WASZA SCENA MUZYCZNA

Michał Kaczmarczyk Trio - Let's Take A Ride

„Michał Kaczmarczyk, grający na gitarze w sposób, przyznam się, zupełnie mnie zaskakujący. Uczciwy środek jazzu, bez prób zbytniej awangardy czy prób zbytniej tradycji. Wszystko tak, jak normalny, klasyczny jazz powinno się grać!” – Jan Ptaszyn Wróblewski „Trzy Kwadranse Jazzu” Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia

„Michał Kaczmarczyk jest doświadczonym profesjonalistą, który ma jasną koncepcję swojej muzyki jako kompozytor i improwizator. Gra z opanowaniem, kontrolą, świetnym wykorzystaniem przestrzeni i dynamiki. Jego kompozycje są jasne, zwięzłe, mają ciekawe, liryczne melodie – są  bardzo dobrze napisane i wyraźnie definiują jego unikalny styl” – Marek Dykta, Berklee College Of Music, Boston

Debiutancka płyta Michała Kaczmarczyka – gitarzysty, kompozytora, muzyka sesyjnego, absolwenta  gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach i w Poznaniu, laureata licznych nagród na prestiżowych konkursach jazzowych w Polsce. W nagraniach materiału wzięli udział wybitni przedstawiciele polskiej sceny jazzowej – Patryk Dobosz i Mateusz Szewczyk.

Materiał zarejestrowano w sierpniu 2023 roku w warszawskim studiu WerMik. Autorką okładki jest Marta Kaczmarczyk – żona artysty.

Album będący owocem wielu muzycznych doświadczeń gitarzysty jest odzwierciedleniem jego fascynacji nowojorską scena jazzową, szacunku do tradycji i mistrzów jazzowego gatunku. To również wyraz muzycznej otwartości i wrażliwości, stawiającej śpiewność melodii, przestrzeń, emocjonalność, elegancję i subtelność w doborze środków na piedestale muzycznych wartości. Młodzieniec na okładce, to Michał Kaczmarczyk we własnej osobie, który w nienachalny sposób zaprasza do wspólnej przejażdżki po jego świecie – „Let’s Take A Ride”.