafiłam pod skrzydła Klaudii Miszczyk, która kształciła mnie przez około 2 lata i udzieliła wiele cennych rad i wskazówek. Po przeprowadzce do Warszawy dołączyłam do Stage Voice pod skrzydła Renaty Tuszyńskiej, gdzie aktualnie uczęszczam”. 

Dobrze wykorzystany czas pandemii.

Zanim rozpoczęła się pandemia, Angelika występowała na festiwalach i konkursach w mieście oraz w okolicy (np. Cieszyn, Ustroń). Okres pandemii spowodował zatrzymanie się koncertów, konkursów, warsztatów i dlatego też, żeby nie tracić czasu i nie marnować go, wokalistka zaczęła szukać rozwiązania, żeby w jakiś sposób dalej się rozwijać. 
 
„Trafiłam na polskie chóry wirtualne, dzięki którym nauczyłam się bardzo dużo jeśli chodzi o edukację muzyczną, chóralną. W pewnym momencie projekty organizowane w Polsce nie były na tyle liczne, abym czuła satysfakcję, więc zaczęłam dołączać do chórów zagranicznych. Aktualnie projektów chóralnych z moim udziałem jest ponad 200 i wciąż powstają kolejne, z czego się bardzo cieszę. W okresie pandemii również uczęszczałam i nadal uczęszczam w wielu warsztatach, szkoleniach z zakresu muzyki, wokalu. Biorę udział w konkursach polskich jak i międzynarodowych, w których osiągam wysokie miejsca. Muszę przyznać, że przez czas pandemii bardzo się rozwinęłam i nie sądziłam, że z pandemii wyjdzie jak dla mnie tyle pozytywów i tyle osiągnięć. I cieszę się, że ten czas wykorzystałam”.

Aktywna artystycznie na wielu poziomach.

Na przełomie roku 2020/2021 Angelika została zaproszona do współpracy przy projekcie charytatywnym „Serce Dla Serca”, którego owocem jest płyta z takimi artystami jak Kayah, Maja Kapłon czy Ich Troje. Projekt ten jest poświęcony Iwonce, która zmaga się z kifoskoliozą piersiowo-lędźwiową i wymaga operacji w USA, na którą zbierana jest kwota 5 mln zł. 
 
„Jestem bardzo wdzięczna Panu Krzysztofowi Rydzelewskiemu oraz Panu Dariuszowi Gajdzie (pomysłodawcom projektu), że podoba się im moja twórczość. Bardzo to doceniam. Na potrzeby płyty wydałam cudowny i łapiący za serce utwór „Pałac”, z którego jestem ogromnie dumna, ponieważ jest on poświęcony osobie, która jest dla mnie najważniejsza. W roku 2020 zdobyłam nagrodę „Osobowość Roku 2020” w kategorii Kultura za realizację utworu na potrzeby charytatywnej płyty oraz za udział w międzynarodowych chórach i konkursach. W 2022 roku, po wybuchu wojny w Ukrainie stałam się inicjatorką międzynarodowego projektu jak i chóru „Singing For Ukraine”, który powstał, aby nieść pomoc humanitarną mieszkańcom Ukrainy. Projekt został nagrodzony nagrodą grand-prix w wielu festiwalach artystycznych w samym Kijowie”.

Własna twórczość i sukcesy muzyczne.

Świeżo upieczona laureatka naszego konkursu jest bardzo aktywna artystycznie i nie stroni od współpracy z innymi muzykami. W 2021 wzięła udział w video artystki ANOWA „Nie każ mi”. To protest przeciwko narzucaniu jedynej słusznej drogi, protest przeciwko narzucaniu światopoglądu. W 2022 ponownie współpracowała z Krzysztofem Rydzelewskim oraz Dariuszem Gajdą przy płycie „Gloria Victis”. Gloria Victis to projekt, który ma służyć przypominaniu następnym pokoleniom o patriotyzmie, by pamięć o powstańcach nie zaginęła i była przekazywana dalej. Płyta do kupienia m.in. w Empiku. Na płycie można usłyszeć wykonanie Angeliki „Warszawskich Dzieci” jak i artystów jak np.: Grażyna Szapołowska, Anna Mikołajczyk, Izabela Trojanowska, Golec uOrkiestra, Iwona Węgrowska, Iwona Manista-Kutryś, Anna Maria Adamiak, Dariusz Gajda, Aneta Skarżyński. Link do płyty znajdziecie tutaj

Miejcie na nią oko! 🙂

Oprócz wcześniej wspomnianej aktywności Angelika ma na swoim koncie wiele laurów i sukcesów na arenie ogólnopolskiej. 
 
W 2022 roku artystka ponownie zdobyła nagrodę „Osobowość Roku 2022” w kategorii Kultura za projekt chóralny Singing For Ukraine. W 2022 roku podjęła współpracę z ID Records. Singiel „Na zawsze” powstał przy współpracy z wytwórnią i osiągnął początkiem roku szczyt listy przebojów sceny NETFAN.pl. Został również nagrodzony nagrodą grand-prix w konkursie „Brilliance of talent”. Angelika to także Finalistka wielu konkursów oraz zdobywczyni I, II i III miejsc oraz konkursu dla młodych polek – „Młoda Polka 2023”.
 
Tymczasem serdecznie zachęcamy Was do odwiedzenia profili Angeliki w social mediach. Tutaj znajdziecie ją na FB, koniecznie zajrzyjcie także na jej profil na iSing oraz na YouTube i Instagram. Zapraszamy Was także pod ten link, gdzie posłuchacie jej występów chóralnych. 
 
Trzymamy kciuki za dalszy rozwój wokalny, życzymy wielu sukcesów na arenie ogólnopolskiej i światowej! Powodzenia! ❤️‍🩹